آموزش ترشی لیته جنوبی با ادویه و سبزی های مخصوص آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش ترشی لیته جنوبی با ادویه و سبزی های مخصوص آن

عکس, آموزش ترشی لیته جنوبی با ادویه و سبزی های مخصوص آن

سیاه دانه……………. به میزان لازم

ادویه ترشی……………. به میزان لازم

زردچوبه……………. به میزان لازم

نمک…………… به میزان لازم

بادمجان…………….. ۱ کیلوگرم

سیر…………. ۴ حبه

هویج………….. ۱ کیلوگرم

سبزی‌های معطر………….. ۳۰۰ گرم

کلم سفید……………… ۶۰۰ گرم

فلفل سبز …………….۱ عدد

سرکه……………….. به میزان لازم

بادمجان‌ها را در مخلوطی از آب و سرکه بپزید. آن‌ها را کنار بگذارید تا خنک شوند. برای استفاده، آب آن‌ها را خوب بگیرید. همچنین می‌توانید آن‌ها را در فر و یا روی گاز کبابی کنید.

بادمجان‌ها را به همراه سیر و هویج در مخلوط کن و یا غذاساز بریزید و خرد کنید.سبزی ها، کلم پیچ (گل کلم) و فلفل سبز را هم به سایر مواد اضافه کنید و بزنید تا خرد و خوب با هم مخلوط شوند. با توجه به ذائقه تان می‌توانید میزان فلفل سبز را کم و یا زیاد کنید سیاه دانه، ادویه ترشی، زردچوبه، نمک و سرکه را هم به ترشی اضافه کنید و آن‌ها را خوب با هم ترکیب کنید.میزان سرکه باید در حدی باشد که ترشی نه خیلی شل و نه بیش از حد سفت باشد. میزان نمک به نسبت باید زیاد باشد.

ترشی را در ظرفی که هوا نکشد، بریزید؛ درب آن را خوب ببندید و برای ۱ هفته در دمای محیط نگه دارید تا آماده شود. بعد از استفاده ترشی را در یخچال نگه داری کنید.بادمجان‌ها را بشویید و سر آن‌ها را جدا کنید. پوست سیر و هویج را جدا کنید. می‌توانید از ترکیبی مساوی از سبزیجاتی مانند مرزه، نعناع، ترخون، گشنیز، جعفری و حتی شوید استفاده کنید.

سبزی‌ها را تمیز بشویید و ریز خرد کنید. می‌توانید از سبزیجات خشک هم استفاده کنید می‌توانید به جای کلم پیچ از گل کلم در ترشی استفاده کنید. آن را ریز خرد کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر