اختلال شخصیت پارانوئید چیست و چگونگی طلاق با آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اختلال شخصیت پارانوئید چیست و چگونگی طلاق با آن

عکس, اختلال شخصیت پارانوئید چیست و چگونگی طلاق با آن

یکی از دلایلی که باعث می شود زن و شوهر از هم جدا شوند و طلاق بگیرند اختلال شخصیت پارانوئید است. اختلال شخصیت پارانوئید یعنی چه ؟ در واقع این بیماری به معنی عامه یعنی بدبینی شکاکی و سوء ظن . بدبین بودن مرد یا زن می تواند دلیل خیلی از طلاق ها باشد. در آغاز باید گفت : بیماری پارانوئید به تنهایی به شما حق طلاق نمی دهد و برای جدایی یا باید یکی از شروط ۱۲گانه ضمن عقد را دارا باشید که به عنوان مثال چنانچه بعد از ۵ سال از زندگی مشترک همسرتان به هیچ وجه قدرت باروری نداشته باشد به شمام حق طلاق داده می شود و یا اینکه در ازاء بخشش مهریه و اثبات کراهت و عسر و حرجی که دارید برای طلاق خلع اقدام نمایید لازم به ذکر است مهریه نیز حق قانونی شما است و هر زمان که بخواهید می توانید مهریه تان را مطالبه نمایید.

افرادی که دارای اختلال شخصیت پارانوئید هستند چه نشانه هایی دارند ؟

این افراد  به شدت کنترگر می باشند و همسر خود را مورد سین جین قرار می دهند،و حتی انگ خیانت می زنند،این افراد می خواهند در طول روز و شب جی پی اس وصل کنند وببینند که طرفشان کجا می رود با چه کسانی در طول روز در ارتباط است و در مورد چه موضوعاتی صحبت می کند و… مثلا با همسر خود تماس گرفته و می گوید کجایی؟همسرش می گوید خیابان هستم،سریعا می گوید پس چرا صدای ماشین نمیاد یا اگر همسرش بکوید با فلانی هستم، می گوید گوشی را بده به فلانی ببینم آنجاست ؟!

خوب از کجا بدانیم همسر ما وابسته و عاشق نیست و این سوال ها از روی عشق نیست؟ بین اختلال شخصیت پارانوئید و وابسته هم بستگی بالایی وجود دارد اما یک تفاوت بین افراد پارانوئید و افراد وابسته وجود دارد، بطور مثال شخص وابسته هم مانند یک پارانوئید می تواند همسر خویش را کنترل کند وهرجا که همسرش هست او هم باشد و مدام تهمت خیانت بزند، تفاوت اینجاست که شخص وابسته ممکن است حواسش بیش از همه به همسرش است وبه مادر یا خاهر وبقیه افراد خانواده کاری نداشته باشد، اما شخص پارانوئید همه افراد خانواده را تحت کنترل خود قرار می دهد.

ازنظرروانشناسی افراد پارانوئید مبتلا به سرطان روانی هستند،پارانوئید جزء اختلالات شدید شخصیت می باشد .فردی با شخصیت پارانوئیدی مانند افراد دارای شخصیت مرزی و افراد با شخصیت اسکیزوتایپال، با اختلالات هذیانی و اختلالات تفکری وشخصیتی همراه می باشند،که درمان بسیار سختی دارند،بنابراین این سه دسته افراد اصلا ظرفیت ازدواج ندارد.

علائم بالینی همایند در پارانوئید ها
اول:اضطراب، اما از نوع اضطرابهای میان فردی

دوم:خشم آزار گرایانه،خشم خود را مستقیم اعلام می کنند.

فرد مبتلا به پارانوئید به شدت کنترگر است! مثلا ممکن در دوره نامزدی،به شدت درگیری فیزیکی ایجاد نماید. وبارها به خاطر نوع رابطه، نحوه برخورد دوستان واطرافیان وتلفن های مشکوک ویا بخاطرهر چیز دیگری که بعد از مدتی متوجه شود، نامزد خود را کتک بزند. ممکن است فرد چند رابطه یا ازداوج ناموفق را تجربه کرده باشد اما هیچوقت قبول نکند که مشکل از خودش است و بگوید که دنیا خراب است،یا آدم سالم یدا نمی شود،دختر سالم پیدا نمی شود،دخترها/پسرها همه مشکل دارند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر