آموزش پختن و تزیین کیک مرغ

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پختن و تزیین کیک مرغ

عکس, آموزش پختن و تزیین کیک مرغ

امروز دستور درست کردن یک غذای فوق العاده شیک و خوشمزه و مجلسی را برای شما در یاس فان قرار داده ایم که می تواند یک انتخاب فوق العاده برای مراسم تولد و سالگرد و مهمانی ها باشد. کیک مرغ همان غذایی است که مهمانان شما را شگفت زده می کند. مواد لازم در انتهای همین پست قرار داده شده است.

نکته :در صورتی که می خواهید این کیک خوشمزه را به صورت داغ درست کنید باید از ساندویچ ساز استفاده کنید. مواد کیک را هم می توانید به سلیقه خود تغییر دهید، مثلا برای کیک مرغ داغ موادی مثل سیب زمینی، قارچ و حتی برنج پخته بسیار مناسب هستند.به جای استفاده از ماست هم می توانید از پنیر ورقه ای یا پنیر پیتزا استفاده کنید. پس از اینکه مواد را روی نان تست قرار دادید کمی پینر پیتزا اضافه کنید و لایه دیگر نان را روی مواد فشار دهید ، سپس در ساندویچ ساز قرار دهید تا به شکل اسنک پخته شود. در پایان با سس دلخواه نوش جان کنید.

برای درست کردن آن  ابتدا در قابلمه ای تا نیمه آن آب می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید. در ادامه پیاز کوچک را پوست می گیریم و می شوییم و به چهار قسمت برش می دهیم.حالا زمانیکه آب در حال جوشیدن بود همراه با سینه های مرغ داخل قابلمه می گذاریم. در ادامه چوب دارچین را نیز اضافه می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را ملایم می کنیم تا به مدت ۳۰ دقیقه سینه ها کاملا پخته شوند.در این مرحله تخم مرغ ها را نیز داخل کیسه ای قرار می دهیم و آن را گره می زنیم و در قابلمه ای می گذاریم. سپس روی آن آب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بعد آبپز شود.تا آماده شدن سینه مرغ و تخم مرغ ها باقی مواد را آماده می کنیم. برای این منظور پیازچه ها و جعفری را پاک می کنیم و می شوییم. حالا آنها را در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها به طور کامل خارج شود.سپس آنها را روی تخته آشپزخانه خرد می کنیم و در کاسه ای می ریزیم. تخم مرغ های آبپز شده را پوست می گیریم و رنده ریز می کنیم و به پیازچه و جعفری اضافه می کنیم.سینه های مرغ را از روی حرارت بر می داریم.سپس و در آبکشی می گذاریم تا آب اضافه آن ها خارج شود و بعد روی تخته آشپزخانه آن ها را ریش ریش می کنیم و به تخم مرغ ها می افزاییم.خیارشورها را می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم و به باقی مواد اضافه می کنیم.در این مرحله گردوها را با چاقو خرد می کنیم و روی مواد می ریزیم، سپس در یک کاسه مناسب ماست خامه ای و سس مایونز و کمی نمک و فلفل سیاه می ریزیم و خوب هم می زنیم تا طعم دهنده ها کاملا به خورد یکدیگر بروند.سس را به مواد کیک مرغ اضافه می کنیم و همگی مواد را خوب زیر و رو می کنیم تا سس کاملا به خورد مواد برود و تمام قسمت های مواد به سس آغشته شود. سپس نان تست ها را روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم.سپس و لبه های خشک آنها را با چاقو می گیریم.یک ظرف مناسب برای آماده کردن سالاد انتخاب می کنیم و کف آنرا با نان تست کاملا می پوشانیم و روی نان ها از مواد کیک مرغ می ریزیم به صورتی که نان تست ها دیگر مشخص نباشند.مجددا روی مواد کیک مرغ یک لایه نان تست می چینیم. بعد روی آن را نیز دوباره به صورت پخش از مواد کیک مرغ می ریزیم. می توانید چندین لایه را همین طور بچینید تا موادمان به طور کامل تمام شود .در آخر بهتر است لایه آخر و روی کیک مرغ از مواد باشد که روی آن را با سس مایونز کاملا کاور می کنیم تا همه ابعاد کیک مرغ پوشیده شود. بعد روی ظرف حاوی کیک مرغ را با سلفون می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم.اید زمان بدهیم تا سس به طور کامل به خورد نان تست برود. پس از گذشت ۴ ساعت کیک مرغ ما آماده است. در پایان کیک مرغ را از یخچال خارج می کنیم، سپس روی آنرا با مواد دلخواه به سلیقه خود تزیین می کنیم.

مواد لازم برای ۶ نفر
سینه مرغ ۲ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
جعفری نصف لیوان
پیازچه ۱ لیوان
گردو ۱ لیوان
خیارشور نصف لیوان
پیاز ۱ عدد
سس مایونز ۱ لیوان
چوب دارچین ۱ عدد
نان تست ۱ بسته
ماست خامه ای نصف لیوان
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آشپزی