محصولات معتبر محصولات معتبر

یاس فان » آموزشی » آموزش جامع نصب کابینت ام دی اف در خانه توسط شما

آموزش جامع نصب کابینت ام دی اف در خانه توسط شما

آموزشی | ۱۱ بازدید

عکس, آموزش جامع نصب کابینت ام دی اف در خانه توسط شما

قدم اول برای نصب کابینت های ام دی اف در منزل ، نشانه گذاری کابینت است. یعنی باید روی دیوار علامت گذاری کنید. یادتان باشد برای نشانه گذاری کابینت ام دی اف نباید همین جوری خطوط را رسم کرد؛ باید خطی را رسم کنید که حتما تراز باشد؛ چرا که هر گونه بی دقتی در مراحل بعدی نصب کابینت مشکل ایجاد خواهد کرد.برای این که کابینت ام دی اف به خوبی روی دیوار قرار بگیرد؛ باید با اتصالات آن را محکم کرد. در طی سال‌های گذشته از اتصالات متنوعی برای نصب کابینت استفاده می‌کردند؛ اما یکی از ساده ترین آن‌های اتصال ۴۵ است که برای چوب و فلز می‎باشد. برای اتصال با چوب باید مقطع مستطیلی ۱۶ در ۸۰ نصب میلی متر نصب کنید و برشی ۴۵ در وسط آن بزنید تا دو نیم شود و یک بخش آن روی خطوط ترسیم شده قرار بگیرد و دیگری روی کابینت.

نصب کابینت های زمینی ام دی اف:پس از انجام مراحل گفته شده باید به سراغ نصب کابینت ام دی اف بروید. برای این کار ابتدا کابینت‌هایی که قرار است روی زمین قرار بگیرند را نصب کرده و پس از آن با پیچ، فیکسشان می‌کنیم و در مرحله آخر تاج زیر مهتابی را نصب می‌کنیم.پس از این که کابینت را در محل خود نصب کردیم باید طبقات آن را هم اندازه گیری کنیم برای این کار اندازه آن‌ها را یک الی دو سانتی متر کوچیک تر از اندازه واقعی عمق آن در نظر می‌گیریم تا ریگلاژکاری به خوبی انجام شود. به عنوان مثال کابینتی دارید که پشت عرض آن ۵۰ سانتی متر دارد وعرض درب ۵/۴۹ باید باشد. از طرفی لازم به ذکر است برای اندازه گیری ارتفاع درب کابینت باید مثل عرض آن پیش بروید؛ البته ارتفاع درب کابینت دیواری و زمینی باید ثابت باشد.

طریقه لبه چسبانی کابینت ام دی اف:مرحله بعدی که باید برای نصب آن انجام دهید؛ برشکاری ابعاد مد نظر است و پس از آن لبه چسبانی با پی وی سی می‌باشد. برای لبه چسبانی درب و نمای اپن به سراغ نوار پی وی سی با ضخامت ۱ تا ۲ میلی متر می‌رویم. همچنین برای لبه چسبانی طبقات بهتر است از نوارهایی با ضخامت ۰/۱ استفاده نمایید.

آموزش نصب لولای کابینت ام دی اف:در کابینت سازی پس از این که درب‎ها آماده شد با استفاده از دریل و مته گازور باید لولاها را روی درب کار بگذاریم و نصب کنیم. برای این که محل لولا گازور را ایجاد نماییم از لبه درب تا آن باید ۲۲ میلی متر فاصله پیدا کند. نکته‌ای که باید برای نصب لولا به آن توجه کنید این است که باید حتما لولا با لبه درب موازی باشد.

عکس, آموزش جامع نصب کابینت ام دی اف در خانه توسط شما

آموزش نصب متعلقات کابینت ام دی اف:در مرحله آخر می‌توانیم به سراغ نصب درب‌ها برویم. باید درب‌ها را با فاصله یکنواخت از هم قرار دهیم که در اصطلاح فنی به آن ریگلاژکاری گفته می‌شود. نصب کابینت مانند هر کار دیگری به تجهیزات خاص خودش نیاز دارد. اره قطع کن یا فارسی بر، چکش بادی و اره خط زن دستگاه پی وی سی از جمله دستگاه‌هایی هستند که باید برای نصب کابینت ام دی اف از آن‌ها استفاده کنید.

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب جدید آموزشی

امروز ۱ آبان ۱۴۰۰