از سیر تا پیاز آمپول بتامتازون

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

از سیر تا پیاز آمپول بتامتازون

عکس, از سیر تا پیاز آمپول بتامتازون

آمپول بتامتازون ال آ یکی از داروهای کورتون است که در موارد زیر تجویز می شود :

– برخی بیماری های کبدی، ریوی و کلیوی
– اختلالات ناشی از سیستم ایمنی بدن
درمان آرتریت های شدید (التهاب مفاصل)
– بیماری های خونی
– حساسیت های شدید آلرژیک
– سرطان های خاص
– برخی اختلالات چشم

بتامتازون از دسته داروهای کورتیکواستروئیدی (در اصطلاح عامیانه کورتون) می باشد. این داروی استروئیدی در اشکال متنوع دارویی خوراکی، تزریقی و موضعی تولید می شود و در موقعیت های مختلفی تجویز می گردد.

عوارض جانبی

– مصرف طولانی مدت سبب افزایش ابتلا به بیماریهای عفونی می گردد.
– مصرف مقادیر زیاد بتامتازون می تواند اختلالات روانی را تشدید نماید.
– آب مروارید یا تاری دید
– تکرار ادرار
– آکنه
– افزایش فشار خون
– ادم ریوی در مادر
– و سردرد از عوارض جانبی دارو هستند.

به نوزادان تا ۱ سال ممکن است از نظر تزریق داخل وریدی ۱ میلی گرم بتامتازون داده شود. کودکان بین ۱ تا ۵ سال ، ۲ میلی گرم ؛ ۶ تا ۱۲ سال ، ۴ میلی گرم سته به شرایط درمان شده و پاسخ بیمار ، این دوز می تواند سه یا چهار بار در ۲۴ ساعت تکرار شود.

عوارض شایع بالای ۱۰%

افزایش قند خون. لرز ، سرگیجه ، ضعف ، خستگی و ضربان قلب سریع. سطح پتاسیم پایین ، که می تواند باعث درد عضلات و گرفتگی عضلات شود. تغییر پوست علائم عفونت تغییر در حالت و رفتار. تغییرات غیر عادی ، مانند افزایش وزن ناگهانی یا عرق کردن.

موارد منع مصرف

حساسیت به ماده فعال یا هر یک از مواد تحریک کننده عفونت های سیستمیک ، مگر در مواردی که از ضد عفونی خاصی استفاده شده باشد. تزریق بتامتازون حاوی متابی سولفیت سدیم (۱/۰ درصد وزنی در ولت) به عنوان ماده نگهدارنده است و بنابراین نباید از آن برای معالجه بیماران با حساسیت شناخته شده به بی سولفیت ، متابی سولفیت استفاده شود. بتامتازون نباید مستقیماً به تاندون ها تزریق شود.

موارد احتیاط مصرف

پوکی استخوان (زنان یائسه به ویژه در معرض خطر هستند). فشار خون بالا یا نارسایی احتقانی قلب. سابقه یا اختلالات عاطفی شدید (خصوصاً روان پریشی استروئیدی قبلی). دیابت میلتوس (یا سابقه خانوادگی دیابت). تاریخچه سل یا سل فعال. گلوکوم (یا سابقه خانوادگی). نزدیک بینی ناشی از کورتیکواستروئید قبلی. نارسایی کبد – ممکن است سطح کورتیکواستروئید خون مانند سایر داروهای متابولیزه شده در کبد افزایش یابد. نارسایی کلیه. صرع. تاریخچه زخم فعال یا فعال زخم معده. کراتیت هرپس سیمپلکس.

بارداری شیردهی

مطالعات نشان داده است که میزان بیشتری از شکاف کام هنگام تجویز استروئیدها به حیوانات باردار وجود دارد. با این حال ، مطالعات کافی وجود ندارد که به ما بگوید آیا این اتفاق در انسان رخ می دهد یا خیر. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید ، با پزشک خود صحبت کنید. این دارو باید تنها در صورت استفاده منافع بالقوه خطر بالقوه جنین را توجیه کند.بتامتازون می تواند از شیر مادر عبور کند و ممکن است رشد در کودک در حال رشد را کند کند. بتامتازون همچنین ممکن است میزان شیر مادر را که بدن شما تولید می کند ، کاهش دهد.

مشکلات کبدی و کلیوی

ممکن است سطح کورتیکواستروئید خون مانند سایر داروهای متابولیزه در کبد افزایش یابد.همچنین امکان ایجاد نارسایی کلیه وجود دارد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر