آموزش سبزه عید شبیه حیوانات

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش سبزه عید شبیه حیوانات

عکس, آموزش سبزه عید شبیه حیوانات

برای درست کردن سبزه به شکل حیوان ها ، نخست اسفنج یا ابر را به شک موش و یا حیوان دلخواه برش بزنید.پارچه توری و یا جوراب را روی موش قرار دهید و با سنجاق و سوزن آن را محکم کنید.
بذر مورد نظر را به مدت ۵ تا ۶ ساعت با آب کافی خیس کنید.به ازای هر مقدار بذر شاهی ، ۵ برابر آب نیاز است.سطح مورد نظر را با آبپاش، خیس کنید.بذرهای خاکشیر یا شاهی که لعاب دار و ژله ای شده اند را با دستان خیس به صورت یک لایه نازک و یک دست بر رویتمام سطح اسفنج بریزید.

روی بذر را با نایلون به طوری بپوشانید که امکان نفوذ هوا به بذر ها وجود داشته باشد . برای این کار ، چند سوراخ روی نایلون ایجاد کنید . دقت کنید که نایلون به سطح موش نباید بچسبد.سبزه خود را به دور از آفتاب و در محیط اتاق قرار دهید و در دو روز اول ، آن را آبپاشی نمائید.

نایلون را بعد از دو روز از روی سبزه بردارید زیرا این مدت زمان کافی برای جوانه زدن سبزه بوده است.روی جوانه ها روزی دو بار آبپاشی نمائید.بعد از گذشت دوروز اول می توانید سبزه را روزی چند بار در هوای آزاد قرار دهید.سبزه ها بعد از چند روز رشد کرده و سطح عروسک را می پوشانند.

وسایل مورد نیاز برای کاشت سبزه ، با طرح موش

برای داشتن سبزه به شکل موش ، ابتدا باید عروسک مورد نظر را تهیه کنید و یا خود ، عروسک موش را درست کنید . عروسک های آماده باید از جنس ابری و یا پنبه ای باشند .در صورت درست کردن عروسک توسط خود باید از ابر یا اسفنج، بذر ، نایلون ، پارچه نازک توری (جوراب) و آبپاش استفاده کنید.

برای تزئین سبزه به شکل عروسک خار پشت ، به ابزار کمی نیاز است .به راحتی می توان با انجام مراحل زیر ، عروسک بامزه ای پوشیده از سبزه را تزئین نمود.
وسایل مورد نیاز :

یک عدد جوراب راه راه و یا ساده
کود
بذر از نوع دلخواه
سنگ تزیینی و منجوق برای تزیین

مراحل انجام کار:

جورابی به سایز دلخواه انتخاب کنید و داخل آن را با بذر و کود پر کنید و سپس ، سر جوراب را گره بزنید و اضافه جوراب را با قیچی ، کنار بگذارید.

با استفاده از وسایل تزئینی ، چشم و گوش و دهان خارپشت را درست کنید.جوراب را درون یک بشقاب بگذارید تا در زمان آبیاری که آب از منافذ جوراب به بیرون می آید ، دوباره توسط آن جذب شود.تنها سطح پشت خارپشت را آبیاری کنید تا در قسمت سر عروسک ، سبزه کمتری رشد کند .در این صورت ، پشت عروسک پر از سبزه خواهد شد . در صورت رشد سبزه های اضافی ، می توانید آنها را هرس کنید.با گذشت ۱۰ روز ، سبزه شما آماده قرار گرفتن در سفره هفت سین خواهد شد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر