آموزش درست کردن کیک نوتلا در منزل با فوت و فن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش درست کردن کیک نوتلا در منزل با فوت و فن

عکس, آموزش درست کردن کیک نوتلا در منزل با فوت و فن

برای تهیه این کیک حتما از آرد قنادی استفاده کنید و حتما ۳ مرتبه الک کنید.می توانید شیر کاکائو را جایگزین شیر کنید.برای تزیین کیک از نوتلا، میوه برش خورده و یا پودر قند می توانید استفاده کنید.

شکر ۱ لیوان…………………نوتلا ۳ قاشق غذا خوری

روغن ۱/۲ لیوان…………………………….بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری

پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری

تخم مرغ ۴ عدد………………….شیر ۱/۲ لیوان

آرد ۲ لیوان فرانسوی………………..وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری

ابتدا تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل یک کاسه مناسب ریخته و به مدت ۷ دقیقه مواد را کاملا با هم مخلوط کنید. باید مواد کاملا کرمی و کشدار شود.حالا شیر و روغن را به مواد تخم مرغی می افزاییم و در حد یکدست شدن مخلوط کنید.

آرد، بیکینگ پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید، و ۳ مرتبه الک کرده تا آرد هوادهی شود. حالا روی مواد تخم مرغی الک کرده و با یک لیسک مواد را به خورد هم بدهید. نوتلا را هم به خمیر کیک افزوده و با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود.

داخل قالب ۲۰ سانتی را چرب کرده و آرد پاشی کرد، حالا مواد کیک را داخل قالب ریخته و سطح مواد را خوب صاف و یکدست کنید.کیک را داخل فر گرم شده با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید و به مدت ۴۵ دقیقه اجازه دهید تا کاملا پف کند و مغز پخت شود. بعد از ۴۵ دقیقه کیک را با یک خلال چوبی تست کنید. اگر پخته بود از فر خارج کرده از قالب در می آوریم و زمان دهید تا کاملا خنک شود.

برای پخت کیک نوتلا بدون فر باید یک قابلمه نچسب را انتخاب کنید و آن را کمی چرب کرده و روی شعله پخش کن بگذارید تا گرم شود. سپس مایه کیک را داخل قابلمه ریخته و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و به مدت ۶۰ دقیقه بگذارید تا کیک پخته شود. سپس به از قابلمه خارج و به دلخواه با سس های شکلاتی تزئین و سرو کنید. نوش جان

 

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر