آموزش حلوای بوتیکی یک حلوای فوق مجلسی برای دسر

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش حلوای بوتیکی یک حلوای فوق مجلسی برای دسر

عکس, آموزش حلوای بوتیکی یک حلوای فوق مجلسی برای دسر

این حلوا یک نوع حلوای فوق مجلسی و مناسب برای دسر در مهمانی های ایرانی است . مواد لازم برای آن در زیر برای شما قرار داده شده است.

گردوی آسیاب شده: ۶۰ گرم
هل پودر شده: ۲ قاشق غذاخوری
آرد سفید: ۱ لیوان
کره: ۸۰ گرم
پودر قند: ¾ لیوان
پودر زنجبیل: ۲ قاشق غذاخوری

برای درست کردن حلوا بوتیکی با طعم زنجبیل و گردو ابتدا آرد را الک کنید و سپس در یک تابه تفت دهید تا طعم خامی آن گرفته شود.شعله گاز باید بسیار ملایم باشد و آرد به رنگ کرم روشن دربیاید و نسوزد. بعد از تفت دادن و تغییر رنگ آرد، کره را به آن اضافه کنید.وقتی که کره آب شد و کره و آرد را با هم مخلوط کردید تابه را از روی گاز بردارید.
در مرحله بعد گردو پودر شده، پودر زنجبیل و هل پودر شده را به ترکیب آرد و کره اضافه کنید. لازم نیست در این مرحله حلوا روی شعله گاز باشد. وقتی حلوا کمی از داغی افتاد (در حدی که دست را نسوزاند) پودر قند را روی حلوا الک کنید.بهتر است این کار را در دو مرحله انجام دهید و خوب هم بزنید. حلوا باید هنوز گرم باشد که آن را در یک ظرف مستطیل شکل بریزید، به ته قاشق یا کفگیر صاف کنید و به قالب‌هایی با ضخامت یک سانتی‌متر به اشکال دلخواه برش بزنید.این حلوا را در قالب‌های سیلیکونی که کمی با روغن یا کره آب شده چرب شده‌اند هم می‌توانید بریزید و به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید. سپس قالب را برگردانید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر