محصولات معتبر محصولات معتبر

یاس فان » آرایشی » اکستنشن تا چه حد باعث ریزش موها می شود

اکستنشن تا چه حد باعث ریزش موها می شود

آرایشی | ۱۲ بازدید

عکس, اکستنشن تا چه حد باعث ریزش موها می شود

سوالی که برای بیشتر خانم ها ایجاد می شود پیش از اینکه اکستنشن مو را انجام دهند ؛ این است که آیا اکستنشن باعث ریزش موها می شود ؟ پاسخ سالن های زیبایی به شما این است که اگر مراقبتهای لازم را انجام دهید هیچ تاثیری روی ریزش موهای شما نخواهد گذاشت . اما این بار به سراغ یکی از متخصصین پوست و مو می رویم تا پاسخ علمی آن را دریافت کنیم.

دکتر ریحانه مهرگان(متخصص پوست و مو) در این زمینه گفت :به افزایش طول و حجم مو با کمک گرفتن از موی طبیعی یا مصنوعی که به صورت خارجی به موها وصل می‌شوند اکستنشن مو می گویند.اکستنشن باعث ریزش شدید موها می‌شود، میزان آسیب‌ دیدگی موها، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس موها متفاوت است. سفت بستن موها از عوامل فیزیکی است که به فولیکول و رشد آنها آسیب می رساند.اکستنشن مو باعث می شود، فولیکول‌ها تحت کشش قرار گرفته و به ریشه مو آسیب زده و موجب ریزش مو می‌شود.

بستن موی دختر بچه‌ها به صورت دم خرگوشی باعث ایجاد آسیب در ریشه مو شده، عوارض آن پس از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی به صورت کاهش حجم موها نمایان می شود. اکستنشن باعث ریزش شدید موها می‌شود و در نهایت ممکن است به طاسی منجر شود، یکی از علل مهم ریزش موها بستن زیاد آنهاست. این نوع ریزش را ترکشن آلوپسیا (ریزش موی کششی) می‌گویند که در آن، موهای بخش‌هایی از سر که بیشتر تحت فشار و کشیده شدن بوده‌اند می‌ریزد و بتدریج سر طاس می‌شود. این نوع ریزش موها در زن‌هایی که همیشه موهایشان را دم اسبی می‌کنند یا محکم می‌بافند بسیار شایع است.یکی از عوارض اکستنشن هم ریزش موی کششی است، چون در اکستنشن نیز موها به شدت کشیده می‌شود و به همین دلیل پس از مدتی شروع به ریزش می‌کند و گرچه شاید در دفعات اول و دوم موها چندان کم نشود، اما در دفعات بعدی کاهش آنها کاملا مشهود است.اگر ریشه موها آسیب ببیند ممکن است طاسی همیشگی شود و موها دیگر در نقاطی که زیاد تحت کشیده‌ شدن بوده ‌است رشد نکند و استفاده از نرم‌ کننده و دارو به بهبود وضعشان کمکی نکند.استفاده از شامپوهای ویتامینه و ویتامینه کردن موها تنها جنبه تبلیغاتی دارد. مصرف این مواد به دلیل دارا بودن مواد نرم کننده تنها بر روی ساقه مو اثر می گذارد و هیچ تاثیری بر ریشه مو و تقویت فولیکول‌ها ندارد.

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب جدید آرایشی

امروز ۳ آبان ۱۴۰۰