یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

آموزش کباب آدانا هم روی منقل و هم داخل ماهیتابه

عکس, آموزش کباب آدانا هم روی منقل و هم داخل ماهیتابه

این کباب فوق خوشمزه ی مردم ترکیه با گوشت چرخ شده و فلفل دلمه ای قرمز و نان باگت و روغن زیتون و ادویه درست می شود. برای درست کردن آن شما به مواد زیر نیاز دارید :

گوشت چرخ کرده: ۶۰۰ گرم…………………….پیاز بزرگ: ۲ عدد

فلفل دلمه‌ای قرمز: ۲ عدد…………………….روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

نان پیتا یا نان باگت: به تعداد کافی…………………..نمک و فلفل سیاه: به اندازه کافی

آموزش:

نخست گوشت چرخ کرده را داخل یک کاسه مناسب بریزید سپس مقداری نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید.

فلفل دلمه‌ای و پیاز را با رنده درشت رنده کنید و آبشان را بگیرید سپس به کاسه حاوی گوشت چرخ کرده اضافه کنید. مواد را مانند مایه کباب کوبیده به خوبی ورز دهید تا یکدست و منسجم شوند.

در صورتی که می‌خواهید آدانا کباب را با منقل ذغال درست کنید باید به مایه آدانا کباب به مدت ۲ ساعت در یخچال استراحت دهید تا منسجم‌تر شود و از سیخ نریزد. اما در صورتی که می‌خواهید آدانا کباب را به صورت کباب تابه‌ای درست کنید نیاز نیست آنرا در یخچال قرار دهید. در صورتی که که می‌خواهید آدانا کباب را به صورت ذغال تهیه کنید پس از گذشت دو ساعت مایه کباب را از یخچال خارج کنید.

. سپس سیخ کنید و روی منقل ذغال کباب کنید.

در مورد منقل ذغال باید این نکته را در نظر داشته باشید که حتما ذغال‌ها به صورت یکدست روشن شده باشند، زیرا ذغال خام علاوه بر اینکه برای بدن زیان دارد باعث تاثیر منفی روی طعم کباب نیز می‌شود. پس از کباب کردن آدانا کباب روی منقل مقداری روغن زیتون داخل نان پیتا بریزید سپس کباب را به همراه مخلفات دلخواه خود (مانند خیارشور، گوجه فرنگی، کاهو، سیب‌زمینی سرخ کرده و …) در نان پیتا قرار دهید و سرو کنید.

در صورتی که می‌خواهید این کباب را به صورت تابه‌ای درست کنید کافیست مایه کباب را پس از ورز دادن به شکل کباب کوبیده حالت دهید و در روغن داغ سرخ کنید سپس مانند آدانا کباب ذغالی به همراه نان پیتا و مخلفات سرو کنید.

در صورتی که مایل نیستید این کباب خوشمزه را به صورت ساندویچی سرو کنید، می‌توانید به جای خیارشور و کاهو در کنار آدانا کباب از گوجه فرنگی و فلفل سبز کباب شده استفاده کنید و آن را مانند کباب کوبیده به همراه برنج یا نان سرو کنید.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر