آیا با وجود کرونای خفیف می شود بدنسازی کرد

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا با وجود کرونای خفیف می شود بدنسازی کرد

عکس, آیا با وجود کرونای خفیف می شود بدنسازی کرد

اگر افرادی مبتلا به کرونا با درگیری شدید ریه شده باشند میتوانند ورزش کنند ؟ اگر کسی کرونای خفیف دارد چطور ؟ ورزش برای این بیماران باید چگونه و چقدر باشد ؟

بیماران کرونایی با علائم شدید سرفه و تنگی نفس :

مبتلایان به کرونا که با علائم شدید سرفه، تنگی نفس و احتقان شدید ریوی روبرو هستند، باید در دوره نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند. در این دوران سلول‌های سیستم ایمنی در حال ترمیم و بازسازی است و بدن باید به راحتی فرصت بازسازی خود را داشته باشد.بهترین شیوه فعالیت ورزشی در دوران نقاهت اجتناب از فعالیت ورزشی شدید است. اما پس از بیماری کرونا و در طول ۲ تا ۳ هفته استراحت انجام برخی تمرین‌های تنفسی ساده پیشنهاد می‌شود تا دوباره ریه‌ها بتوانند به آرامی کارایی طبیعی خود را به دست آورند.با توجه به اینکه ویروس می‌تواند در بسیاری از سیستم‌های بدن عوارضی ایجاد کند، بهترین روش این است که بیمار تمرین‌های ورزشی خود را به روشی آهسته و ثابت از سر بگیرد، به طوری که تمرین را با شدت بسیار کم شروع کرده و به تدریج خود را در یک دوره ۳ تا ۴ هفته‌ای تقویت کند. این تمرین‌ها به هیچ عنوان نباید باعث ایجاد خستگی شود.در هر نوبت تمرین، ریه‌ها سه تا چهار بار با یک نفس عمیق از هوا پر و در سینه حبس شده و بعد از آن عمل بازدم انجام می‌شود. این کار کمک زیادی به پاکسازی و بازیابی سریع‌تر عملکرد ریه‌ها می‌کند. انجام این تمرین‌های آسان باید در حالت خوابیده یا نشسته باشد، لذا ایستادن و راه رفتن در حین تمرین توصیه نمی‌شود. این تمرین‌ها را می‌توان در خانه انجام داد ولی ضروری است که در حضور فرد دیگری انجام شود.ممکن است در طول تمرین یا بعد از آن سرگیجه، درد قفسه سینه، درد عضلات و تپش قلب، تهوع، سبکی سر یا تاری دید و تنگی نفس ایجاد گردد. لذا بهتر است تمرینات ورزشی با مشورت پزشک معالج فرد باشد و در صورت بروز مشکل نیز با پزشک تماس گرفته شود.

اگر فرد حین تمرینات احساس تنگی نفس زیاد، تهوع، سرگیجه، سبکی سر یا تاری دید و تپش قلب داشت، باید تمرینات را بلافاصله قطع نماید.

توصیه می‌شود فرد بیمار برای انجام تمرینات مناسب و مؤثر با پزشک معالج خود در این زمینه مشورت نماید.

بیماران کرونایی با علائم خفیف: این دسته از بیماران هم باید از بدنسازی و فعالیت های شدید ورزشی دور کنند تا بدن بتواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند. برای این بیماران فعالیت فیزیکی در حد سبک تا متوسط مفید است.

 

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر