آموزش اردور بادمجان مجلسی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش اردور بادمجان مجلسی

عکس, آموزش اردور بادمجان مجلسی

همان طور که در پست قبل توضیح داده ایم اردور به پیش غذاهای کوچک و اشتها بر انگیز گفته می شود که برای مراسم و مهمانی ها بسیار مناسب هستند . برای درست کردن اردور بادمجان برای ۸ نفر به مواد زیر نیاز دارید :

سیر له شده ۲ حبه  ………………………………..سس بشامل به مقدار لازم

روغن به مقدار لازم  ……………………………….. پنیر موزارلا (موتزارلا) رنده شده ۵۰ گرم

بادمجان دلمه ای ۴ عدد  ………………………………..رب گوجه ‌فرنگی ۱ قاشق سوپ خوری

قارچ خرد شده ۱۵۰ گرم ………………………………..گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم

پیاز متوسط ۱ عدد ………………………………..نمک و فلفل به مقدار لازم

آموزش :
ابتدا بادمجان ها را تمیز می شوییم و سپس آنها را به طور عمودی از وسط نصف می کنیم. بهتر است کلاه سر آن نیز کنده نشود که زیباتر باشد. داخل بادمجان ها را خالی می کنیم.
در یک تابه مقداری روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا گرم شود. سپس بادمجان های نصف شده را در روغن داغ سرخ می کنیم.

پس از اینکه بادمجان ها سرخ و خوش رنگ شدند آنها را از روغن در می آوریم و در سینی فر می چینیم.
برای تهیه موادِ داخل اردور، ابتدا پیاز ها را پوست می کنیم و می شوییم و سپس ریز خرد می کنیم. در یک تابه مناسب، مقداری روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا گرم شود.سپس پیازهای ریز خرد شده را در روغن داغ می ریزیم و کمی تفت می دهیم.

پس از اینکه پیازها کمی طلائی شد، گوشت چرخ کرده و گوشت داخل بادمجان ها که خالی کرده ایم را به آن اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم و کمی نمک و فلفل و آویشن (در صورت تمایل) به آن اضافه می کنیم.قارچ ها را می شوییم و خرد می کنیم و در مخلوط مواد می ریزیم و در آخر رب گوجه را نیز می ریزیم و پس از اینکه جا افتاد، آن را از روی حرارت بر می داریم.

از این مواد داخل بادمجان ها می ریزیم و روی آن سس بشامل می ریزیم و سپس پنیر رنده شده ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد می گذاریم.وقتی پنیرها آب شد، اردور آماده است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر