آداب گرفتن آب نیسان در اردیبهشت ماه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آداب گرفتن آب نیسان در اردیبهشت ماه

عکس, آداب گرفتن آب نیسان در اردیبهشت ماه

حتما شما هم درباره آب نیسان و خواص شگفت انگیز آن چیزهای شنیده اید. هرکه از این آب بیاشامد و به همه درد‌هایی که در مردم است مبتلا باشد، موجب شفای او از همۀ آن‌ها گردد.بهتر است در آغاز بدانید که نیسان چه زمانی است ؟نیسان ماه ۸  رومی است که از بیست و سوم فروردین شروع و تا ۳۰ روز ادامه دارد، بنابراین قسمت عمده ماه نیسان، مقارن اردیبهشت ماه است و کمی از آن در آخر ماه فروردین قرار دارد.

خواص آب نیسان 🙁 از پیامبر اسلام (ص) 

شفای درد‌های جسمی

درمان نازایی

درمان سردرد

درمان درد چشم با چکاندن قطره‌ای از آب نیسان به چشم

استحکام ریشه دندان‌ها

پیشگیری از سرماخوردگی و زکام

پیشگیری از بیماری‌های پوستی

اعتدال مزاج

روش مصرف :

جهت بهره‌مندی از خواص آب نیسان، آن را در ظرف پاکی جمع آوری کرده و هر کدام از سوره‌ها، دعا‌ها و ذکر‌های زیر را هفتاد مرتبه بر آن خوانده و سپس آن آب را هفت شبانه روز در دو نوبت صبح زود و وقت غروب به نیت شفا و برآورده شدن حاجت می‌نوشند.

سوره‌هاو دعا‌ها
سوره حمد
آیه الکرسى
قل یا أیّها الکافرون (سوره کافرون)
سبّح اسم ربّک الاعلى
قل اعوذ برب الفلق (سوره فلق)
قل اعوذ بربّ النّاس (سوره ناس)
قل هو اللّه احد (سوره توحید)

ذکر‌ها
لا اله الاّ اللّه
اللّه اکبر
اللّهم صلّ على محمّد و آل محمّد
سبحان اللّه و الحمد للّه و لا اله الاّ اللّه و اللّه اکبر

 

فواید خوردن آب نیسان در روایات
از بعضی از روایات استفاده می‌شود، بارانی که در این ماه از آسمان نازل می‌شود، خواص و آثار فراوانی دارد و اگر کسی مقداری از آن را در ظرف پاکی جمع کند و سوره‌ها و دعا‌های زیر را بر آن بخواند، هر کس از آن آب بخورد، از بیماری‌های گوناگون جسمانی و اخلاقی رهایی می‌یابد و به قدری در این روایت آثار و برکات، برای آن ذکر شده است که انسان در شگفتی فرو می‌رود.

مرحوم «علاّمه مجلسی» می‌گوید: آب باران به طور کلّی مبارک و نافع است، همان گونه که در حدیث معتبری از امیرمؤمنان (علیه السلام) نقل شده است که فرمود: آبی را که از آسمان فرود می‌آید بیاشامید که بدن‌ها را پاک می‌سازد و درد‌ها را دفع می‌کند.

خواص آب نیسان چه قدر مستند است؟
معروف‌ترین سند موجود درباره خواص آب نیسان، روایتی است که سید ابن طاووس (ره) در کتاب «زادالمعاد» دراین باره نوشته است. روایتی که در کتاب ارزشمند «مفاتیح الجنان» هم به آن اشاره شده و این طور شروع می‌شود: «روزى جمعى از اصحاب نشسته بودند، رسول خدا صلى اللّه علیه و آله وارد شد و به ایشان سلام کرد، و اصحاب جواب سلام ایشان را گفتند حضرت فرمودند آیا می‌خواهید دوایى که جبرئیل به من تعلیم داد تا نیازمند دواى پزشکان نباشم به شما تعلیم دهم؟ امیر المؤمنین علیه السّلام‏ و سلمان و دیگران پرسیدند آن دوا چیست؟»
آداب و زمان گرفتن آب نیسان و خواص آن
و بعد پیامبر اسلام (ص) چگونگی جمع آوری آب باران در ماه نیسان را به امام علی (ع) تعلیم فرمودند.

آب نیسان
شیخ عباس قمی کیفیت خوردن این آب را مطابق با روایتی از امام جعفر صادق علیه السلام اینگونه گزارش نموده است:

خوردن این آب شفای هر دردی استمى ‏خوانى بر آب نیسان سوره‌های «فاتحه الکتاب» و «آیه الکرسی» و «قُلْ یَا أَیُّهَا الْکَافِرُونَ» و «سَبِّحِ اسْمَ رَبِّکَ الْأَعْلَى» و «قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ» و «قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ» و «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ»، هر یک را هفتاد مرتبه، و مى ‏گویى هفتاد مرتبه‏ «لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللَّهُ‏» و هفتاد مرتبه‏ «اللَّهُ أَکْبَرُ» و هفتاد مرتبه‏ «اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ» و هفتاد مرتبه‏ «سُبْحَانَ اللَّهِ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللَّهُ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ» و هفت روز در بامداد و شامگاه از آن آب مى ‏آشامى.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر