آموزش دستشویی رفتن به گربه

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش دستشویی رفتن به گربه

عکس, آموزش دستشویی رفتن به گربه

وقتی شما یک گربه را به منزل خود می آورید باید فضایی را برای دستشویی گربه انتخاب کنید می توانید از یک جعبه استفاده کنید با خاک مخصوص یا اینکه به گربه خود یاد دهید از سرویس بهداشتی استفاده کند. در این پست به شما یاد می دهیم چگونه گربه خود را آموزش دهید ؟

برای جلوگیری از اینکه دستشویی کردن یا پاشش ادرار گربه در مکانی خارج از جعبه خاک تبدیل به عادت نشود باید سریع به رفع این مشکل بپردازید. در مسئله پاشش ادرار، گربه های نر اخته نشده یکی از مسببان اصلی این مشکل هستند.همه گربه هایی که برای تولید مثل به کار برده نمی شوند بهتر است قبل از رسیدن به سن بلوغ عقیم شوند. اگر گربه عقیم شده در حال پاشش ادرار است سعی کنید که در منطقه خویش به وی آرامش بیشتری بدهید. در یک خانه با چندین گربه مختلف، باید برای هرگربه منطقه جداگانه ای در نظر گرفت.گر این کار امکان پذیر نیست سعی کنید که برای هرگربه یک جایگاه بلندتر، مخفیگاه و مسیر سرپوشیده ای در نظر بگیرید که از دست یکدیگر در امان باشند.همچنین محصولات کاهش اضطراب بدون نسخه دامپزشک می تواند برای پاشش ادرار گربه تان مفید واقع شود. اگر هیچ کدام از این راه کارها کارساز نبود از دامپزشک خود بخواهید که داروی ضد اضطرابی همچون فلوکستین تجویز نماید.

اضافه کردن جعبه خاکهای بیشتر:اگر مطمئن هستید که گربه شما به جای پاشیدن ادرار جای نامناسبی دستشویی می کند، وقت آن رسیده که نگاهی به جعبه خاک گربه بیندازید. اول اینکه چند عدد جعبه خاک در دسترس دارید؟ همیشه تنها یک جعبه خاک کافی نیست. قانون کلی وجود یک جعبه خاک به ازای هر گربه به علاوه یک جعبه اضافه است.گربه ها در مورد استفاده مجدد از جعبه خاک که آلوده به ادرار و مدفوع است خیلی حساس هستند به خصوص اگر این جعبه و آلودگی آن به آنها تعلق نداشته باشد. هرچه تعداد جعبه خاک شما بیشتر باشد، احتمال اینکه گربه جعبه خاک مورد علاقه اش را پیدا کند بیشتر است.

به مکان قراردادن جعبه خاک فکر کنید:به مکان قراردادن جعبه خاک فکر نمایید. اگر یک خانه چند طبقه داشته باشید باید در هر طبقه حداقل یک جعبه خاک داشته باشید. اگر در طبقه دوم خانه تان بودید، آیا دوست داشتید برای استفاده از حمام از پله ها این همه پایین بروید؟ خوب گربه شما هم دوست ندارد.اگر هم جعبه خاک شما در دسترس نباشد مثلا در داخل کابینت یا گوشه اتاق رختشورخانه زیرزمین، گربه ها هم تمایلی به یافتن آنها نخواهند داشت. در دسترس قراردادن جعبه خاک برای گربه تان خیلی از مشکلات را کاهش می دهد. در نهایت اگر گربه شما در یک مکان مشابه دستشویی می نماید، سعی کنید که جعبه را در آنجا قرار دهید و سپس به آرامی آن را به یک مکان مناسب ترمنتقل کنید.

از یک جعبه خاک متفاوت استفاده کنید:یک جعبه خاک مسقف بیشتر با استانداردهای دکوراسیون شما همخوانی خواهد داشت زیرا بوی نامطبوع ناشی از ادرار و مدفوع گربه پنهان می ماند اما شاید گربه شما از این نوع جعبه خوشش نیاید. جعبه های سربسته ممکن است کوچک، تاریک و با عملکرد سخت تر باشند به صورتی که گربه ها نخواهند داخل این جعبه ها دستشویی کنند.همچنین باید اطمینان حاصل کنید که لبه های جعبه خاک به اندازه ای باشد که گربه شما به خصوص زمانی که پیرتر می شود بتواند قدم در جعبه خاک بگذارد و دستشویی کند.

توالت گربه لبه دار:یک جعبه خاک ایده آل، بزرگ و سرباز است و دارای لبه هایی با ارتفاع کم یا تنها یک لبه کم ارتفاع است تا دسترسی گربه به آن راحت تر صورت گیرد. یافتن این نوع جعبه ها در داخل فروشگاه حیوانات خانگی ساده نیست اما با استفاده از یک پلاستیک در زیر جعبه بستر می توان به راحتی چنین جعبه ای را طراحی نمود.جعبه خاک خود را به طور منظم تمییز نمایید.مطمئنا یک جعبه خاک کثیف حیوان را دور خواهد کرد و وی ترجیح می دهد که در جای دیگری دستشویی کند. گربه ها ذاتا موجودات تمیزی هستند. آیا دوست دارید با پاهای برهنه داخل جعبه خاک گربه تان قدم بگذارید؟

خوب، اگر این جعبه کثیف است، گربه شما نیز دوست ندارد پایش را داخل جعبه بگذارد. حداقل یک بار در روز باید با استفاده از بیلچه خاک آلوده را دور ریخت، تمیز نمود و ماهی یک بار پر از خاک نمود.

نوع خاک را بررسی نمایید
خاک گربه معطر گزینه خوبی است (چه کسی حاضر است که به جای بوی عطر بوی نامطبوع دستشویی گربه را تحمل کند؟) اما گربه ها این نوع خاک را دوست ندارند. بینی گربه ها نسبت به بینی ما حساس تر است و اگر بویی به نظر ما مطلوب است شاید به نظرآنها مناسب نباشد.

گربه ها بیشتر به بوی خاک قدیمی عادت دارند و اگر نوع خاک را تازه عوض کرده باشید باعث می شود که گربه خارج از جعبه خاک خویش دستشویی نماید.

مطالعات مختلف نشان دادند که برای گربه ها، بهترین نوع خاک بدون عطر، با خاصیت گلوله شدن بالا و حاوی ذغال فعال برای از بین بردن بو است.

خاک گربه ون کت اولتراکلامپینگ حاوی کربن فعال، آنتی باکتریال، ۱۰ لیتری
خاک گربه با خاصیت جمع شوندگی و حاوی کربن فعال
اگر بخواهید این نوع خاک را برای اولین بار امتحان کنید، مطمئن باشید که حداقل یک جعبه در خانه دارید که حاوی خاک قدیمی گربه است.

رعایت عوامل پویای اجتماعی
دعوای میان گربه های مختلف یا ورود یک گربه جدید باعث دستشویی کردن گربه خارج از جعبه می شود. اگر گربه شما کار خود را خارج یا نزدیک جعبه نمود این بدان معناست که وی دیگر دوست ندارد حادثه یا دعوای قبلی بین آنها تکرار شود.

برای مدتی گربه ها را از هم جدا نگه دارید تا تنش میان آنها کمی فروکش نماید و سپس کم کم دوباره آنها را با یکدیگر آشنا سازید. مطمئن باشید که شما چندین جعبه خاک مختلف در خانه نگهداری می کنید زیرا یک گربه نمی تواند همه جعبه خاکها را به طور همزمان پس بزند.

با دامپزشک خویش مشورت نمایید
اگر گربه شما همچنان خارج از جعبه خاک خویش دستشویی می کند، مهمترین کار رفتن به دامپزشکی است. اگر مشکل گربه تان بیشتر دامپزشکی باشد تا رفتاری با استفاده از تاریخچه کامل حیوان، انجام تست های جسمانی، تست ادرار و دیگر تست های تشخیصی، دامپزشک شما به حل مشکل می پردازد.تورم مجاری ادراری، دیابت و بیمارهای کلیه سه دلیل مهم برای دستشویی نمودن گربه شما خارج از جعبه خاک محسوب می شوند. اگرآزمایشات گربه شما کاملا سالم باشد، دامپزشک شما می تواند شما را در زمینه مسائل محیطی و رفتاری مرتبط با مشکل کمک نماید.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزشی