آموزش دسر بهاری و مجلسی شارلوت

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش دسر بهاری و مجلسی شارلوت

عکس, آموزش دسر بهاری و مجلسی شارلوت

در صورت تمایل می توانید در طرز تهیه شارلوت به کرم شارلوت آناناس خرد شده٬ موز و گردو خرد شده٬ توت فرنگی اسلایس شده اضافه کنید.به جای استفاده از کرم مخصوص شارلوت می توانید از خامه شیرین شده به مقدار یک پیمانه در طرز تهیه شارلوت استفاده کنید.

برای تهیه خامه شیرین شده ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید سپس سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا پف کند و شکر و وانیل را به همان اندازه ای که ذکر شد به زرده بیفزایید سپس با کمک همزن مخلوط زرده و شکر را هم بزنید توجه داشته باشید که برای تهیه خامه مخصوص شارلوت باید پودر ژلاتین را به صورت داغ به مخلوط زرده و شکر اضافه کنید سپس خامه را به صورت جداگانه درون ظرفی مناسب فرم دهید و سفیده تخم مرغ زده شده را به خامه اضافه کنید و با کمک لیسک مخلوط خامه و سفیده را هم بزنید سپس مخلوط خامه و سفیده را به مخلوط خنک شده زرده تخم مرغ اضافه کنید. اگر تمایل دارید خامه مورد استفاده در شارلوت کاکائویی باشد می توانید مقداری پودر کاکائو الک شده به خامه اضافه کنید و مخلوط خامه و پودر کاکائو را به صورت دورانی با کمک لیسک هم بزنید. همچنین در صورت تمایل می توانید دور تا دور دسر شارلوت را به کمک میوه و خامه فرم گرفته شده تزیین کنید.

برای درست کردن دسر شارلوت به مواد زیر نیاز دارید :

خامه صبحانه : ۲۰۰ گرم……………………………….تخم مرغ : شش عدد

شیر : ۱٫۵ پیمانه………………………….پودر ژلاتین : سه قاشق سوپخوری

رولت : یک عدد……………………………………….آب : یک پیمانه

مارمالاد : به مقدار لازم ……………………………………….شکر : ۱٫۵ پیمانه

وانیل و یا رنده پوست پرتقال: ۱/۸ قاشق چایخوری………………………..پنیر خامه ای : یک بسته

آموزش :
ابتدا رولت پخته شده و داغ را به کمک پارچه ای تمیز رول کنید سپس رولت را به مدت ۱۲۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا به خوبی سرد شود و بعد از مدت زمان ذکر شده رولت را از یخچال بیرون آورید و مارمالاد با طعم دلخواه را روی سطح رولت بمالید و دوباره رولت را رول کنید و به مدت ۱۲۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا مارمالاد به خوبی به خورد رولت برود .بعد از مدت زمان ذکر شده رولت را از یخچال بیرون آورید و برش بزنید.

در مرحله بعدی طرز تهیه شارلوت درون کاسه پیرکس مناسبی را با کمک سفلون بپوشانید سپس برش های رولت را درون کاسه به صورتی بچینید که در بین آن ها قسمت خالی وجود نداشته باشد و در صورت وجود روزنه بین رولت ها قسمت های خالی را با کمک برش رولت پر کنید.

برای تهیه کرم مخصوص شارلوت تخم مرغ و شکر و وانیل را درون ظرف مناسبی بریزید و این مواد را با کمک همزن هم بزنید تا حجم آن ها دو برابر شود سپس پودر ژلاتین را در آب سرد به روش بن ماری حل کنید و شیر را به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه کنید.

خامه صبحانه را درون ظرفی مناسب بریزید و با کمک چمگال خامه را هم بزنید تا باز شود سپس خامه را هم به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا با یکدگر ترکیب شوند سپس ژلاتین سرد و حل شده را به مایه کرم اضافه کنید و کرم شارلوت را درون یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و بعد از اینکه کرم نیم بند شد آن را از درون یخچال بیرون آورید و کرم شارلوت را روی برش های چیده شده رولت در ظرف بریزید.

ظرف دسر را درون یخچال قرار دهید تا دسر خودش را به خوبی بگیرد و بعد از آماده شدن دسر آن را از درون یخچال بیرون آورید و دسر شارلوت را تزیین کنید.توجه داشته باشید که هر چقدر برش های رول در طرز تهیه شارلوت کوچکتر باشند دسر شارلوت زیباتر به نظر می رسد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر