آموزش کیک خوشمزه ی لیمویی در خانه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش کیک خوشمزه ی لیمویی در خانه

عکس, آموزش کیک خوشمزه ی لیمویی در خانه

یک کیک واقعا خوشمزه و دلچسب برای عصرانه با چایی که می تواند حال و هوای دلتان را کاملا عوض کند. بوی این کیک تمام خانه را عطر آگین می کند. ( یک نکته خیلی مهم که در پخت انواع کیک باید رعایت کنید، این است که در فر را قبل از ۳۰ دقیقه به هیچ عنوان باز نکنید. اگر این کار انجام دهید، تمام زحمات شما هدر می‌رود؛ زیرا کیک شما پف نمی‌کند.)(در انتخاب قالب کیک دقت کنید. اگر قالب نسبت به مواد کوچک یا بزرگ باشد، نتیجه مطلوبی نمی‌گیرید. همیشه باید قالبی را انتخاب کنید که وقتی مواد کیک را در آن ریختید، ۳/۱ قالب شما خالی بماند. البته همه این موارد نیاز به تجربه دارد. شاید بار اول متوجه نشوید چه قالبی مناسب است. باید چند بار کیک درست کنید تا چشم شما به اندازه‌ها عادت کند و بتوانید سریع قالب مناسب را انتخاب کنید.)

مواد لازم برای تهیه کیک لیمو

وانیل: یک چهارم قاشق چای‌خوری ، تخم مرغ: ۴ عدد ، شیر: ۱ پیمانه ، بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری
شکر: یک و نیم پیمانه ، روغن مایع: نصف پیمانه ، آرد: دو و نیم پیمانه ، لیمو ترش: ۱ عدد

لیمو ترش را خوب بشویید. پوست روی لیمو را با رنده نازک رنده کنید و کنار بگذارید. حالا آب لیمو ترش را بگیرید و توی لیوان بریزید. تخم مرغ‌ها را توی یک کاسه مناسب بشکنید و شکر و وانیل را به آن اضافه کنید. سپس همزن را روشن کنید و ابتدا با دور کند حدود سی ثانیه بزنید؛ سپس دور همزن را بیشتر کنید و به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم بزنید تا مایه‌ای شفاف و کرم رنگ به دست بیاید. سپس روغن مایع را اضافه کنید. سی ثانیه هم بزنید و بعد شیر را همراه با آب لیمو ترش به مایه اضافه کنید و سی ثانیه دیگر هم بزنید.
در آخر رنده پوست لیمو را توی مایه کیک بریزید و همزن را خاموش کنید. در مرحله آخر آرد را با بکینگ پودر مخلوط کنید و بعد از سه بار الک کردن کم کم به مایه کیک اضافه کنید و با کمک لیسک یا همزن دستی آرام و از یک جهت هم بزنید تا آرد کاملا مخلوط شود و حالت گلوله‌ای نداشته باشد. قالب مورد نظرتان را با کره چرب کنید و کمی آرد روی آن بپاشید. حالا مایه کیک لیمو را توی قالب بریزید و قالب را چندبار روی سطح کابینت یا میز بکوبید تا هوای اضافه آن خارج شود. سپس قالب را در فری که از قبل داغ کرده‌اید و با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۴۵ دقیقه قرار بدهید تا بپزد.
بعد از اینکه کیک پخت و قالب را خارج کردید، بگذارید کمی خنک شود؛ سپس کیک را توی ظرف سرو مورد نظر برگردانید. برای تزیین کیک می‌توانید کمی پودر قند روی آن الک کنید یا با برش‌هایی از لیموی تازه و خامه فرم گرفته کیک را تزیین کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر