ازدواج با مرد خیانت کار یا خود شیفته

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ازدواج با مرد خیانت کار یا خود شیفته

عکس, ازدواج با مرد خیانت کار یا خود شیفته

متاسفانه این روزها خیانت جزیی از زندگی ها شده است. خیانت در حد چت یا بزرگتر که در هر حال منجر به از هم پاشیدن زندگی می شود و در این میان اینستا گرام و شبکه های اجتماعی نقش مهمی در این مساله دارند. با مردانی که خود شیفته هستند از خود راضی و از خود متشکر و مردانی که خیانت می کنند چه کنیم ؟

زمان شناخت این مساله بسیار مهم است اگر شما در دوران آشنایی به سر می برید و متوجه این شخصیت مرد می شوید امیدی به تغییر نداشته باشید هرگز چیزی درست نمی شود به رابطه پایان دهید. اما اگر ازدواج کرده اید و بچه دار هستید بهتر است به مشاور مراجعه کنید.

مردانی کـه بـه زن خود خیانت می کنند گزینه مناسبی برای زندگی نیستند، مردی کـه یک‌بار بتواند بـه همسرش خیانت کند بطور حتم برای بارهای بعدی نیز این امکان وجوددارد کـه بـه همسرش خیانت میکند. اگر شما به این زندگی ادامه دهید باید مساله خیانت را بپذیرید که در واقع هیچ زنی این مساله را هضم نمی کند بلکه بی صدا در هم میشکند پس اگر فرصتی برای جدایی و شروع یک زندگی جدید دارید شک نکنید.

توصیه میکنیم برای آنکه زندگی‌تان‌ بـه طلاق و تلخی‌های آن نینجامد‌ بـه مردی کـه یکبار بشما خیانت کرده اعتماد نکنید و زیر یک سقف با او نروید.

هم چنان مردان خودخواه و خودشیفته همیشه در زندگی مشترک فقط خودشان را می بینند و احترامی برای همسرشان قائل نیستند. آنها همیشه در زندگی بـه دنبال این هستند کـه یک نفر از آنها تعریف و تمجید کند.آقایانی کـه این ویژگی شخصیتی را دارند، تحمل نه گفتن را ندارند و اگر نقطه نظر منفی وی را گوشزد کنید با واکنش تندی روبرو خواهید شد بهمین دلیل این مردان گزینه مناسبی برای ازدواج نیستند.

برخورد با خیانت مردان چگونه باید باشد؟

هر چند طلاق آسیبی است که به سختی قابل جبران می‌باشد، اما تعداد زیادی از زوجین درگیر با مسئله خیانت، توانسته‌اند این بحران را پشت سر گذاشته و گاه زندگی‌های بهتری را تشکیل دهند. بسیاری از ازدواج‌هایی که در آن‌ها خیانت رخ می‌دهد، با شرکت در جلسات مشاوره خانواده به ریشه مشکلات روابط ز خود پی می‌برند. بدین صورت روابط  عاطفی خود را تجدید کرده و تغییرات اساسی در زندگی خود می‌دهند.

اگر با وجود خیانت هنوز به شوهرتان علاقه دارید، با دادن فرصتی دوباره از او بخواهید که با یکدیگر به درمان آسیب‌های خیانت بپردازید. باید برای بهبود رابطه، هم شما و هم شوهرتان صادقانه کار کنید. پس عوامل استرس را از بین ببرید و جو خانه را آرام نگه دارید؛ با جر و بحث هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

قدم اول ریشه یابی دلایل خیانت مردان است. چرا که اگر زوج‌ها به دنبال علت‌های خیانت بگردند به راحتی می‌توانند آن عوامل را کاهش دهند. برای نجات و حفظ رابطه ای که از خیانت آسیب دیده، نیاز به همدلی هر دو نفر می‌باشد.

این که همسرتان به چه دلیل خیانت کرده بسیار اهمیت دارد. حرف زدن درباره علت خیانت به بهبود روابط عاطفی کمک می‌کند. اما همسر خیانتکار همیشه جزئیات را پنهان نگه می‌دارد؛ زیرا او نگران پیچیده‌تر شدن مشکلات است. گفت و گو درباره داستان خیانت باعث مطرح شدن حرف‌هایی می‌شود که نه گوینده و نه شنونده تحمل شنیدن آن را ندارند. اما هرچه به مسئله پرداخته نشود مشکلات پیچیده‌تر خواهند شد. برای رسیدن به این مقصود، به نکات زیر توجه کنید:

۱. در برخورد با خیانت مردان خود را مقصر ندانید
خودتان را سرزنش نکنید. شاید فکر می‌کنید که از هم دور شده اید یا کار، تمام وقت شما را گرفته و زمان کافی برای همسرتان نگذاشته اید. اینها دلایلی هستند که به شما می‌گویند باید بیشتر بر روی رابطه تان کار کنید، اما باید بدانید که هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد و شما هرگز نباید خود را بخاطر اشتباهات همسرتان احساس گناه داشته باشید.

مسئله اینجاست که مردان خیانتکار برای پر کردن خلاهای خود به جای صحبت با همسر و مراجعه به روانشناس خیانت را انتخاب می‌کنند. در واقع خیانت مردان یک انتخاب آگاهانه در مواجه با مشکلات است.

از طرفی سرکوب کردن احساسات و بازگو نکردن دغدغه‌هایتان باعث می‌شوند که این احساسات سرکوب شده در آینده سر باز کنند ‌و باعث رنجش بیشتری شوند. پس سکوت نکنید و حرف دلتان را بزنید. توصیه می شود مقاله مکانیسم سـرکوب را که در خصوص سرکوب و به فراموشی سپردن عمدی اتفاقات ناخوشایند است، مطالعه کنید.

 

۲. خیانت مردان و صحبت زوجین با یکدیگر
خواسته‌های خود را مطرح کنید. قبل از صحبت با همسرتان، با خود مشخص کنید که چه می‌خواهید بگویید. سریع مسئله خیانت را مطرح نکنید؛ اجازه دهید بداند که راهی برای جبران دارد. برای مثال رفتن به مشاوره خانواده را پیشنهاد دهید، کارهایی که می‌خواهید بکنید را با او در میان بگذارید. نیازی نیست که مانند یک همسر با او برخورد کنید، مثلا می‌توانید از او بخواهید تا زمان راحتی شما و از بین رفتن ناراحتی‌تان، در اتاق شما نخوابد.

۳. شک و تردید درباره خیانت مردان را ابراز نکنید!
مرد خیانتکار همیشه نگران این است که مبادا همسرش متوجه خیانت او شود. پس اگر متوجه شک شما شود، تمام نشانه‌ها را پاک خواهد کرد. اما متاسفانه دیر یا زود شما متوجه بی وفایی او شده و دلشکسته می‌شوید. اگر به همسر خود شک دارید نشانه‌های خیانت در مردان را به روش‌های غیر مستقیم شناسایی کنید.

۴. برخورد با خیانت مردان | کنجکاوی در مورد نفر سوم رابطه
بیش از حد بر روی نفر سوم حساس نشوید. شاید سوالات زیادی در مورد زنی که شوهر شما جذب او شده برایتان به وجود بیاید، ممکن است بخواهید پروفایل او را چک کنید یا حتی او را ببینید. شاید فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این فرد بتواند به شما کمک کند تا دلایل خیانت به همسر را بفهمید. اما در واقع این کار هیچ پاسخی به شما نمی‌دهد، چه بسا که به درد و غم شما اضافه خواهد شد.

۵. بعد از خیانت مردان حتما آزمایش دهید
زمانی که متوجه خیانت همسرتان شدید حتما آزمایش بدهید؛ هر چند که شرم آور باشد. شما از بیماری‌هایی که تهدیدتان می‌کند بی خبر هستید، ضمنا با این کار شوهرتان سنگینی اعمال خود را بهتر درک می‌کند. حتی اگر قصد بخشش خیانت او را دارید هم باید اینکار را انجام دهید.

ناراحتی خود از خیانت مردان را با یک فرد مطمئن در میان بگذارید
شاید دلتان بخواهد این مشکل را با دیگران در میان گذاشته و درد و دل کنید. اگر می‌خواهید دوستان و اطرافیانتان را از خیانت همسرتان مطلع سازید، بهتر است که این کار را با احتیاط انجام دهید. در این مواقع اطرافیان حرف‌های مختلفی درباره همسرتان خواهند زد که می‌تواند بر تصمیم گیری شما تاثیر منفی بگذارد. حتی اگر تصمیم به ادامه زندگی با همسرتان را بگیرید، دانستن این که همسر شما فردی خیانت کار بوده، برای هیچ کدام از اعضای خانواده تان خوب نیست و پیامدهایی را به همراه خواهد داشت. پس بهتر است از مصاحبت با فردی که نسبتی با شما ندارد و دارای دانش مربوط به درمان روابط فرازناشویی است، بهره ببرید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر