آیا خارش پس از تاتو کردن ابروها طبیعی است

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا خارش پس از تاتو کردن ابروها طبیعی است

عکس, آیا خارش پس از تاتو کردن ابروها طبیعی است

شما ممکن است پس از تاتو کردن ابروهای خود یا سایه انداختن در آن و حتی در هاشور و فیبروز ابروها ، احساس خارش داشته باشید. آیا این خارش نشان دهنده ی عفونت کردن پوست است ؟ یا این خارش و ورم طبیعی و جزیی از روند کار می باشد ؟

به طور کلی ، ۳-۴ هفته طول می کشد تا تاتوی جدید ابرو شما کاملاً از بین برود و رنگدانه به رنگ واقعی خود بازگردد. در طول ۲ هفته اول درمان: روزهای بعد از عمل تاتو ، با بهبودی پوست ، ممکن است احساس خارش کنید.

ورم بعد از انجام هاشور ابرو:بعد از انجام هاشور ابرو ممکن است ابروها ورم کرده و قرمز رنگ شوند این ورم و قرمزی در حد کم کاملا طبیعی است و معمولا بعد از گذشت دو یا سه روز از بین می رود. ولی اگر ابروها دچار خونریزی شد یا مدت التهاب طولانی مدت شد حتما به پزشک مراجعه کنید . ولی اگر التهاب و ورم ابروها در حد طبیعی باشد می توانید با رعایت موارد زیر روند بهبود ابروها را تسریع کنید:

۱- از زمان انجام هاشور ابرو به مدت یک هفته از شستن ابروها خودداری کنید.

۲- از روز اول به مدت دو هفته روی ابروها را با پماد چشمی یا پماد ترمیم کننده چرب کنید.

نکته ۱: فقط در صورتیکه روی ابروها احساس خشکی کردید ابروها را چرب کنید.
نکته ۲: هر با مقدار بسیار کمی از پماد را با گوش پاک کن بر روی ابروها بمالید.

۴- ممکن است در چند روز اول ابروها دچار خارش شوند یا پوسته پوسته شوند از خاراندن و کندن پوست های ایجاد شده در محل هاشور پرهیز کنید.

۵- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

۶- تا زمان بهبودی کامل هاشور ابرو از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

خارش بعد از انجام هاشور ابرو:خارش و پوسته پوسته شدن ابروها بعد از انجام هاشور ابرو کاملا طبیعی است . در این حالت از خاراندن ابروها جدا خودداری کنید . با کندن هاشورهای روی ابرو باعث می شوید روند بهبود ابروها طولانی تر شود و همنطور کنده شدن پوسته های روی ابرو باعث کمرنگ شدن هاشور ابرو می شود. زمانی که ابروها دچار خارش شدند می توانید از پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.(اگر قبل از استفاده پماد را درون یخچال قرار دهید برای کاهش خارش موثر تر است)

مدت زمان بهبود زخم هاشور ابرو:مدت زمان بهبودی زخم های هاشور ابرو برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین ۳ تا ۱۰ روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید زخم هاشور ابرویتان خوب شده است یا نه ، پوسته پوسته هایی که روی هاشور ابرو ایجاد می شود زمانی که این پوسته پوسته کاملا ریخت (این پوسته ها را به هیچ عنوان خودتان نکنید) یعنی زخم هاشور ابرو خوب شده است .

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آرایشی