آموزش شاورما مرغ غذای عربی همراه با نان شاورما

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش شاورما مرغ غذای عربی همراه با نان شاورما

عکس, آموزش شاورما مرغ غذای عربی همراه با نان شاورما

آموزش نان شاورما :

برای تهیه نان شاورما، ابتدا ۵ پیمانه آرد، ۲ عدد تخم‌مرغ، ۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری خمیر مایه، ۲ قاشق غذاخوری شکر، و مقداری نمک را با هم مخلوط کرده و سپس ۱ و ۱/۳ پیمانه آب اضافه کنید. این ترکیب را به خوبی ورز دهید تا خمیر صاف و یکدست شود. سپس روی خمیر را بپوشانید و به مدت ۱ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم آن ۲ برابر شود. پس از آماده شدن خمیر، آن را به ۱۵ تا ۲۰ قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را با استفاده از وردنه در قطعاتی نازک صاف کنید. قطعات خمیر را در تابه نچسب با حرارت متوسط بپزید.

تهیه غذا :

ترکیبات سس ماست(ماست یونانی ۱ پیمانه ، سیر ۱ حبه، زیره ۱ قاشق غذاخوری، آبلیمو ۱ قاشق غذاخوری، نمک و فلفل به میزان لازم ) را درون یک ظرف با هم مخلوط کنید.

سپس روی آن را بپوشانید و داخل یخچال قرار دهید.مواد ذکر شده برای سس مرغ را در یک ظرف با هم مخلوط کنید.(سیر ۱ حبه بزرگ ، گشنیز ۱ قاشق غذاخوری ، زیره ۱ قاشق غذاخوری ، هل ۱ قاشق غذاخوری ، فلفل سیاه ۲ قاشق چایخوری ، نمک ۲ قاشق چایخوری ، آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری)

سینه مرغ را به صورت خلالی خرد کنید. تکه‌های مرغ را به سس اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. برای اینکه سس به خوبی جذب مرغ شود، می‌توانید مخلوط کردن را با دست انجام دهید. همچنین می‌توانید مواد را در یک کیسه‌ی زیپ‌لاک بریزید و از روی کیسه خوب ماساژ دهید تا سس به خورد مرغ برود. سپس این ترکیب را به مدت ۲۴ ساعت فریز کنید.

پس از خارج کردن ترکیب مرغ و سس از یخچال، تکه‌های مرغ را در یک تابه سرخ کنید. از آن‌جا که در ترکیب سس مرغ روغن زیتون به کار رفته است و سینه مرغ هم چربی کافی دارد، برای سرخ کردن مرغ نیازی به اضافه کردن روغن ندارید، ولی در صورت تمایل می‌توانید از مقداری کره برای چرب کردن تابه استفاده کنید. مرغ را از یک طرف به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید، سپس برگردانید تا از طرف دیگر هم برای ۴ الی ۵ دقیقه سرخ شود. سپس تکه‌های مرغ را از تابه خارج کنید، با فویل بپوشانید، و برای مدت ۵ دقیقه کنار بگذارید.

قطعات نان را به سس ماست آغشته کنید و مقداری مرغ در هر کدام قرار دهید. کاهو و خیار و گوجه‌فرنگی خرد شده را اضافه کنید. سپس نان را به صورت رول درآورید. شاورما مرغ شما آماده است، لذت ببرید!

سینه مرغ ۲ عدد

سس مرغ :

سیر ۱ حبه بزرگ ، گشنیز ۱ قاشق غذاخوری ، زیره ۱ قاشق غذاخوری ، هل ۱ قاشق غذاخوری ، فلفل سیاه ۲ قاشق چایخوری ، نمک ۲ قاشق چایخوری ، آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری

سس ماست :
ماست یونانی ۱ پیمانه ، سیر ۱ حبه، زیره ۱ قاشق غذاخوری، آبلیمو ۱ قاشق غذاخوری، نمک و فلفل به میزان لازم
نان پیتا ۴ عدد
مخلوط خیار، گوجه و کاهو به دلخواه

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر