آموزش درست کردن پنیر پیتزا

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش درست کردن پنیر پیتزا

عکس, آموزش درست کردن پنیر پیتزا

شما می توانید پنیر پیتزا را در منزل به صورت کاملا بهداشتی و سالم و تازه درست کنید . برای تهیه آن شما به مایه پنیر و شیر پر چرب و سرکه و آب نیاز دارید.

شیر کامل و پرچرب: ۴ فنجان………………………….مایه پنیر: ¾ فنجان

آب: ¾ فنجان……………………………سرکه: ۳ قاشق چایخوری (به جای سرکه می‌توانید از ¼ فنجان جوهر لیمو استفاده کنید)

نکته: زمان قرار دادن شیر سفت شده روی حرارت نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه باشد، چون پنیر حالت کشدار خودش را از دست می‌دهد.

ابتدا شیر را به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید. دمای جوشاندن شیر بین ۶۰ تا ۷۰ درجه باشد. سرکه یا جوهر لیمو را در کمی آب حل کنید و بعد از ۳۰ دقیقه به شیر اضافه کنید. ۳۰ دقیقه دیگر شیر را بجوشانید.اواسط این مرحله مایه پنیر را هم در ¾ فنجان آب حل کنید و به شیر اضافه کنید. قابلمه را روی حرارت ملایم گاز مرتب هم بزنید. بعد از این ۳۰ دقیقه به مدت ۱۵ دقیقه دیگر بدون هم زدن قابلمه روی حرارت ملایم نگه دارید تا شیر سفت یا بسته شود یا به اصطلاح «دَلَمه» ببندد. حالا با یک چاقوی تیز دلمه‌ها را در اندازه‌های کوچک ببرید.

کف قابلمه حاوی شیر دلمه بسته را در یک ظرف پر از آب سرد قرار دهید تا سرد شود. یکبار دیگر قابلمه شیر سفت شده را روی حرارت بگذارید و شیر دلمه بسته به دمای جوش ۱۰۰ درجه برسد، شیر را مرتب و به آرامی هم بزنید.

به مدت ۲۰ دقیقه شیر را روی حرارت نگهدارید. توجه داشته باشید که زمان قرار دادن شیر سفت شده روی حرارت نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه باشد، چون پنیر پیتزا حالت کشدار خودش را از دست می‌دهد.حالا تکه‌های پنیر را در اندازه‌های بزرگ ببرید و داخل صافی یا پارچه تنظیف بگذارید تا آب اضافی پنیر گرفته شود. وقتی که آب پنیر به طور کامل گرفته شد و پنیر خشک شد پنیر را به صورت نوار‌های باریک ببرید یا با رنده درشت رنده کنید. رنده‌های پنیر را در مایکروفر بگذارید تا شروع به ذوب شدن کنند. حالا پنیر ذوب شده را را ورز دهید و به صورت توپ‌های کوچک درآورید.

توپ‌های کوچک پنیر پیتزا موزارلا را در آب نمک سرد بگذارید. این پنیر را می‌توانید برای مدت کوتاهی و به مدت چند روز و نه بیشتر فریز کنید و در دفعات بعد استفاده کنید.پنیر پیتزای خانگی یا همان موزارلا را علاوه بر پیتزا، به صورت سرد با نان و گوجه و ریحان یا به صورت رنده شده در انواع سوپ، لازانیا، پیراشکی و سمبوسه یا هر غذایی که نیاز به پنیر دارد هم می‌توانید میل کنید. انواع غذا با پنیر پیتزا در سرتاسر دنیا بسیار محبوب و پرطرفدارند.

علاوه بر خواص پنیر پیتزا، مضرات پنیر پیتزا را هم فراموش نکنید. پنیر پیتزا، حتی پنیر پیتزای رژیمی یک ماده غذایی چرب با کالری بالاست و برای افراد مبتلا به کلسترول بالا و چاقی و فشار خون بالا گزینه چندان مناسبی نیست. در خوردن آن دقت کنید. علاوه بر این برخی افراد نسبت به محصولات لبنی حساسیت و آلرژی دارند و برخی افراد هم نمی‌توانند لاکتور شیر را تحمل کنند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر