آموزش آش بلغور مجلسی و خوش طعم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش آش بلغور مجلسی و خوش طعم

عکس, آموزش آش بلغور مجلسی و خوش طعم

مواد لازم برای ۴ نفر

پیاز داغ ۴ قاشق غذاخوری    …………………………… سبزی آشی ۵۰۰ گرم
سیر داغ ۱ قاشق غذاخوری …………………………… آب قلم یا گوشت ۴ پیمانه
بلغور گندم ۱ و ½ پیمانه …………………………… نخود ½ پیمانه
عدس ½ پیمانه …………………………… لوبیا چیتی ½ پیمانه
نعناع ۲ قاشق غذاخوری …………………………… کشک ½ پیمانه
نمک و فلفل سیاه، زرد چوبه و روغن به مقدار کافی

، ابتدا نخود و لوبیا چیتی را از شب قبل داخل یک کاسه آب می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی خیس بخورند تا نفخ شان برطرف شود. در ادامه نخود و لوبیا چیتی را آبکشی کرده و درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.در این مرحله ۴ لیوان آب اضافه می کنیم و اجازه می دهیم نخود و لوبیا یک ساعت بپزند. پس از گذشت یک ساعت عدس را به همراه بلغور گندم، آب قلم و نصف پیاز داغ و سیر داغ به قابلمه اضافه می کنیم و با هم ترکیب می کنیم.

حالا اجازه می دهیم مواد ۳۰ دقیقه دیگر با هم بپزند، پس از اینکه حبوبات آش به طور کامل پختند، سبزی آش را به صورت درشت خرد می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم. بعد از اضافه کردن سبزی، دیگر درب قابلمه را نمی گذاریم.در همین حین نعناع خشک را به همراه مقداری روغن داخل یک تابه کوچک می ریزیم و روی حرارت ملایم ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه تفت می دهیم تا رنگ نعناع کمی تیره شود. اگر نعناع را بیش از حد تفت دهیم طعم آن تلخ می شود.

در این مرحله نصف نعناع داغ را نیز اضافه کرده و باقیمانده آنرا برای تزیین روی آش کنار می گذاریم. پس از اینکه سبزی آش پخت و آش به خوبی لعاب دار شد، طعم آنرا می چشیم و مقداری نمک و ادویه اضافه می کنیم.پس از اینکه آش جا افتاد، کشک را با کمی آب جوش رقیق کرده و به قابلمه اضافه می کنیم. در نهایت آش بلغور را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و به سلیقه خود با نعناع داغ، پیاز داغ، سیر داغ و کشک تزیین می کنیم.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر