آموزش صحیح پختن قلیه میگوی خوزستانی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش صحیح پختن قلیه میگوی خوزستانی

عکس, آموزش صحیح پختن قلیه میگوی خوزستانی

قلیه میگو اصلتا  یک غذای خوزستانی است که اگر طرفدار میگو باشید این غذا را حتما دوست خواهید داشت. بخاطر داشته باشید برای هر غذایی با میگو نخست موقع پاک کردن میگو حواستان باشد رگ موجود در کمر میگو را خارج کنید.معمولا غذاهای مردم جنوب ایران تند است، بنابراین سعی کنید در این خورش از فلفل قرمز زیادی استفاده کنید. این غذا برای ۳ نفر آموزش داده شده است. مواد لازم در انتهای توضیح آشپزی همین صفحه .

پیاز را خرد کرده و در روغن داغ سرخ می‌کنیم. در این فاصله تمبرهندی را در آب جوش قرار داده، در ظرف را می‌بندیم و پس از ۳۰ دقیقه کمی به کمک دست ورز میدهیم تا ترشی و گوشت از هسته جدا شود.حالا از صافی رد کرده تا سس تمبرهندی آماده شود. سیر را پوست کنده، خرد می‌‌کنیم و به پیاز افزوده و به تفت دادن ادامه می‌‌دهیم. سبزی‌ها را شسته و ریز خرد میکنیم و وقتی رنگ سیر و پیاز طلایی شد، اضافه کرده و کمی تفت می‌دهیم.

نمک، فلفل، زردچوبه و رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و تفت می‌دهیم تا رب کاملا در سبزی باز شود. میگوها را به همراه سس تمبرهندی می‌افزاییم.سیب‌زمینی‌ها را نیز افزوده و در ظرف را می‌بندیم تا با شعله ملایم خورش جا بیفتد. در پایان گوجه‌فرنگی‌ها را سرخ کرده، روی خورش قرار داده و پس از پنج دقیقه سرو می‌نماییم

مواد لازم برای ۳ نفر
نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم
سیر ۱ بوته
میگو (پاک شده) ۲۵۰ گرم
سبزی گشنیز و شنبلیله ۱۵۰ گرم
تمر هندی ۱۲۰ گرم
پیاز ۱ عدد
رب گوجه ‌فرنگی ۱ قاشق سوپ خوری
گوجه فرنگی ۲ عدد
سیب زمینی (مکعبی خرد شده) ۱ عدد

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر