اگر نمی توانی کودکت را از پوشک بگیری بخوان آموزش سریع

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اگر نمی توانی کودکت را از پوشک بگیری بخوان آموزش سریع

عکس, اگر نمی توانی کودکت را از پوشک بگیری بخوان آموزش سریع
از پوشک گرفتن بچه کار بسیار سختی است ، اگر روش درست و اصولی آن را ندانید . اما با بهره گیری از اصول این کار می توانید ظرف مدت کوتاهی مثلا چند روز کودک دلبند خود را از پوشک بگیرید . برای این کار نخست بررسی کنید آیا فرزندتان بعد از هر بار دستشویی برای ۲ ساعت یا بیشتر خشک می ماند یا خیر ، و اینکه بعد از این ۲ ساعت دوست ندارد پوشکش کنید و از شما می خواهد که به توالت برود، در روزساعات مشخصی را مدفوع می کند.این نشانه ها بیشتر در کودکان ۲۸ ماهه نمود پیدا می کند و هر اندازه سن کودک بیشتر از ۲۸ ماه و نزدیک تر به ۳ سالگی باشد، در این روش موفقیت بیشتری حاصل می شود.برنامه خود را طوری تنظیم کنید که در این سه روز اری برای انجام نداشته باشید و فقط بر روی آموزش توالت تمرکز کنید. در این سه روزاز یک نفر دیگر (پدر، مادربزرگ یا پرستار)دیگر کمک بگیرید تا موفقیت بیشتری کسب کنید. چند لگن مخصوص برای هر جای خانه مانند اتاق ، هال، آشپزخانه، توالت و حمام تهیه کنید تا کودک بتواند راحت به تنهایی روی آن بنشنید.بعد از هربار استفاده از لگن به کودکتان هر چیزی که کودک شما دوست دارد و شما معمولا او را از خوردن اش محروم می کنید مانند آب یا آبمیوه و … به عنوان جایزه استفاده کنید.برای پاک کردن رخدادهای تصادفی باید حتما شلنگ یا ظرف آب و دستمال و سطل و … قابل دسترس داشته باشید.برای زمان هایی که بیرون از خانه هستید چند دست شلوار یا شورت راحت که فوری پایین بیایند، داشته باشید.
برای جاهایی که نمی خواهید کثیف شود چند دست زیرانداز جاذب آب یک بار مصرف تهیه کنید و مثلا آنها را زیر روکش اصلی صندلی ماشین یا مبلتان طوری پهن کنید که کودک تان متوجه آن نشود.برای اینکه کودک را به خاطر موفقیتش تشویق کنید و به او انگیزه بدهید تا راه را ادامه دهد نوعی «سرود توالت» اختراع کنید. این سرود می تواند یک آواز ، یک هورای دسته جمعی یا یک رقص ۳ نفره همراه با پرت کردن کودک به هوا باشد ، انتخاب این سرود به علایق کودک بستگی دارد .کودک تان را ۲ تا ۵ هفته قبل از شروع آموزش، با لگنش آشنا کنید و زمانی که خودتان، همسرتان و… به توالت می روید، به او بگویید می خواهید چه کاری انجام دهید و همه مراحل توالت را از پایین کشیدن شلوار تا سیفون و شستن دست ها برای او توضیح بدهید.برای اینکه کودک حس کند توالت رفتن یک تفریح خانوادگی است بعد از توالت، همراه با همسرتان برای خودتان سرود توالت بخوانید ، همچنین شما می توانید برای عروسک های کودک تان نیز این کار را اجرا کنید و همه مراحل رفتن به توالت را به او نشان بدهید.
وقتی کودکتان از خواب بیدار می شود شما نیز با او از خواب بیدار شوید . برای کودکتان لباس راحتی را بپوشانید که بتواند با آن راحت بر روی لگن بنشیند . این لباس بهتر است برای دخترها دامن کوتاه بدون شورت باشد و برای پسران پوشاندن تنها یک شورت راحت کافی است . اکنون به کودکتان دقت کنید و اگر در او علائمی برای نیاز به دستشویی رفتن دیدید، او را سریع به لگن نزدیک تر ببرید.اگر کودکتان روی لگن نشست و کارش را انجام داد حتی اگر قطره های کمی از ادرار را در لگن ریخته بود و مابقی روی زمین ریخته شده بود ، او را تشویق دهید و به او جایزه دهید و سرود توالت را با هم بخوانید .
پس از اینکه کودک این روش را همانطور که در ادامه این بخش از نمناک بیشتر توضیح داده شده است ۱۰ تا ۱۲ بار، تکرارکرد احتمالا دیگر می تواند به طور مستقل از لگن استفاده کند .اگر کودک شما در حین دستشویی کردن مبل یا فرش را کثیف کرد به او با یک لحن آرام اما کمی ناراحت بگویید «جیش (یا پی پی) توی لگن!» و هیچگاه نگویید «چیزی نیست!» سپس همراه با کودکتان فرش و مبل را تمیز کنید. به هیچ وجه سرش داد نزنید تا او به خاطر کاری که کرده شرمنده شود.
به کودک خود قبل از زمان خواب بعدازظهر و خواب شبانه، بگویید وقت توالت است و این جمله را امری بکار ببرید و اگر از کودک خود جمله سوالی که می خواهد به توالت برود یا نه، جوابش نه خواهد بود پس هیچگاه اینگونه از او نپرسید . بعد از رفتن به توالت کودکتان را پوشک کنید، فقط در صورتی این کار را انجام ندهید که مطمئن باشید او تا بیدار شدن خشک می ماند.
روش توالت رفتن کودک
از پوشک گرفتن کودک با رفتارهای صحیح
روز دوم آموزش از پوشک گرفتن کودک
مانند روز اول تمام نکاتی را که گفتیم رعایت کنید و ادامه دهید . اما در روز دوم بعد از ظهر یک ساعت بیرون بروید . قبل از بیرون رفتن از کودک بخواهید بر روی لگن بنشیند و کارش را انجام دهد سپس سریع از خانه بیرون بروید تا او بیاموزد که بین زمان بیرون رفتن از خانه و دستشویی کردن، ارتباطی وجود دارد. همانطور که گفتیم قبل از بیرون رفتن از او بخواهید که توالت کند و با این طریق کودک تان را با «توالت درخواستی» آشنا نمایید.
یک شلوار راحت هنگام بیرون رفتن پای کودک تان بپوشانید وبرای او ازپوشک یا شورت آموزشی استفاده نکنید. در این روش باید کودک چه داخل خانه و چه بیرون آن آزاد باشد. قبل از بیرون رفتن حتما چند دست لباس با خودتان بردارید؛ شاید این لباس ها به کارتان آید.
جایی نزدیک به خانه را برای بیرون رفتن انتخاب کنید تا پیاده به آنجا بروید. در اینصورت می توانید با خودتان یک لگن کوچک نیز حمل کنید. در این مرحله، نباید انتظار داشته باشید که کودکتان بتواند خودش را یک ساعت نگه دارد.
روز سوم آموزش از پوشک گرفتن کودک
در روز سوم نیز همان روش روز اول را تکرار کنید اما صبح یک ساعت و عصر نیز یک ساعت بیرون بروید و هر بار قبل از بیرون رفتن از کودک تان بخواهید توالت کند. برای بیرون رفتن همان کارهای که در روز دوم توضیح دادیم انجام دهید یعنی شلوار راحت، لگن کوچک همراه و لباس های اضافه فراموش نشود.
بعـد از آموزش از پوشک گرفتن کودک
بعد از این تعطیلات سه روزه از کودک انتظار می رود که هر بار نیاز به دفع پیدا کرد ،خودش را به لگن برساند یا به شما بگوید که او را همراهی کنید ولی برای رسیدن به هدف ، همچنان باید انتظار اتفاقاتی را از کودک داشته باشید.بگذارید کودک تان در ۳ ماه آینده، با شورت یا با یک شلوار راحت در خانه بچرخد و تنها از پوشک هنگام خواب شبانه استفاده کنید. بیرون از خانه شلوارهای راحت که پایین کشیدن شان ساده است را به کودک بپوشانید.وقتی به کودک شورت های آموزشی یا لباس های زیر تنگ می پوشانید در او حس پوشک را ایجاد می کنید و استفاده از آن ها قبل از ۳ ماه باعث می شود که کودک تان توی همان ها کارش را انجام بدهد اما بعد از ۳ ماه استفاده از این شورت و لباس ها اشکالی ندارد.هنگام بیرون رفتن ، به همراه خود یک لگن کوچک نیز ببرید و در دستشویی های عمومی از آن استفاده کنید یا از تبدیل های توالت فرنگی برای او استفاده کنید. بعد از توالت حتما دست های خود و کودک تان را بشویید.شاید برایتان خوشایند نباشد که کودک تان ۳ روز در خانه لخت بگردد.ممکن است شما بردن کودکتان به توالت همراه خود را برای نشان دادن مراحل کار به او غیراخلاقی بدانید البته این به وضعیت فرهنگی خودتان مربوط است و باید روشی مطابق نظرتان ، انتخاب کنید.اگر نمی پسندید کودک تان کاملا لخت باشد، برای دخترتان یک دامن یا برای پسرتان یک شورت راحت بپوشانید .بهتر است این روش را در تابستان اجرا کنید اما اگر فصل سرما را برای اجرای این روش انتخاب کرده اید دمای شوفاژهای خانه را کمی زیاد کنید .

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر