یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آموزشی

آموزش عروسک دوست داشتنی ننه سرما

عکس, آموزش عروسک دوست داشتنی ننه سرما

برای درست کردن عروسکهای دوست داشتنی ننه سرما نخست وسایل لازم را خریداری کنید. برای درست کردن این عروسک شما به چسب ، بشقاب ، الیاف، پارچه تریکو ، قیچی ، نخ و سوزن نیاز دارید.

سایل مورد نیاز:
پارچه تریکو
قیچی
نخ و سوزن
الیاف
بشقاب
چسب

در نخستین مرحله سر عروسک را با استفاده از پارچه ای با جنس تریکو را باید بسازید، برای این منظور باید بشقاب غذاخوری را بر روی پارچه بگذارید و با ۱ سانتی متر جای دوخت اطراف آن خط کشیده و پس از علامت گذاری آن را برش بزنید؛ نکته: اگر پارچه شما دارای جنسی ضخیم است می توانید به همان حالت ۱ لایه آن را استفاده کنید ولی اگر پارچه دارای جنسی ظریف می باشد لازم است که آن را ۲ لایه کنید.سپس در مرحله ی دوم با استفاده از همان بشقاب و برابر با دایره پارچه ای، یک دایره از الیاف متری مطابق عکس ببرید.

سپس دایره های الیافی و پارچه ای به دست آمده را به هم دوخته و نخ را بکشید تا مانند کمری دامن چین کش دار گردد.حالا نوبت کاملا جمع کردن و دوختن آن است، مطابق تصویر آن را ببندید و بدوزید، به طوری که الیاف درون آن خارج نشود.

حالا در این مرحله ۱ قطعه نمد به شکل دایره بریده و در نهایت آن را به بخش پشت سر عروسک با چسب چسبانده و ثابت و محکم کنید.شما چهارچوب اصلی چهره عروسک را تهیه کرده اید، اکنون باید آن را به ۳ قسمت بخش کنید، خط نخستین متعلق به چشم ها است که رعایت ۳-۴ سانتی متر لازم است دوخته شود؛ باید هنگام دوخت نخ را سفت بکشید تا مکان چشمهای عروسک عمیق گردد و مشخص باشد.

خط میانی مربوط به دماغ عروسک است، بخش میانی خطی را در بین چشمان مد نظر شما است را یافته و سپس سوزن را از آن عبور داده و به صورت مورب به سمت پایین چهره بکشید، به این وسیله چانه عروسک را شکل می دهید.همین کار را برای سمت دیگر چهره عروسک تکرار کنید؛ در عکس روش این کار به حالت خطی صورتی رنگ مشخص گردیده است. نخ را از قسمت دماغ به طرف راست به صورت اریب کشیده و سپس آن را به پشت سر ببرید؛ دوباره از همان قسمت دماغ سوزن را خارج ساخته و این بار نخ را به سمت چپ کشیده و به پشت سر ببرید و در نهایت از محل دماغ بیرون بیاورید و مقداری دورتر در پشت سر عروسک نخ را گره زده و محکم کنید.

نکته: نخ را محکم بکشید زیرا هرچه محکم تر کشیده شود، چانه عروسک مشخص تر و زیباتر می گردد.جهت ساخت دماغ عروسک ننه سرما باید دایره ای را که دارای قطر ۷ سانتی متر باشد را ببرید و سپس آن را چین دار کرده و درون آن را با الیاف پر نمایید.حالا دماغ مهیا شده را در مکان مورد نظر بر روی چهره عروسک متصل کنید.

در این مرحله تقریبا ۲ سانتی متر از بخش زیر دماغ به سمت پایین بیایید و و بر روی خط چانه سمت راست از بخش پشت سوزن را به مقابل چهره فرو بیارید و سپس نخ را به سمت چپ بر روی نخی که جهت بخش چانه کشیدید، ببرید تا شکل لب عروسک ایجاد شود، جهت بخش چشمها از مرواریدهای سایز بزرگ به شکل لپه بهره ببرید و سپس آنها را در مکان مشخص شده ی چشمها که پیش از این عمیق شده بود، با چسب چسبانده و محکم کنید و اما جهت ساخت موهای عروسک در صورت تمایل از کاموا می توانید بهره ببرید؛ به این شکل که کامواها را به صورت نواری ببرید و سپس از میان بر روی سر عروسک متصل کنید.

نکته: طول موها به اندازه ۵ سانتی متر کافی است.

و اگر از موی آماده بهره می برید مطابق عکس ۲ سمت سر را باید مو بچسبانید؛ و پس از آن قطعه ای موی صلف بر روی دو سمت چسبانده و مطابق عکس بخش ابتدایی دوختن موها را بپوشانید.در این مرحله جهت دوخت روسری عروسک ننه سرما ۱ مثلث بریده و سپس اطراف آن را اندازه گیری نموده و به آن ۳۰ سانتی متر بیافزایید؛ یکی از ضلع های مثلث به عنوان بخش جلویی روسری استفاده کنید، می توانید این بخش را تقریبا ۲ سانتی متر به داخل تا کرده و بدوزید و یا بچسبانید؛ و ۲ ضلع دیگر روسری را نوار دوزی کنید.

حالا نوبت ساخت بدن عروسک است، استوانه ای را ببرید و سپس درون آن را با الیاف پر نموده و جهت ساخت سینه های عروسک یک توپ یونولیت نیم شده بهره برده و در مکان مشخص شده بچسبانید؛ و با استفاده از پارچه آن را رویه بکشید؛ و در نهایت باید خیاطی کنید و رختی مناسب و زیبا را دوخته و به عروسک خود بپوشانید.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر