افسردگی بعد از شکست عشقی در مرد بیشتر است یا زن و درمان آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

افسردگی بعد از شکست عشقی در مرد بیشتر است یا زن و درمان آن

عکس, افسردگی بعد از شکست عشقی در مرد بیشتر است یا زن و درمان آن
شکست عشقی برای همه ی انسان ها سخت است . ادامه دادن زندگی بعد از تمام شدن یک رابطه ی عاطفی یا بعد از طلاق برای هم مرد و هم زن کار بسیار سختی است . اما زن ها می توانند با دردودل کردن و گریه های طولانی مدت کمی درد خود را تسکین داده و بهتر با شرایط کنار بیایند . اما مردها به دلیل اینکه کمتر درباره ی احساس خود با دیگران سخن می گویند و بغض خود را می شکنند دچار بحران های شدید تری می شوند اگر چه ممکن است در ظاهر این گونه به نظر نرسند. طبق جدیدترین آمارها و تحقیقات ، مشخص شده است که مردان آسیب بیشتری در این روابط می بینند رنجی که مردها بعد از پایان یک رابطه تحمل می کند بسیار زیاد است علت این امر نیز حمایت های اجتماعی پایینی است که نسبت به مردها صورت می گیرد. اغلب زنان بعد از پایان یک رابطه وارد جمع های دوستانه می شوند آن ها حمایت های خانواده را دریافت می کنند در حالی که این حمایت ها برای مردها صورت نمی گیرد و می تواند رنج آن ها را بیشتر کند. این امر در میان مردها بسیار پر رنگ تر است و می تواند آن ها را به سوی افسردگی، اعتیاد، استرس و مصرف الکل سوق دهد.

چگونه می توان به درمان این افراد کمک کرد؟

افرادی که در رابطه عاطفی خود دچار می شوند آسیب های زیادی را تحمل می کنند راه هایی که برای مقابله این مشکلات وجود دارد به افراد کمک می کند تا با شرایط پیش آمده بیشتر کنار بیایند توصیه ای که به اغلب این افراد می شود این است که با مشکلات خود کنار بیایند آن ها باید در مرحله اول واقعیت را بپذیرند.
از غمگین بودن نترسید:یکی از راه های مقابله با شکست عشقی در مردان واقع بینی است بی شک این شکست شما را غمگین کرده است بنابراین نباید از اینکه احساس غم و ناراحتی دارید افسرده شوید بلکه غمگین بودن این فرصت را به شما می دهد تا با واقعیت بیشتر مواجه شوید. طبیعی است که بعد از، از دست دادن عزیز خود غمگین باشید حتی ممکن است در کارهای روزانه شما خللی ایجاد شود این موارد برای مدتی طبیعی است و جای نگرانی ندارند و شما با بروز دادن این احساسات می توانید راحت تر با این موضوع کنار بیایید.
او را از رسانه حذف کنید:بعد از به پایان رسیدن این رابطه باید سعی کنید تا راه هایی که شما را به فرد مقابلتان متصل می کند ببندید به عنوان مثال باید او را از شبکه های اجتماعی حذف کنید تا جایی که امکان دارد روابط خودتان را با او کاهش دهید از او دوری کنید تا راحت تر این موضوع را فراموش کنید. برخی از افراد با دیدن تصاویری از این فرد در شبکه های اجتماعی دچار تنش می شوند بنابراین توصیه می کنیم تا او را در شبکه های اجتماعی دنبال نکنید. اما چگونه می توانید از این فضاهای تنش آور جدا شوید بهتر است خودتان را رگرم موضوعات دیگری کنید، از بروز احساسات خود نترسید، راه های تماس با او را قطع کنید، به خودتان توجه بیشتری کنید و برای خودتان کادو بخرید همچنین توصیه می کنیم وقت خود را به خوش گذرانی بگذرانید.
خودتان را سرزنش نکنید:شکست عشقی در مردان همواره با سرزنش کردن همراه است شما باید بپذیرید که عوامل متعددی می تواند موجب شکست شما در این رابطه شود و تنها شما مقصر نیستید زمان نامناسب برای رابطه، عدم تفاهم، نداشتن بلوغ عاطفی و … می تواند در این امر دخیل باشند. این مورد از نکاتی که در شکست عشقی به کارتان می آید.
لذت بردن از طبیعت:طبیعت در بسیاری از مواقع به ویژه در این مورد می تواند کمک کننده باشد به خودتان و به روح و جسمتان فرصت دهید با این موضوع مواجه شوند شما نیاز دارید تا روح خود را از این تنش ها پاک کنید رفتن به دل طبیعت بهترین فرصت برای آرامش بخشیدن به روح و روان در این شرایط است سعی کنید به پیاده روی بروید، کوه نوردی کنید، کمپ بزنید و با گروه های دوستانه و خانوادگی به طبیعت گردی بروید. این مورد از جمله کارهایی است که بعد از شکست عشقی روحیه تان را به شمار برمی گرداند. حالتان را خوب می کند می باشد.
به قبل باز گردید:یکی از راه های مناسب برای کنار امدن با این موضوع این است که به دوران گذشته خود بازگردید یعنی زمانی که شکست عشقی را تجربه نکرده بودید در آن دوران چگونه زندگی می کردید؟ پیش از آشنایی با این فرد چه کسی بوده اید؟ شاید بهتر باشد به آن دوران باز گردید و همانگونه زندگی کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر