اطلاعات مفید جراحی دیسک گردن و کمر با آندوسکوپی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اطلاعات مفید جراحی دیسک گردن و کمر با آندوسکوپی

عکس, اطلاعات مفید جراحی دیسک گردن و کمر با آندوسکوپی

جراحی معمولا آخرین درمان دیسک های گردن و کمر است که خوشبختانه در سال های اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته است . جدیدترین روش درمان ، جراحی دیسک کمر و گردن به روش آندوسکوپی می باشد . در صورتی که درد و علائم عصبی شدید با درمان محافظتی یا دارویی جواب ندهند جراحی الزامی می شود. درمان جراحی در این موارد، برداشت دیسک بیرون زده یا استخوان ها و لیگامان های ضخیم شده (منجر به تنگی کانال نخاعی) و در نتیجه آزادسازی عصب مربوطه است. بیرون زدگی دیسک بین مهره ای یا تنگی کانال نخاعی با تحت فشار قرار دادن اعصاب در طول کانال نخاعی می توانند منجر به دردکمر یا پاها،احساس بی حسی یا سوزن سوزن شدن و ضعف در پاها بشوند.

جراحی اندوسکوپی :

رویکرد جدیدی برای درمان تنگی کانال نخاعی و بیرون زدگی دیسک ایجاد کرده است.تکنیک جراحی اندوسکوپی باعث کمترین صدمه به بافت های اطراف ستون فقرات می شود. به این صورت که اعصاب و کانال نخاعی کاملا دست نخورده باقی می ماند و احتمال عوارض و چسبندگی های بعد از عمل جراحی به حداقل میرسد.با توجه به آسیب بافتی حداقل در این روش جراحی، عمل جراحی اندوسکوپی با درد کمتری (در مقایسه با جراحی باز) همراه است ، بنابراین نیازی به بیهوشی عمومی نمیباشد.

مزایای آندوسکوپی به این شرح است : درد بسیار کم حین جراحی ، عدم آسیب به بافت عصبی و عضلات ، عدم آسیب به کانال نخاعی ، امکان خارج کردن کامل دیسک برحسب نظر فوق تخصص درد ، طول کوتاه عمل جراحی (۳۰ الی ۴۵ دقیقه) ، درصد موفقیت بسیار بالای عمل دیسک

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر