اقدامات مفید قبل حجامت برای بالا بردن قدرت درمان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اقدامات مفید قبل حجامت برای بالا بردن قدرت درمان

عکس, اقدامات مفید قبل حجامت برای بالا بردن قدرت درمان

نخستین قدم برای حجامت یا شروع هر درمان دیگر آماده سازی بدن از نظر معنوی است چرا که هر درمانی صورت نمی گیرد مگر به خواست خدا پس همیشه قبل از حجامت یا شروع هر درمان دیگری حالات معنوی خوبی در خود مهیا کنید. وضو بگیرید. اگر دموی‌مزاج یا بلغمی‌مزاج هستید و نخستین‌بار است که حجامت می‌کنید، از قبل به تماشای حجامت دیگری نایستید، زیرا ممکن است با دیدن خون، دچار ترس یا اندوه ناگهانی شوید به‌ نیت سلامتی خود و پاسداشت سنت نبی مکرم اسلام، صل الله علیه و آله و ائمه هدی علیهم‌السلام اجمعین، حجامت کنید.هنگام آغاز حجامت، صلوات بفرستید و دعای حجامت را قرائت کنید: «بسم الله الرحمن الرحیم اَعوذ بِالّلهِ الکَریم فى حِجامَتى مِنَ العَین فِى الدَّم وَ مِن کُلّ سوءِ وَ الاَعلالِ وَ الاَسقامِ وَ الاَوجاعِ وَ الاَمراضِ وَ اَسئَلُکَ العافِیهَ وَ المُعافاهَ وَ الشِّفاءِ مِن کُلِّ داء»

پناه می‌برم به خداوند کریم در حجامتی که انجام می‌دهم، از انحراف در خون و همه بدی‌ها و علت‌ها و سختی‌ها و درد‌ها و بیماری‌ها و از تو، سلامت و اسباب آن و شفاى همه بیمارى‌ها را طلب می‌کنم.

مزاج و دستگاه گوارش خود را به اعتدال ببرید:

۱ ـ جهت این کار چند روز پیش از انجام حجامت، به خوردن انار شیرین (ترش نباشد)، سیب شیرین و سرکه‌انگبین (سکنجبین) همت کنید.

۲ ـ اگر دموی‌مزاج و پرخون و سرخگون هستید، چند روز پیش از حجامت خوراکی‌هایی بخورید تا خونتان رقیق شود و سیلان خون و رقت آن موجب دفع آسان فساد خون با حجامت شود مانند آبغوره، آش ــ آبغوره، آب زرشک، آب شاتوت، انار ترش، سوپ جو و…، البته یک روز قبل از حجامت این خوراکی‌ها را هم ترک کنید.

۳ ـ طی چند روز منتهی به حجامت، پرخوری نکنید و از خوراک‌های سودازا که خون را غلظ و کثیف می‌کند، پرهیز کنید مانند بادنجان، گوشت گاو و گوساله، کلّه‌پاچه، عدس، سرخ‌کردنی و غذا‌های پرچرب با روغن نباتی و روغن صنعتی، سوسیس، کالباس، کنسرو‌ها و….

۴ ـ لااقل ۱۲ ساعت قبل از حجامت، سردخوری نکنید و از غذا‌های سردمزاج بپرهیزید مانند لبنیات، به‌ویژه ماست با پلو، ماهی، مرغ، تخم‌مرغ، سالاد الویه و….

۵ ـ حداقل ۱۲ ساعت قبل از حجامت، دخانیات، مواد افیونی، مواد خوراکی حاوی کافئین (چای، قهوه، نوشابه، کاکائو و…) مصرف نکنید.

۶ ـ هرگز با شکم گرسنه حجامت نکنید، حتی اگر روزه بودید (مانند ماه رمضان) حجامت را به بعد از افطار موکول کنید، زیرا حجامت فرد گرسنه را دچار غشوه و ضعف می‌کند و اثر درمانی چنین حجامتی نیز اندک است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر