آموزش پختن سوپ جو سفید مجلسی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پختن سوپ جو سفید مجلسی

عکس, آموزش پختن سوپ جو سفید مجلسی

نمک و فلفل در صورت لزوم

جو پرک: ۱ پیمانه…………………هویج ریز خرد شده: ۱ پیمانه

قارچ: ۳۰۰ گرم

جعفری خرد شده: ۱/۲ پیمانه………………………..کره: ۲۰ گرم

پیاز داغ: ۳ قاشق غذاخوری………………………..شیر یا آب : ۲ پیمانه در صورت تمایل

آب سبزیجات یا آب مرغ: ۸ پیمانه (به جای آب سبزیجات یا آب مرغ میتونین از ۲ الی ۳ عدد قرص سبزیجات یا مرغ استفاده کنین)

برای تهیه این سوپ آسون و سریع و خوشمزه فقط کافیه که آب سبزیجات یا آب مرغ رو داخل یه قابلمه بریزین و بعد پیاز داغ و جو پرک رو هم اضافه کنین.

به جای آب سبزیجات یا مرغ میتونین از قرص های طعم دهنده شون استفاده کنین فقط دقت کنین تا قرص هارو کم کم اضافه کرده و با آب مخلوط کنین و مزه کنین تا سوپتون پرنمک نشه چون قرص ها معمولا خوش نمک هستن.حالا اجازه بدین تا مخلوط به جوش بیاد و بعد برای ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم بذارینش تا جو بپزه و لعاب بندازه. در تمام طول مدت پخت در سوپ رو نذارین چون به خاطر داشتن جو خیلی سریع سر میره.

تا جو میپزه قارچ های خرد کرده رو با کره و کمی نمک روی حرارت ملایم تفت بدین تا بپزن و بعد آبشون رو هم بکشن.حالا مخلوط جو پخته رو با یه پوره کن دستی یا داخل مخلوط کن پوره کنین تا لطیف و یکنواخت بشه.بعد هویج هایی که ریز خرد کردین تا زودتر بپزن رو اضافه کنین.

حالا قارچ پخته رو هم بریزین و برای ۱۵ دقیقه دیگه سوپ رو بپزین تا هویج ها نرم بشن. در این مرحله میتونین شیر رو هم اضافه کنین ولی من این سوپ رو غلیظ تر دوست دارم پس اضافه ش نکردم.در ۵ دقیقه نهایی جعفری خرد شده رو اضافه کنین تا داخل سوپ کمی تغییر رنگ بدنو بپزن.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر