آموزش پخت سنتی کوکوی باقلای سبز

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پخت سنتی کوکوی باقلای سبز

عکس, آموزش پخت سنتی کوکوی باقلای سبز

نکتهی مهمی که باید به ان توجه داشته باشیم این است که باقالی ها باید بدون پوست باشد

سیر رنده شده ۳ حبه.
باقالی ۳۰۰ گرم…………………………….تره دو دسته کوچک
شوید یک دسته کوچک…………………………….جعفری یک دسته کوچک
پیاز رنده شده آب گرفته ۱ عدد کوچک…………………………….تخم مرغ ۴ تا ۵ عدد

باقالی ها را با مقداری آب درون یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا پخته شود. سپس باقالی ها را درون آبکش می ریزیم و آبکشی می کنیم.سپس درون یک کاسه ریخته و با گوشت کوب برقی یا دستی باقالی ها را به خوبی له می کنیم. سبزی ها را شسته و خرد می کنیم.

حالا سیر رنده شده را به همراه سبزی های خرد شده به باقالی ها اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را شسته و پوست گرفته و رنده می کنیم. سپس آب آن را با دست می گیریم و پیاز را به باقالی ها اضافه می کنیم.در این مرحله تخم مرغ را هم اضافه کرده و به مقدار دلخواه نمک و فلفل سیاه می ریزیم و با هم به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد کاملا یکدست شوند. تابه را با مقداری روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

سپس با قاشق از مواد بر می داریم و با کمی فاصله از هم درون تابه می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کوکو ها سرخ شود. پس از اینکه یک شمت کوکوها سرخ شد، انها را به آرامی بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود.در صورت تمایل می توانیم برا زیباتر شدن ظاهر کوکوها از قالب های فلزی استفاده کنیم، یا اینکه کل مایع کوکو را به صورت یک جا درون تابه بریزی و سرخ کنیم. در پایان کوکو را در ظرف مناسب در کنار انواع سس سرو می کنیم.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر