آموزش پختن مینی پیتزا تک نفره

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پختن مینی پیتزا تک نفره

عکس, آموزش پختن مینی پیتزا تک نفره

برای درست کردن این مینی پیتزاهای خوشمزه فینگر فودی شما باید در منزل خمیرهای مخصوص آن را تهیه کنید یا این خمیرها را از لوازم قنادی فروشی ها خریداری کنید.

مواد لازم برای تهیه خمیر مینی پیتزا

روغن مایع ۱/۲ پیمانه…………………………… آب ولرم ۱/۲ پیمانه

شکر ۱ ق مربا خوری …………………………… آرد به مقدار لازم

شیر ۱ پیمانه …………………………… خمیرمایه ۱ ق مربا خوری

مواد لازم برای مواد مینی پیتزا

سس کچاپ به مقدار لازم……………………….پنیر پیتزا به مقدار لازم

سوسیس ۲ عدد………………………..ذرت ۱/۴ پیمانه.

کالباس ۷ ورق……………………………قارچ ۱۰ عدد

آموزش :

ابتدا ۱/۲ پیمانه آب ولرم را داخل کاسه ریخته و شکر را اضافه کنید و هم بزنید سپس خمیرمایه را روی آب بپاشید و روی کاسه را یک بشقاب قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا خمیر مایه عمل بیاد و کف کند.

در ادامه شیر و روغن را داخل کاسه ریخته و خمیرمایه عمل آمده را اضافه کنید و هم بزنید حالا باید به تدریج شروع به اضافه کردن آرد کنید تا جایی که بتوانید خمیر را ورز دهید و بعد روی میز کار بیاورید و به مدت ۱۰ دقیقه خمیر را خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود .

سپس داخل یک کاسه قرار دهید و روی کاسه را پوشانده و برای ۱ الی ۲ ساعت در محیط گرم بگذارید تا حجم آن دو برابر شود.در ادامه سوسیس و کالباس را خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید سپس فلفل دلمه را نیز کمی تفت دهید تا نرم شود سپس از تابه خارج کنید و بعد قارچ را به همراه کمی روغن و آبلیمو خوب تفت داده تا آب قارچ کاملا کشیده شود می‌توانید مواد رویه را اصلا تفت ندهید و به صورت خام روی خمیر قرار دهید.

عد از حجیم شدن خمیر پف آن را بگیرید و با وردنه به قطر ۱ الی نیم سانت پهن کنید سپس با کاتر گرد یا یک لیوان شروع به کاتر زدن خمیر کنید و خمیر‌ها را داخل سینی فر چرب شده قرار دهید بهتر است با کمی فاصله کنار هم بچینید و بعد با قلمو روی همه مینی پیتزا‌ها سس کچاپ بزنید و شروع به قرار دادن مواد پیتزا کنید و در انتها روی آن‌ها پنیر رنده شده قرار دهید و مینی پیتزا را در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود بعد از پخت کمی پودر آویشن روی مینی پیتزا بریزید نوش جان. (اگر فر شما کانوکشن ندارد گریل را در انتها روشن کنید.)

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر