آموزش پیتزا مرغ و قارچ با طعم فست فودی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پیتزا مرغ و قارچ با طعم فست فودی

عکس, آموزش پیتزا مرغ و قارچ با طعم فست فودی

یکی از پیتزاهای به نسب سالم تر نسبه به پیتزاهای دیگر پیتزای مرغ و قارچ است که اگر از پنیر آن صرف نظر کنیم غذایی مفید و ورزشکاری است.

برای درست کردن این پیتزا به مواد زیر نیاز دارید 

پیاز یک عدد متوسط

سس گوجه فرنگی (در صورت تمایل یک قاشق غذاخوری)
مرغ نصف یک طرف سینه
قارچ ۴-۵ عدد
فلفل دلمه سبز و رنگی نگینی خرد شده نصف پیمانه
ادویه کاری یک قاشق مربا خوری
آویشن یک قاشق مربا خوری
نمک و فلفل
پنیر پیتزا (موزارلا) ۲۰۰ گرم

مرغ رو به همراه پیاز و کمی زردچوبه، نمک، چوب دارچین و فلفل میگذاریم تا بپزه. بعد از اینکه پخت و کمی خنک شد، مرغها رو ریش ریش میکنیم. یک پیاز متوسط رو نگینی خرد کردم و در مقداری روغن تفت دادم. فلفل دلمه های نگینی شده رو هم به پیاز در حال تفت خوردن اضافه کردم و حدود ۵ دقیقه همه رو باهم سرخ کردم. البته خیلی مهمه که قبل از اضافه کردن فلفل دلمه ای ها، پیاز کمی تفت خورده و سبک شده باشه. بعد مرغ ریش شده رو به پیاز و فلفل اضافه کردم تا همراهشون تفت بخوره.مرغ روغن رو به خودش میکشه ولی دیگه لازم نیست که روغن اضافه کنیم. قارچ ها رو هم ورقه کردم و به جز یکی از قارچها که برای تزیین کنار گذاشتم، بقیه رو ریختم توی ماهیتابه تا کنار مرغ ها تفت بخوره یکم. بعد هم پودر کاری و آویشن رو اضافه کردم. بعد از حدود یکی دو دقیقه زیرش رو خاموش کردم. اگه قارچها خیلی نپخته بودن هم ایرادی نداره، همینکه کمی تفت بخوره کافیه.
خمیر پیتزا رو به اندازه مناسب و طوری که قطرش بیشتر از نیم سانت نشه، پهن میکنیم. پنیر رو روی خمیر میریزیم(هرچی پنیر بیشتر باشه بهتر کش میاد). اگه دوست داشتیم سس رو ابتدا روی خمیر میمالیم و بعد پنیر رو. بعد هم موادی که آماده کردیم، روی خمیر پهن میکنیم و پنیر پیتزا رو روش میریزیم باز.

برای تزیین میتونیم از قارچ ها و فلفل و حتی کمی سس استفاده کنیم. من قارچ ها رو روی پنیر ها چیدم و در آخر کمی آویشن خشک که با دست پودرش کردم روی پیتزا ریختم که باعث خوشگل تر شدنش شد.در آخر هم در فر قرار بدین و در دمای ۱۸۰-۲۰۰ درجه سانتیگراد به مدت نیم ساعت بذارید تا بپزه. بعد از اینکه خمیر پخت کاملا و پنی ها طلایی شد پیتزای ما آماده اس.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر