آموزش یک غذای فرنگی بدون گوشت بولونیز عدس

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش یک غذای فرنگی بدون گوشت بولونیز عدس

عکس, آموزش یک غذای فرنگی بدون گوشت بولونیز عدس

برای تهیه بولونیز عدس، عدس با عصاره سبزیجات پخته می‌شود و بعد با سبزیجات سرخ شده و رب گوجه مخلوط می‌شود. بولونیز عدس را می‌توانید با انواع پاستا یا حتی با نان سرو کنید.

برای بولونیز:

روغن زیتون………. ۲ قاشق غذاخوری

پیاز خرد شده…………. ۱ پیمانه

هویج رنده شده…………. ۱/۲ پیمانه

کرفس خرد شده………… ۱/۲ پیمانه

سیر…………… ۴ حبه خرد شده

سبزی معطر خشک…………….. ۲ قاشق چایخوری

آویشن…………. ۱ قاشق چایخوری

نمک و فلفل…………… به مقدار کافی

رب گوجه………….. ۱ قاشق غذاخوری

گوجه خرد شده………….. ۲ پیمانه

مواد لازم:

عدس………… ۱ پیمانه

عصاره سبزیجات…………. ۲ پیمانه

سبزی معطر خشک………… ۱ قاشق چایخوری

نمک…………. ۱/۲ قاشق چایخوری

فلفل………. ۱/۲ قاشق چایخوری

ابتدا عدس پخته نشده را با آب سبزیجات، سبزی معطر، نمک و فلفل در قابلمه کوچکی بریزید و روی شعله بگذارید تا مایع جوش بیاید. سپس شعله را کم کنید و درب قابلمه را بگذارید تا عدس کاملاً نرم شود (۴۰–۵۰ دقیقه). آن را از روی شعله بردارید و بدون این که آبکش کنید، بگذارید عدس خنک شود. حال باید بولونیز را آماده کنید. روغن زیتون را در قابلمه‌ای بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید تا داغ شود.

پیاز، هویج، کرفس، سیر، آویشن، سبزی معطر، نمک و فلفل را داخل روغن بریزید و حدود ۱۰ دقیقه تفت بدهید تا زمانی که سبزیجات کاملاً نرم شوند.

سپس نصف پیمانه آب اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه روی شعله ملایم بماند تا بیشتر آب تبخیر شود. رب گوجه را اضافه کنید و ۱ دقیقه تفت بدهید. بعد از آن گوجه خرد شده و مخلوط عدس را به بقیه مواد اضافه کنید. شعله را زیاد کنید تا به جوش بیاید سپس دوباره شعله را کم کنید و ۲۰–۲۵ دقیقه با در نیمه باز به پخت بولونیز عدس ادامه دهید.

اگر قصد دارید بولونیز را با پاستا سرو کنید، در این مدت پاستا را طبق دستور نوشته شده روی بسته‌بندی آن آماده کنید. بولونیز عدس را روی پاستا بریزید. در صورت تمایل مقداری جعفری خرد شده روی آن بپاشید و سرو کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر