آموزش رشته‌ پلو سنتی و رشته‌ پلو ترکی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش رشته‌ پلو سنتی و رشته‌ پلو ترکی

عکس, آموزش رشته‌ پلو سنتی و رشته‌ پلو ترکی

رشته پلو یک غذای خوشمزه و همه پسند است که می توانید آن را به صورت ساده یا با گوشت قلقلی درست کنید. تفاوت رشته پلویی با رش آش در نازک تر بودن آن است. رشته‌ پلویی از ترکیب آب، آرد گندم و نمک درست می‌شود و در کارخانه بوداده می‌شود. رشته پلویی در گروه نان و غلات در پایین هرم راهنمای غذایی جای می‌گیرد و نصف لیوان رشته پلویی پخته، معادل یک سهم نان است و حدود ۸۰ کیلوکالری انرژی دارد.

******مواد مورد نیاز برای تهیه رشته پلو به سبک سنتی ******

به مقدار یک کیلو رشته پلویی ، + به تعداد یک عدد پیاز متوسط

به مقدار دو قاشق غذا خوری رب گوجه ، + به مقدار یک پیمانه عدس

به مقدار ۲۰۰ گرم گوشت چرخ کرده ، + به مقدار ۱۰۰ گرم سویا

به مقدار دلخواه نمک و فلفل و زعفران و زردچوبه و روغن

نخستین کاری که برای تهیه این غذای خوشمزه باید انجام دهید این است که رشته را درون یک ماهیتابه که چرب شده است قرار داده و سپس آن را تفت دهید به طوری که رنگ رشته ها قهوه ای شود. بعد از تفت دادن، رشته ها را درون آبجوش بریزید و ۵ دقیقه صبر کنید. سپس آن را آبکش کنید. حالا شما باید مواد دیگر مانند پیاز را سرخ کرده گوشت چرخ کرده و سویا را به آن اضافه کرده و تفت دهید.در این مرحله شما باید به سراغ رب و ادویه جات و عدس پخته شده بروید و آنها را نیز به مواد اضافه کنید. این ترکیبات را در لا به لای رشته ها ریخته و سپس صبر کنید تا غذا به خوبی دم بکشد. البته شما می توانید رشته را به تنهایی دم کنید و سپس مواد را به هنگام سرو درون آن قرار دهید که می توانید از هر دو روش استفاده کنید.

******مواد لازم رشته پلو ترکی برای دو نفر******

رشته پلویی :۲ قاشق غذاخوری
کره :۱ قاشق غذاخوری
پیاز ریز خرد شده :۱ عدد کوچک
نمک :به میزان لازم
برنج :۱ پیمانه
آب مرغ :½ ۱ پیمانه
رشته پلو

ابتدا یک پیمانه برنج را شسته و بگذارید برای چند دقیقه خیس بخورد، در این فاصله بقیه مواد را آماده نمایید.قابلمه مورد نظر خود را روی حرارت قرار داده و کره را بریزید تا گرم شود ، در این میان پیاز را خرد کرده و با کره سرخ نمایید.در ادامه نمک را افزوده و سپس رشته و برنج را هم بریزید و برای یک تا دو دقیقه با پیاز تفت دهید.نهایتا یک و یک چهارم پیمانه آب مرغ را افزوده و اجازه دهید بجوشد و تبخیر شود ، سپس در قابلمه را بگذارید تا برنج دم بکشد.بعد از اینکه برنج دم کشید آن را در ظرف پذیرایی بکشید و میل نمایید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر