یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

اگر کیک خانگی شما خراب می شود به این علت ها است

عکس, اگر کیک خانگی شما خراب می شود به این علت ها است

اگر از هر کدام از کارهای زیر را انجام میدهید کیک خانگی شما خراب می شود و ظاهر و طعم خوبی نخواهد داشت.هرگز مواد را با چیزهای دیگر جایگزین نکنید مگر اینکه در خود دستور به شما توصیه شده باشد. برای اینکه وسط پخت کیک مشکلی برایتان ایجاد نشود، قبل از شروع به کار حتما مواد لازم را تهیه کنید تا ببینید همه‌چیز را در دسترس دارید یا نه.

استفاده از سفیده‌ی تخم‌مرغ به جای تخم مرغ کامل، حذف کردن تخم‌مرغ، زرده یا سفیده(باید هم زمان از زرده وتخم مرغ با هم استفاده کنید )

کم کردن مقدار شکر

استفاده از شیرین‌کننده‌های مایع به جای شیرین‌کننده‌های خشک

استفاده از آردهای چندمنظوره به جای استفاده از آرد مخصوص کیک

استفاده از جوش شیرین به جای بیکینگ پودر

یکی دیگر از اطلاعاتی که بیهوده داخل دستورهای غذایی وجود ندارد، دمای اتاق است. در مقابل بعضی از مواد اولیه‌ی پختن کیک می‌نویسند که باید در دمای اتاق باشند. معمولا موادی مثل شیر، تخم‌مرغ، کره و خامه‌ی ترش را باید از قبل، بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای اتاق برسند.این نکته اهمیت زیادی دارد. مثلا کره را تصور کنید. کره‌ای که مستقیما از یخچال بیرون بیاورید، خوب با سایر مواد مخلوط نمی‌شود اما اگر در دمای محیط بماند، نرم می‌شود و راحت می‌توانید آن را با مواد دیگر ترکیب کنید. کره این قابلیت را دارد که ذرات هوا را در خود جای دهد و وقتی کره‌ی نرم را هم می‌زنید، هوای بیشتری داخل کره جای می‌گیرد. این هوا در حین پخت باعث پف کردن و نرم شدن کیک می‌شود. اگر همیشه کیک‌های شما تخت است و پف زیادی ندارد، شاید یکی از دلایل آن همین نکته باشد. کره باید یکی دو ساعت قبل از شروع پخت کیک، بیرون از یخچال بگذارید

وقتی کیک در فر در حال پختن است، در فر را به‌هیچ عنوان باز نکنید. این کار باعث می‌شود که هوای گرم داخل فر خارج شود و دمای داخل فر با تغییر بسیار زیاد، به یک‌باره سرد شود. این سرد شدن کیک باعث می‌شود که پف کیک بخوابد. تغییر دما یکی از دلایلی است که باعث خراب شدن و ترک خوردن چیزکیک‌ها هم می‌شود.

گاهی اوقات عجله می‌کنیم و کیک را قبل از اینکه کاملا سرد شود از قالب بیرون می‌آوریم. تزیین کردن کیک و بیرون آوردن آن از قالب باید بعد از سرد شدن کامل کیک انجام شود. کیک داغ ممکن است خوب از داخل قالب بیرون نیاید. علاوه بر این اگر کیک گرم را تزیین کنید، ممکن است موادی را که برای تزیین آن استفاده کرده‌اید، آب کند.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر