آموزش کوبه مرغ با برنج و سیب زمینی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش کوبه مرغ با برنج و سیب زمینی

عکس, آموزش کوبه مرغ با برنج و سیب زمینی

نمک فلفل زردچوبه به اندازه دلخواه ……………………نصف یک سینه مرغ

یک عدد متوسط سیب زمینی……………….۱ عدد تخم مرغ

برنج۲ پیمانه …………………….به مقدار دلخواه زرشک

زعفران کمی

می‌توانید در داخل کوبه‌ها روی مرغ کمی پنیر پیتزا استفاده نمایید تا طعم بهتری داشته باشد. بهتر است روغن را داخل یک ظرف کوچک و گود داغ نمایید تا کوبه‌ها در حین سرخ شدن کاملا از روغن پوشیده شوند. وقتی کوبه‌ها سرخ شدند، آن‌ها را داخل صافی بگذارید تا روغن اضافه کشیده شود، هر چند روغن این غذا بسیار کم است. همچنین می‌توانید تخم مرغ را مستقیما در مواد خود بریزید که در این صورت به دو عدد تخم مرغ نیاز است.

آموزش:

در یک قابلمه نصف سینه مرغ را به همراه کمی پیاز و نمک و فلفل و هویج بگذارید تا بپزد. در ظرف دیگری سیب زمینی را با مقداری آب بگذارید تا بپزد. بعد از این که این دو به پخت کامل رسیدند.

در ظرف دیگری دو پیمانه برنج را با دو پیمانه و نصفی آب روی شعله گاز قرار می‌دهیم تا کته شود درون آب برنج مقداری روغن نمک و زردچوبه و یا زعفران میریزیم.بعد از این که کته شما حاضر شد در یک ظرف برنج را با سیب زمینی‌ای که پخته اید با کمک یک گوشکوب بکوبید تا خمیر مانند شود. سپس در یک تابه مقدار روغن را به همراه کمی زعفران تفت دهید سپس سینه مرغتان را ریش ریش کرده و به زرشک‌ها اضافه کنید و تفت دهید.

بعد از این که خمیرتان کمی خنک شد به اندازه یک نارنگی از خمیر بردارید و و آن را گرد کنید سپس درون آن را با شست فشار دهید تا کمی فضا ایجاد شود سپس کمی از مرغ و زرشک را درون آن بریزید و به خمیرتان فرم دهید. برای اینکه از چسبندگی خمیر در امان باشید ظرف آب کنار خود بگذارید و کم کم دستتان را آغشته به آب کنید.نکته دیگری که وجود دارد این است که شما می‌توانید درون این کبه روی مرغ مقدار کمی پنیر پیتزا بریزید که طعم دلچسب تری داشته باشد. روی سینی‌ای این کوبه‌ها را بچینید و با کمک یک قلمو و تخم مرغ روی این کوبه‌ها را رو مالی کنید.

سینی را درون یخچال بگذارید و بعد از گذشت ۳ یا چهار ساعت کوبه‌ها را خارج کنید و در ظرفی مقدار زیادی روغن بریزید و آن را داغ کنید سپس کوبه‌ها را درون روغن داغ سرخ کنید. می‌توانید کوبه‌ها را با زرشک و جعفری تزئین کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر