آش سیرابی و فوت و فن های خوشمزه شدن آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آش سیرابی و فوت و فن های خوشمزه شدن آن

عکس, آش سیرابی و فوت و فن های خوشمزه شدن آن

آش سیرابی یک آش خوشمزه است که برای دوست داشتن آن باید مزه ی سیرابی را دوست داشته باشید. این آش بسیار مقوی است و برای کم خونی مفید است. برای خوشمزه تر شدن آش سیرابی می‌توانید در انتهای آماده شدن آش، یک پیمانه کشک ساییده شده سفت را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید آش چند قل بخورد. برای خوشمزه‌تر شدن آش سیرابی، در اواسط پخته شدن مقداری روغن کنجد یا روغن زیتون به آن اضافه کنید.در هنگام تمیز کردن سیرابی، اگر متوجه شدید که تمیز نمی‌شود، آن را به مدت ۲ دقیقه در آب جوش قرار دهید و سپس آن را تمیز کنید. برای شستشوی بهتر سیرابی از مقداری نمک نیز می‌توانید استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه آش سیرابی برای چهار نفر

نمک و ادویه و روغن به میزان لازم ………….سبزی آش ۲۵۰ گرم

سیرابی ۱ عدد ……………. ماش یک پیمانه

نخود نصف پیمانه …………….  لوبیا نصف پیمانه

جو پوست کنده ۱ پیمانه …………….  گندم ۱ پیمانه

برنج نصف پیمانه  …………….  عدس ۱ پیمانه

پیاز ۲ عدد و سیر دو حبه   …………….  روغن به میزان لازم

از شب قبل حبوبات را در کاسه‌های جداگانه بریزید و مقداری آب به آن‌ها اضافه کنید و بگذارید تا خیس بخورند. آب آن‌ها را سه بار عوض کنید. این کار برای این است که هم نفخ حبوبات گرفته شود و هم زودتر پخته شوند.

برای شروع پختن آش سیرابی، در مرحله اول سیرابی را با دقت پاک کنید و با آب بشویید. سپس سیرابی را بر روی تخته آشپزخانه با یک چاقوی تیز، قطعه قطعه کنید.
یک عدد پیاز و سیر را نیز پوست بگیرید و بشویید. سپس آن را به چهار قسمت تقسیم کنید و به همراه سیرابی و مقداری آب در قابلمه بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا سیرابی پخته شود. پخته شدن کامل سیرابی به ۴ الی ۵ ساعت زمان نیاز دارد.

در هنگام پخته شدن سیرابی، نخود، عدس و لوبیا را آبکش کنید و به قابلمه اضافه کنید. در ادامه نیز گندم را به همراه جو پوست کنده آبکشی نمایید و به قابلمه اضافه کنید و در قابلمه را به مدت سه ساعت بگذارید.برنج را که از چند ساعت در آب بگذارید تا خیس بخورد. سپس آن را آبکشی کنید و در این مرحله به همراه ماش آبکشی شده بعد از گذشت سه ساعت، به قابلمه اضافه کنید.

نوبت اضافه کردن سبزی آش است. سبزی آش شامل: تره، جعفری، گشنیز، شنبلیله است. سبزی آش را پاک کنید و بشویید. سپس آن ها را بر روی تخته آشپزخانه به صورت ساطوری خرد کنید و به قابلمه اضافه کنید.

در ادامه یک پیاز دیگر را پوست بگیرید و بشویید. سپس آن را بر روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد کنید. یک تابه را تهیه کنید و درون آن مقداری روغن مایع بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود. بعد از داغ شدن روغن، پیاز را به تابه اضافه کنید و تفت دهید. بعد از اینکه مقداری بافت پیاز نرم شد به آن زردچوبه و ادویه اضافه کنید و هم بزنید و تفت دهید تا پیاز کاملاً سرخ شود.

بعد از اینکه پیاز ها سرخ شدند، آن ها را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید چند قل با یکدیگر بخورند.در نهایت مقداری از آش را بچشید و در صورت نیاز مقدار نمک و فلفل آن را تنظیم کنید.بعد از آماده شدن آش سیرابی، آن را در یک کاسه زیبا بکشید و با نان سنگک سرو کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر