اطلاعاتی جامع درباره پاوربانک

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

اطلاعاتی جامع درباره پاوربانک

عکس, اطلاعاتی جامع درباره پاوربانک

اگر قصد خرید پاور بانک دارید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. ظرفیت پاوربانک مهم ترین مساله در زمان خرید است.به عنوان مثال می‌توانید پاوربانک‌هایی با ظرفیت‌های ۱۰ هزار و ۲۰ هزار میلی‌آمپر ساعتی را در بازار ببینید. پاوربانک‌ها دارای ظرفیت اسمی و واقعی هستند. به عنوان مثال ممکن است ظرفیت اسمی یک پاوربانک ۱۰ هزار میلی‌آمپر ساعت باشد، اما ظرفیت واقعی این مقدار نیست. یعنی با این پاوربانک نمی‌توانید دو دستگاه قابل حمل مجهز به باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را به طور کامل شارژ کنید. یکی از دلایل این موضوع را می‌توان قضیه‌ اتلاف انرژی دانست. باید بررسی کنید که باتری دستگاه قابل حمل شما چند میلی‌آمپر ساعتی است و بر این اساس گزینه‌ی خود را خریداری کنید.شاید بتوانید با یک پاوربانک ۵ هزار میلی‌آمپر ساعتی یک بار باتری یک گوشی هوشمند را شارژ کنید، ولی قطعا نمی‌توانید از این پاوربانک برای شارژ کردن باتری یک لپ‌تاپ بهره ببرید.بهتر است از سازگاری ورودی‌ها و خروجی‌های پاوربانک با محصول خود مطمئن شوید.

دو موضوع قیمت و کیفیت به ویژه در شرایط اقتصادی امروز کاربران، دو عامل خیلی مهم در انتخاب و خرید هر محصولی هستند. خریداران تمایل دارند کالاهای باکیفیت را با قیمت مناسب خریداری کنند. اما هنگام انتخاب پاوربانک باید خیلی خوب به کیفیت ساخت آن دقت کنید؛ چرا که این عامل تاثیر مستقیمی در قیمت دارد.بنابراین تلاش کنید ابتدا نیازهای مهم خود را مشخص کرده و سپس سراغ خرید گزینه‌ی مناسب بروید. البته فراموش نکنید که خرید یک پاوربانک ارزان‌ قیمت با برند متفرقه یا بدون گارانتی کاملا کار اشتباهی است.اما در عین حال به این نکته هم توجه کنید که نسبت خوبی میان قیمت به کیفیت پاوربانک برقرار باشد تا در نهایت محصولی خریداری کنید که ارزش خرید زیادی دارد. اشتباه در انتخاب یک نمونه‌ی مناسب می‌تواند به خراب شدن دستگاه الکترونیکی قابل حمل شما منجر شود.ابعاد و اندازه‌ یک پاوربانک عامل مهم دیگری است که باید هنگام خرید به آن توجه کنید. باید مدلی انتخاب کنید که ابعاد و اندازه‌ مناسبی داشته و حمل آن برای‌تان ساده باشد. با اینکه بسیاری از کاربران دوست دارند پاوربانک آنها به سادگی در جیب‌شان قرار بگیرید، ولی میزان ظرفیت باتری آن با ضخامت و ابعاد آن رابطه‌ مستقیم دارد. به همین خاطر نمی‌توان همیشه پاوربانکی داشت که راحت در جیب جا شود!علاوه بر میزان ظرفیت، میزان آمپر آن نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. میزان آمپراژ به شما می‌گوید که پاوربانک با چه سرعتی می‌تواند دستگاه الکترونیکی شما را شارژ کند. میزان آمپراژ طبیعی یک پاوربانک بین ۱ تا ۳.۵ آمپر است. هر چه آمپراژ بیشتر باشد، سرعت شارژ نیز بالاتر می‌رود.ظرفیت باتری هر دستگاه قابل حمل با دستگاه دیگر متفاوت است. به‌عنوان مثال در حالی که برخی از گوشی‌های امروزی در رده‌ محصولات پرچمدار یا میان‌رده ممکن است از باتری با ظرفیت ۴هزار یا ۵هزار میلی‌آمپر ساعت بهره ببرند، ولی گوشی‌های هوشمند زیادی هستند که هنوز میزان ظرفیت باتری آنها در حدود ۳هزار میلی‌آمپر ساعت است.هر کاربری ممکن است با هدف متفاوتی اقدام به خرید پاوربانک کند. به‌عنوان مثال یک کاربر معمولی اگر فقط برای شارژ کردن گوشی هوشمند خود به دنبال خرید یک پاوربانک باشد، شاید بتواند یکی از مدل‌های ۱۰ هزار میلی‌آمپر ساعتی را انتخاب کند. اما کسی که همیشه در سفر است بسته به شرایط مختلف شاید مدل ۲۰ هزار میلی‌آمپر ساعتی هم برای او کم باشد.یکی از نکاتی که شاید بیشتر برای زمان بعد از خرید پاوربانک مناسب باشد این است که اگر این دستگاه برای مدتی شارژ نشود و از آن استفاده نکنید، ممکن است توان خود را از دست بدهد و رفته‌رفته نتواند متناسب با ظرفیت خود شارژدهی داشته باشد. همیشه حتی زمانی که قرار نیست برای طولانی‌مدت از پاوربانک خود استفاده کنید، آن را گهگاه به شارژ بزنید.

اگر بتوانید از پنل‌های خورشیدی پرتابل برای شارژ پاوربانک خود استفاده کنید خیلی عالی می‌شود. البته می‌توانید از این پنل‌ها به جای پاوربانک هم استفاده کنید. فراموش نکنید که باید هزینه‌های خرید چنین پنلی را هم در نظر داشته باشید.

روی بدنه‌ی برخی از پاوربانک‌ها به گونه ای طراحی شده است که دارای پنل‌های خورشیدی هستند و با دریافت نور خورشید نه تنها شارژ می‌شوند، بلکه می‌توانند به عنوان منبع تغذیه نیز عمل کنند. البته معمولا این نوع پاوربانک‌ها قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزشی