آموزش ساخت محلول علف کش قوی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش ساخت محلول علف کش قوی

عکس, آموزش ساخت محلول علف کش قوی

برای درست کردن این محلول قوی برای از بین بردن علفهای هرز نخست مواد مورد نیاز را آماده کنید.

مواد لازم
سرکه سفید: سرکه سفید مقطر با اسیدیته ۵ درصد ارزان و بسیار عالی عمل می کند. اگر بتوانید سرکه سفید با اسیدیته ۲۰ درصد پیدا کنید مطمئناً عملکردی سریع خواهد داشت اما نتایج نهایی مشابه یکدیگر خواهد بود.
نمک آشپزخانه: نمکی که بر سر سفره استفاده می شود ارزان ترین نوع نمک فروشگاه است . به نمک دریا، سنگ نمک و اپسوم اعتماد نکنید زیرا از لحاظ شیمیایی به نمک یددار ارزان قیمت که به عنوان کلرید سدیم شناخته می شود نزدیک نیست.
مایع ظرفشویی: تنها چند قطره از مایع ظرفشویی کفایت می کند بنابراین نام تجاری آن مهم نیست زیرا هدف کف ناشی از آن می ‌باشد که با شکستن کشش سطحی سرکه به علف های هرز چسبیده و آن ها را سریعا از بین خواهد برد .

آموزش :

علف کشی برای استفاده در مناطقی که قصد کاشت مجدد دارید:
یک عدد سمپاش معمولی را با سرکه سفید پر کنید و حدود یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. دستور العمل های موجود در سمپاش را دنبال کنید تا محلول آماده اسپری شود. یک روز گرم و آفتابی را در نظر بگیرید و تا زمانی که علف ها از این محلول اشباع شوند متوجه خواهید شد که طی چند ساعت آن ها از بین می روند . سرکه به خاک نمی رسد پس مجددا نیز می توان این عمل را انجام داد.

۲-علف کشی برای مناطقی که هرگز نمی ‌خواهید محصولی در آن جا رشد کند:
برای از بین بردن پوشش گیاهی در هر منطقه ای که نمی ‌خواهید چیزی در آن رشد کند دو فنجان نمک را با یک گالن سرکه سفید مخلوط کنید. درب آن را ببندید و تکان دهید تا نمک در سرکه حل شود ‌. نمک با سرعت بیشتری در سرکه نسبت به آب حل می ‌شود اما کمی زمان بر خواهد بود.

سپس یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید و این مخلوط را در سمپاش باغبانی معمولی بریزید. روزی خشک و آفتابی را انتخاب کنید و مناطقی که مایل نیستید در آینده شاهد هیچ نوع پوشش گیاهی باشد، محلول را اسپری کنید. نمک در این دستورالعمل ماندگاری ازبین رفتن علف های هرز را بیشتر می کند و به مرور خاک را عقیم خواهد کرد تا هیچ محصولی در آن جا رویش نداشته باشد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر