آموزش خانگی حل مشکل کندی سرعت گوشی و پاک کردن کش برنامه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش خانگی حل مشکل کندی سرعت گوشی و پاک کردن کش برنامه

عکس, آموزش خانگی حل مشکل کندی سرعت گوشی و پاک کردن کش برنامه

یکی از مشکلات اعصاب خورد در گوشی های اندروید کاهش سرعت آن است . ممکن است عملکرد گوشی خیلی کند شده و برنامه های خیلی دیر باز شوند. چگونه می توانیم سرعت گوشی را افزایش دهیم. با این آموزش در یاس فان همراه شوید.

راه حل از بین بردن کندی گوشی اندروید
اگر با بهه روزرسانی گوشی ،  با پاک کردن دیتا اضافی ذخیره شده و پاک کردن کش برنامه ، مشکل لگ و کندی گوشی هوشمت اندرویدی شما حل نشد، شاید مشکل ریشه ایی گوشی هوشمند شما از چیز دیگری هم چون مشکل باطری، مشکل سخت افزاری یا … باشد. مشکلات سخت افزاری به کمک تخصصی یک متخصص نیاز دارد.اگر گوشی هوشمند اندرویدی تان به خوبی سابق کار نمی کند و کند شده است، برگرداندن گوشی هوشمندتان به سرعت سابقش پروسه زیاد طولانی نیست.قبل از اینکه اقدام به سپردن گوشی هوشمندتا به تعمیرگاها، خرید یم گوشی هوشمند اندرویدی جدیدتر گران تر و پرت کردن گوشی هوشمندتان از پنچره خانه تان به منظور زور آزمایی کنید، مطممعن شوید که این راه حل ها را حتما انجام می دهید.

عیب یابی گوشی :

پاک کردن کش برنامه ها :برای مثال کش برنامه ی مرورگر پیش فرش اندروید؛ یعنی مرورگر گوگل کروم را در نظر بگیرید. هر زمانی که شما به منظور پیدا کردن مطلبی یا چیزی به سراغ مرورگر گوگل کروم می روید تا در اینترنت جست و جو کنید، مرورگر کروم هم چون دیگر مرورگر ها مقداری ناچیزی از دیتا در کش برنامه گوگل کروم شما ذخیره می کند. پاک کردن کش برنامه ها پیش فرض نصب شده هم چون کش مرورگر کروم و دیگر برنامه های ثالث می تواند به طور غیرقابل باوری سرعت گوشی هوشمند اندرویدی شما را سریع تر و به حالت سابق برگرداند.

آموزش پاک کردن کش برنامه :برخی از برنامه ها پیش فرض و ثالث، قسمت تنظیماتی دارند که در قسمت حذف تاریخچه شما می توانید کش آن برنامه را پاک کنید.اگر هم نخواستید به قسمت تنظیمات بروید، به قسمت برنامه ها بروید، برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی عنوان clear the cache کلیک کنید.
برخی از رابط های کاربری هم چون رابط کاربری شیائومی، برنامه ی خاص مدیریت گوشی هوشمند خود را دارند. کاربران می توانند در صورت لازم بر روی عناوینی هم Boost Speed یا Optimize کلیک کنند که گوشی هوشمند به صورت خودکار کش های برنامه ها را پاک می کند.

برنامه ها و فایل های اضافی را پاک کنید:برای ببشتر کردن سرعت گوشی هوشمند اندرویدی تان؛ علاوه بر پاک کردن کش برنامه ها که مقدار از حافظه را اشغال می کند، شما هم چنین باید برنامه ها و فایل های اضافی ایی را که استفاده نمی کنید و فضای زیادی را اشغال کرده اند را پاک کنید.پاک کردن برنامه هایی که شما اصلا از آن استفاده نمی کنید؛ باعث باز شدن حافظه ذخیره سازی و عمکلردی مهمی می شود. علاه برنامه ها بهتر است شما نگاهی به فایل ها، تصاویر، رسانه، پرونده هایی که استفاده نمی کنید هم بی اندازید؛ فایل هایی که دیگر از آن استفاده نمی کنید و حذف آن ها فکر بدی هم نیست.شما خواهید فهمید که چه چیزی حافظه گوشی هوشمند شما را اشغال کرده است و موجب کند شدن دستگاه هوشمندتان شده است. برای فهمیدن اینکه حافظه گوشی هوشمندتان را چه چیزی اشغال کرده است و چه چیزی را باید پاک کنید، شما می توانید به قسمت تنظیمات بروید‌‌ » بر روی Storage کلیک کنید (ممکن است این گزینه پایین عنوان Device maintance تب باشد). سپس شما می توانید ببینید که چه مقدار از حافظه شما خالی است و چه برنامه، فایل هایی، … حافظه شما را بیشتر اشغال کرده اند.
راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی؛ گوشی هوشمند اندرویدی تان را یا ریبوت ( همان ریستارت) یا ریست فکتوری کنید
حتما بارها هم شنیده و هم خودتان گوشی هوشمند اندرویدی تان را به محض بروز مشکلی ریبوت کرده اید و به آن عادت کرده اید! حقیقت این است که ریبوت کردن گوشی هوشمند اندرویدی اولین و ساده ترین راه حل برای حل بسیاری از مشکلات به سریع ترین و ساده ترین راه است.
در خصوص ریست فکتوری هم لابد شنیده اید و شاید حداقل یک بار آن را انجام داده اید. با ریست فکتوری کردن گوشی هوشمندتان تمام تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی تان به حالت پیش فرض کارخانه یا همان سابق برمی گردد و تمام اطلاعات و دیتاهای ذخیره شده بر روی گوشی هوشمندتان نیز برای همیشه پاک خواهند شد.
اگر شما همه ی راحل های پایه ایی برای حل مشکلات اندرویدی را امتحان کرده اید؛ هنوز به نتیجه ایی نرسیده اید و گوشی هوشمند اندرویدی تان حتی با خاموش و روشن کردن دوباره ی دستگاه هوشمند هنوز کند است، شاید وقت آن رسیده است که گوشی هوشمندتان را پاک و از نو بسازید. برای ریست فکتوری کردن مراحل ذیل را دنبال کنید.

اول از هر چیزی یادتان باشد که به هیچ عنوان گوشی هوشمندتان را بدون بک آپ گرفتن، ریست فکتوری نکنید.
به قسمت تنظیمات بروید.بر روی General Manament یا Reset کلیک کنید.بر روی Reset Setting کلیک کنید.اگر کار نکرد، بهتر است گزینه ی Reset Date Factory را هم امتحان کنید. اگر حتی با امتحان کردن گزینه ی دوم، سرعت گوشی هوشمند اندرویدی تان به حالت سابق برنگشت، شاید وقت آن رسیده است که گزینه های پیچیده تر و حرفه ایی تری را امتحان کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر