ال آرژینین برای بدنسازی یا قد کشیدن بچه ها

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ال آرژینین برای بدنسازی یا قد کشیدن بچه ها

عکس, ال آرژینین برای بدنسازی یا قد کشیدن بچه ها
ال آرژینین اگر چه یکی از مکمل های بدنسازی است اما برای بیماری های قلبی عروقی و برای کودکانی که قد کوتاهی دارند نیز استفاده می شود. اما دوز مصرفی و زمان مصرف آن برای موارد گوناگون متفاوت است. سوال اینجاست که ال آرژینین چیست ؟ در پاسخ باید گفت که ال آرژنین آمینواسیدی نیمه ضروری است و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که باعث گشادی عروق می‌شود و فرآیند خون رسانی به اندام‌ها و ارگان‌های درگیر ورزش کردن را آسان و سریع‌تر می‌کند؛ همچنین باید بگوییم که این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.اسید آمینه ال-آرژنین به عنوان یکی از قوی‌ترین مواد مغذی محسوب می‌شود که به دلیل خواص قدرتمند سلامتی آن کشف شده است و توسط دانشمندان به عنوان مولکول معجزه شناخته می‌شود.

شربت ال-آرژنین که در بازار با دوز ۵۰۰ میلی گرم وجود دارد، برای کودکان ۴ تا ۷ سال دوز ۳ میلی لیتر در روز و برای کودکان بالای ۷ سال دوز ۶ میلی لیتر در روز توصیه می‌شود و این افراد می‌توانند در صورت تشخیص و صلاحدید پزشک خود حتی از قرص‌ها و کپسول‌ها هم استفاده کنند.

بهرشح هورمون رشد در خود بدن هم بیشتر می‌شود و ال-آرژنین اثر آن را مضاعف می‌کند .

قرص ال آرژنین در بدنسازی

به علت خاصیت تعدیل نمک، آرژنین در بین بدنسازان دارای محبوبیت است، چرا که از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن رخ می‌دهد، باعث می‌شود تا بدن ظاهری پف کرده داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر بیایند.آرژنین در آجیل و دانه‌های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می‌شود. همچنین می‌توان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.مکمل‌های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته‌اند و همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین

با توجه به سن، جنس، قد و وزن بین ۴ تا ۱۰ گرم در روز این مکمل زیر نظر پزشک باید مورد استفاده قرار داد.

افزایش قد و قرص ال آرژنین

رشد قد وابستگی شدید به سن شخص دارد یعنی اگر شخصی ۳۰ سال داشته باشد و رشد صفحات استخوانی او بسته شده باشد دیگر رشد قد حاصل نمی‌شود.رشد قد به تغذیه مناسب بستگی دارد و اگر شخصی تغذیه مناسبی (تغذیه‌ای که مناسب رشد قد هست) نداشته باشد و فکر کند با خوردن آرژنین می‌تواند قد خود را افزایش دهد به هدف خود نخواهد رسید و ذکر این نکته مهم است که برای رشد مناسب قد و استخوان بندی مناسب باید از کودکی سرمایه گذاری بشود و به عبارت ساده‌تر با تغذیه مناسب از همان روزهای اولیه یک نوزاد و ادامه آن تا نوجوانی و جوانی می‌توان انتظار رشد مناسب در تمام دوران زندگی را داشت.اگر فردی تغذیه و روش زندگی صحیحی نداشته باشد، نمی تواند تنها با خوردن آرژنین، قد خودش رو افزایش بدهد، به همین دلیل باید زیر نظر پزشک و در تکمیل باقی شرایط لازم، این قرص مصرف شده تا نتیجه دلخواه حاصل شود.در رشد قد عوامل دیگری نظیر ژنتیک، ورزش، خواب و وضعیت‌های محیطی پیرامون تاثیر گذارند. افزایش قد علاوه بر وراثت، باید با تغذیه و ورزش‌های اصولی در تمام عمر دنبال شود.

از نظر اهداف تغذیه، اسید آمینه به سه دسته تقسیم می شود:

غیر ضروری: بدن شما می‌تواند این مقدار را به اندازه کافی برای برآورده ساختن نیازهای بدن تولید کند.
ضروری: بدن شما نمی‌تواند این مقدار را تولید کند، بنابراین شما باید آن را از غذاها دریافت کنید.
نیمه ضروری: این اسید آمینه در شرایط عادی ضروری نیست، اما ممکن است در شرایط خاص نیاز باشد.
مکانیسم اثر ال آرژنین
آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است زیرا به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست، اما برای بزرگسالان سالم غیرممکن است. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را از منابع غذایی دریافت کند. کمبود آرژنین معمولا نادر است.
آرژنین سازنده بلوک پروتئینی است که باعث اتساع عروق می‌شود و ماده اولیه گاز نیتریک اکسید محسوب می‌شود که سبب گشادی عروق شده و این امر خون‌رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می‌تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌های هوازی افزایش دهد. همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

آرژنین در بدن چه می کند ؟

اکسید نیتریک را ایجاد می‌کند که شریان‌ها و رگ‌های خونی را گسترش و شل می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد.کمک می‌کند تا جراحات زخم را بهبود بخشد.به کلیه‌ها در دفع مواد زاید کمک می‌کند.
به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می‌کتد.افرادی که آرژنین را به عنوان مکمل غذایی مصرف می‌کنند معمولا برای کمک به کنترل بیماری‌های قلبی، آنژین و اختلال نعوظ و همچنین بدن سازی، بهبود زخم‌ها و تعمیر بافت آن را استفاده می‌کنند. برخی شواهد وجود دارد که افزایش مصرف آرژنین برای درمان همه این شرایط مفید است. با این حال، مصرف آن به عنوان مکمل ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده و اسهال داشته باشد. دوزهای بزرگ‌تر ممکن است برای افرادی که داروهای دیگر یا شرایط بهداشتی خاصی دارند نیز خطرناک باشند.
خبر خوب این است که مصرف آرژنین از غذاهایی با پروتئین بالا امن و سالم است و از آنجایی که آرژنین از سایر اسید آمینه ساخته شده است، غذاهایی با پروتئین بالا به طور کلی باعث افزایش سطح آرژنین می‌شود.
آیا مکمل ال آرژنین باعث افزایش قد می‌شود یا خیر ؟ قبل از هر چیز نکته مهمی که در مورد قد افراد وجود دارد، داشتن سابقه ژنتیکی خوب است. داشتن والدین قد بلند، تاثیر بسزایی در قد افراد دارد. مورد بعدی که حائز اهمیت است، سن افراد است. ما در تمام طول عمرمان افزایش قد را نخواهیم داشت.
بهترین زمان افزایش قد چه سنی است ؟ آقایان تا پایان ۲۲ سالگی و خانم‌ها نهایتا تا پایان ۱۸ سالگی می‌توانند افزایش قد داشته باشند. زیرا عوامل هورمونی مخصوصا هورمون‌های زنانه و مردانه به ویژه در بلوغ زودرس باعث تکمیل شدن سریع صفحات استخوانی می‌شود و این امر موجب توقف رشد و کوتاه قد شدن افراد خواهد شد.
بهترین زمان برای مصرف مکمل ‌هایی همچون ال آرژنین چه سنی است ؟ با توجه به توضیحاتی که خدمتتان عرض کردم، ما برای دختر خانم‌ها زیر ۱۲ سال و برای آقا پسرها زیر ۱۴ سال را به عنوان گلدن تایم معرفی می‌کنیم چون بعد از این تایم رفته رفته شانس افزایش قد کمتر می‌شود و بعد از آن سنین ۱۸ و ۲۲ که خدمتتان عرض کردم، دیگر به صفر می‌رسد.
میزان مصرف ال آرژنین چقدر است ؟ مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است که با توجه به سن افراد، شرایط بدنی آنها و پاسخ‌دهی به دارو ممکن است از اشکال شربت، قرص یا کپسول آن استفاده شود.
چه چیزهای دیگری به افزایش قد کمک می کند ؟
پاسخ خانم دکتر: مصرف مکمل‌های دیگری که می‌تواند در کنار ال-آرژنین کمک کننده باشد، از جمله کلسیم، ویتامین D، گروه ویتامین‌های B و ویتامین C هستند. در کنار مصرف ال آرژنین داشتن تغذیه مناسب نیز نقش بسزایی دارد. مواد غذایی همچون نارگیل، شکلات تلخ، گروه غلات و آجیل‌ها و کنجد می‌تواند به تاثیرات مثبت ال آرژنین برای افزایش قد کمک کند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر