آموزش دقیق درست کردن نان بافته شده در منزل

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش دقیق درست کردن نان بافته شده در منزل

عکس, آموزش دقیق درست کردن نان بافته شده در منزل

شیر ۱ لیوان………………………………………………روغن مایع ۱ لیوان
ماست ۱ استکان………………………………………………سفیده ی تخم مرغ ۲ عدد
بیکینگ پودر ۱۰ گرم………………………………………………شکر ۳ قاشق غذاخوری
نمک ۱٫۵ قاشق مرباخوری………………………………………………آرد ۷ لیوان
مواد لازم میانی………………………………………………کره به مقدار کافی

در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه روغن مایع، ماست ،تخم مرغ، شکر، نمک و بیکینگ پودر درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم. حالا آرد را ۳ مرتبه الک می کنیم.آرد را کم کم به کاسه اضافه کرده و به خوبی ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف حاصل شود، سپس روی کاسه را با سلفون پوشانده و اجازه می دهیم خمیر و مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند.

پس از گذشت این مدت، زمانی که حجم خمیر دو برابر شد آنرا مجددا ورز می دهیم تا هوای اضافی خمیر گرفته شود، سپس به ۳۲ گلوله یکسان تقسیم می کنیم حالا خمیرها را روی سطح کار آرد پاشی شده می گذاریم.نان محلی یکی از انواع نان های خوشمزه و خوش عطر است که به عنوان وعده صبحانه بسیار مناسب می باشد

در ادامه خمیرها را با کمک وردنه کمی باز کرده و روی آن مقداری کره می مالیم و مجددا جمع می کنیم. حالا خمیر را با کمک وردنه دو مرتبه باز کرده و رول می کنیم، سپس باقی چانه ها را به همین شکل رول می کنیم.

حالا رول ها را دوتا دوتا به هم می بافیم و ابتدا و انتهای آنها را به هم می چسبانیم، سپس با فاصله از هم درون سینی که با کاغذ روغنی پوشانده ایم قرار می دهیم. حالا روی خمیرها را با کیسه فریزر چرب شده می پوشانیم.در این مرحله اجازه می دهیم خمیرها به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه دیگر در دمای محیط استراحت کنند تا حجیم شوند. ۱۵ دقیقه آخر استراحت خمیر فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود.

نان شکم پر یکی از انواع نان های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود.پس از اتمام استراحت خمیر روی آنها را با زرده تخم مرغ رومال کرده و سینی را طبقه میانی فر می گذاریم سپس اجازه می دهیم نان ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته و روی آنها طلایی و خوشرنگ شود.

پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم نان ها کاملا خنک شوند. در نهایت نان ها را پس از خنک شدن می توانید درون نایلون گذاشته و به مدت طولانی درون فریزر نگهداری کنید. نوش جان.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر