آموزش خورشت مرغ افشاری با برگه های قیسی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش خورشت مرغ افشاری با برگه های قیسی

عکس, آموزش خورشت مرغ افشاری با برگه های قیسی

برگه‌های قیسی را در آب خیس کنید و ۳۰ دقیقه مرغ را در یک آب و نمک ساده یا به مدت یک تا دو ساعت در آب پیاز و مقداری زعفران دم کرده غلیظ بخوابانید.پیاز را نگینی یا خلالی نازک و یکدست خرد کرده و در مقداری روغن سرخ کنید تا تفت بخورند و سبک شوند. وقتی پیازها طلایی شدند حبه‌های سیر را هم خرد کنید و به پیاز اضافه کنید. وقتی بوی سیر بلند شد تکه‌های مرغ را به همراه کره اضافه کنید و تفت دهید.
فلفل، زردچوبه، ادویه و نمک را به مواد اضافه کنید و تفت دهید. ادویه کاری برای خوشمزه شدن مرغ بسیار موثر است، آن را حذف نکنید. وقتی تکه‌های مرغ طلایی شدند مقداری آب جوش اضافه کنید تا حدی که فقط روی تکه‌های مرغ را بپوشاند. اجازه دهید مرغ روی شعله ملایم گاز خوب بپزد.
در این فاصله رب گوجه فرنگی را در کمی روغن تفت دهید تا طعم خامی رب گرفته شود. یک راز غلیظ شدن خورشت مرغ اضافه کردن رب گوجه تفت داده شده به آن است. رب سرخ شده را با قیسی‌ها به مرغ در حال پخت اضافه کنید. خورشت مرغ افشاری یک خورشت غلیظ و کم آب است. در ۵ دقیقه پایانی پخت شیر نارگیل و در صورت تمایل کمی آبغوره به خورشت اضافه کنید.
اجازه دهید مرغ روی شعله ملایم گاز و کم کم بپزد، در واقع زمان پخت مرغ در میزان خوشمزه شدن آن بسیار موثر است. خورشت مرغ افشاری را با انواع برنج پلو، زرشک پلو یا چلوی ساده سرو کنید.

مواد لازم

سینه یا ران مرغ ۶ تکه
پیاز ۱ عدد بزرگ
سیر ۳ حبه
رب گوجه فرنگی ۳ قاشق غذاخوری
شیرنارگیل ۴ قاشق غذاخوری (اختیاری)
قیسی ۱۰ عدد
نمک، فلفل، زردچوبه، ادویه کاری به مقدار لازم
زعفران دم‌کرده غلیظ ۱ قاشق غذاخوری
روغن مایع به مقدار لازم
کره ۲۰ گرم

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر