آموزش گالانتین مرغ غذایی شبیه ژامبون

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش گالانتین مرغ غذایی شبیه ژامبون

عکس, آموزش گالانتین مرغ غذایی شبیه ژامبون

مواد لازم برای گالانتین مرغ کامل

مرغ درشت ۱ عدد ، نخود سبز ۱ فنجان ، زرده تخم مرغ ۲ عدد، ادویه کاری به دلخواه
قارچ سفید خرد شده ۲۵۰ گرم ، پیاز متوسط ۳ عدد ، جعفری خرد شده ۱/۲ فنجان
خلال بادام بو داده ۲ قاشق سوپخوری ، خلال پسته ۲ قاشق سوپخوری ، کره ۵۰ گرم
مغز نان باگت (در نصف پیمانه شیر نرم شود) ۱ عدد ، روغن سرخ کردنی به مقدار لازم ، سبزی معطر (نعناع، ترخان و پیازچه) یک دسته

دو عدد پیاز را خرد کنید و در تابه با ۳ قاشق روغن آن را سرخ کنید. قارچ را به پیاز افزوده و کمی سرخ کنید. مواد را از روی حرارت بردارید و جعفری خرد شده، خلال بادام، خلال پسته و مغز نان خیس شده در شیر را همراه با کره و زرده تخم مرغ داخل تابه بریزید و مواد را خوب باهم مخلوط کنید.مرغ را حاضر کنید تا تمام استخوانهای بدن آن را بیرون بیاورید. به این صورت عمل کنید. نوک بال مرغ را قطع کنید.

پارگی زیر شکم مرغ را بدوزید. با نوک کارد از زیر گردن تا انتهای ده چجاک عمیقی بدهید. با احتیاط گوشتهای پشت مرغ را از استخوان جدا کنید و مفصل ران را از استخوان پشت قطع کنید. گوشتهای ماهیچه را از استخوان جدا نموده و استخوان ماهیچه و ران را خارج کنید. گوشتهای سینه را از استخوان جدا کنید و مفصل بال را ببرید.استخوان پشت و سینه را بیرون بیاورید و گردن مرغ را نیز خارج کنید. در نهایت فقط استخوانهای بال می ماند.مرغ را بشوئید و خشک کنید.

کمی نمک و فلفل روی سطح مرغ بپاشید و سپس از موادی که قبلا آماده کرده بودید در رانهای مرغ فرو ببرید. بقیه مواد را روی بدنه مرغ بریزید.حال پشت گالانتین مرغ را با نخ و سوزن بدوزید به طوری شکل اولیه خود را پیدا کند. برای این کار میتوانید از نخ دندان استفاده کنید.استخوانهای مرغ را قطعه قطعه کنید. ۱ عدد پیاز را خرد کنید و با دسته سبزیجات معطر و کمی سیر درون یک قابلمه بزرگ بریزید.مرغ را روی آنها قرار دهید و یک لیوان آب و کمی نمک و فلفل روی آن بریزید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مرغ آرام آرام بپزد.هنگامی که مرغ پخت، آن را بیرون بیاورید و نخهای اضافه را بچینید. آب مرغ را در یک شیر جوش بریزید و با ادویه کاری کمی جوش بدهید. مرغ را در ظرف سرو غذا ریخته و از سس مرغ روی آن بریزید و با نخود سبز تزئین نمایید.در این روش میتوانید از مواد مختلفی در تهیه گالانتین مرغ استفاده کنید. این روش تفاوت زیادی با روش قبلی ندارد. فقط داخل مرغ با قارچ، اسفناج و پنیر پر میشود. و بعد از آن مرغ در فر پخته میشود.

۴۰۰ گرم قارچ را با کمی کره تفت بدهید تا آبش کشیده شود. در صورت تمایل میتوانید یکی دو حبه سیر له شده هم با آن تفت بدهید.سه پیمانه بیبی اسفناج را به آن اضافه کنید و چند دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید.مواد را در کاسه ای بریزید و دو پیمانه پنیر موزورلای رنده شده را با آن مخلوط کنید.مرغ را به روشی که قبلا گفته شد آماده کنید.مواد را روی مرغ پخش کنید.حال مرغ را مثل قبل دور مواد بپیچید. کمی نمک و فلفل روی مرغ بپاشید و محکم با نخ آن را ببندید.

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. روی سینی فر یک توری فلزی قرار دهید و مرغ گالانتین را روی آن بگذارید. روی آن فویل بکشید و ۵۰ دقیقه در فر قرار دهید. سپس فویل را بردارید و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دیگر در فر بگذارید تا طلایی شود.

 

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر