آرایش پوست خشک و نکات حرفه ای آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آرایش پوست خشک و نکات حرفه ای آن

عکس, آرایش پوست خشک و نکات حرفه ای آن

برای شستشوی پوست‌های خشک، از محصولاتی استفاده کنید که برای پوست‌های خشک فرموله شده‌اند. در قدم اول اسکراپ کنید.از یک مرطوب‌کننده مخصوص پوست‌های خشک استفاده کنید که قدرت مرطوب‌کنندگی بیشتری دارند. پرایمز به ویژه برای پوست‌های خشک بسیار مفید است زیرا زمینه صاف‌تری در پوست ایجاد می‌کند. برای استفاده از پرایمر، یک قطره از آن را با انگشت به صورت خود بمالید و سپس با استفاده از اپلیکاتور مناسب پخش کنید.

بهترین لوازم آرایش و آموزش آرایش پوستهای خشک و حساس

پرایمر را زیاد نزنید. به طور کلی، برای نواحی کوچک مانند چانه و بینی خود از یک نقطه و برای مناطق بزرگتر مانند گونه‌ها یا پیشانی از دو نقطه استفاده کنید. از کرم پودر و کانسیرهای مایع استفاده کنید. محصولات پودری ظاهر کیکی ناخوشایندی را به پوست شما می‌دهند. بهتر است برای تثبیت آرایش خود از اسپری‌ها استفاده کنید.

اگر گونه‌ها و قسمت‌های استخوان گونه شما مستعد خشکی هستند، رژگونه مایع یا کرمی را امتحان کنید. این رژ گونه‌ها نه تنها نرم‌تر هستند، بلکه ماندگاری بیشتر و همچنین مقاومت بیشتری در برابر گرما دارند. برای استفاده از رژگونه مایع و کرمی، یک مقدار کوچک از آن را روی استخوان گونه خود بمالید و سپس با براش رژگونه پخش کنید.

برای داشتن ظاهری مرطوب‌تر از هایلایتر استفاده کنید. اگر پوست شما خشک است، از یک هایلایتر مایع استفاده کنید تا ظاهری شاداب‌تر به پوست خود بدهید. قطره‌ای از هایلایتر مایع خود را در بالای هر استخوان گونه قرار دهید. سپس با استفاده از بلندر یا انگشت آن را روی گونه خود پخش کنید.

قبل از شروع آرایش چشم، روی پلک‌های خود پرایمر بزنید. با استفاده ازپرایمر، ترکیب کردن سایه چشم راحت‌تر است و خط چشم راحت‌تر روی پوست شما حرکت می‌کند. نکات جالبی درباره بزرگ کردن چشم با آرایش بخوانید.

اگر بعد از زدن پرایمر باز هم احساس کردید که پلک‌های شما خشک است، به جای خط چشم مدادی از نوع مایع آن استفاده کنید.
همچنین می‌توانید از سایه چشم‌های کرمی استفاده کنید. اگرچه ترکیب کردن آن‌ها نسبت به سایه‌های پودری سخت‌تر است.
استفاده از رنگ سایه مناسب تناژ‌ پوست و انتخاب مدل سایه بر اساس فرم چشم آرایش را زیبا تر می کند.
آرایش صورت برای پوست خشک
استفاده از رژلب براق:
فقط صورت شما نیست که می‌تواند ظاهر و احساس خشکی داشته باشد. لب‌های شما نیز ممکن است در همین وضعیت باشند. با اینکه رژ لب‌های مات بسیار مرسوم و مد هستند، اما می‌توانند ظاهر خشک و پوسته پوسته لب‌های شما را تشدید کنند. این بدان معنا نیست که شما کاملا باید از زدن رژ لب صرف نظر کنید. بلکه می‌توانید با استفاده از اسکراب لب، سلول‌های مرده پوست لب خود را از بین ببرید. سپس با یک رژ لب مرطوب کننده آرایش خود را تکمیل کنید.

اگر تصمیم دارید از رژ لب مات استفاده کنید، کمی وازلین یا نرم‌کننده لب را به لب‌های خود بمالید، کمی صبر کنید تا جذب پوست بشوند و سپس رژ لب بزنید. این کار باعث می‌شود لب های شما مرطوب شوند و اثر خشکی محصولی را که استفاده می‌کنید خنثی کند.

پخش کردن درست مواد آرایشی:
متخصصین زیبایی و آرایشگران می‌گویند که نحوه استفاده از محصولات آرایشی شما نیز ضروری است. آن‌ها عقیده دارند که کلید داشتن آرایشی صاف و طبیعی بر روی پوست خشک ضربه زدن به جای کشیدن است. توصیه می‌شود که محصول آرایشی را با ضربات کوتاه و سریع به پوست خود بمالید و از کشیدن آن بر روی پوست خودداری کنید.

آرایشی1401-04-05

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر