این بیماری های جدی باعث دندان درد کاذب می شوند

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

این بیماری های جدی باعث دندان درد کاذب می شوند

عکس, این بیماری های جدی باعث دندان درد کاذب می شوند

شاید برای شما جدید باشد که بدانید گاهی دندان درد بخاطر پوسیدگی و بیماری های دهان و دندان نیست و در واقع یک نشانه ی آشکار بیماری های جدی و خطرناک است. پس اگر بی دلیل دندان های شما درد گرفت بهتر است بدانید درد کدام دندان نشانه از کدام بیماری است.

*درد دندان ششم از فک پایین، معمولا مشکلاتی از تصلب شریان و از فک بالا، التهاب تخمدان، طحال و تیروئید را نشان می‌دهد و اگر از درد دندان‌های آسیاب پایین رنج می‌برید، ممکن است که پلیپ روده، برونشیت یا آسم باشد.

*درد در ناحیه پیشین دندان‌ها معمولا نشانه‌ آماس مثانه، گوش یا کلیه است.

*درد دندان‌های آسیا ممکن است کولیت، آلرژی و سینه پهلو، دلیل درد باشد.

*درد نخستین دندان پیشین، حامل پیام ورم لوزه یا پروستات است.

*اگر درد دندان نیش را تجربه کرده‌اید، ممکن است هپاتیت باشد.

*درد دندان چهارم از بالا و پایین، به زانو، آرنج، شانه و درد ورم مفاصل، مربوط می‌شود.

*نورالژی عصب سه قلو : گاهی اوقات درد در فک یا صورت ممکن است با اختلالات رشته‌های زوج پنجم اعصاب مغزی (عصب سه قلو) در ارتباط باشد. افراد مبتلا به این عارضه بیشتر از درد در ناحیه فک و دندان‌ها شکایت دارند و به همین دلیل، به دندان پزشک مراجعه می‌کنند. بیماری زونا می‌تواند همه اعصاب بدن را درگیر کند، اما بیشترین تأثیر ویروس این بیماری بر روی عصب تری ژمینال (سه قلو) است.

*مشکلات قلبی:احساس درد در قلب می‌تواند به بخش‌های دیگر بدن ارتباط داشته باشد. معمولا درد در شانه چپ و بازوی چپ از علائم درد قلب است، اما احساس درد در دندان‌ها و فک پایین نیز ممکن است به درد قلب مربوط شود و به نشانه آنژین و حمله قلبی باشد. به همین دلیل، اگر دندان‌های شما سالم است، اما درد می‌کنند، بهتر است به متخصص قلب مراجعه کنید.

*بیماری ریه:ممکن است بیماری ریه بر روی دندان اثر بگذارد و برعکس. یکی از علائم سرطان ریه، دردی است که در دندان‌ها و آرواره احساس می‌شود. درمان این عارضه می‌تواند تأثیرات منفی در دهان ایجاد کند. زمانی که سرطان ریه در گردن و سر پخش می‌شود نیز موجب درد می‌شود.

*گوش درد یا دندان درد؟شاید تاکنون دردی را احساس کرده‌اید که ندانید مربوط به گوش است یا دندان. منبع این درد زجرآور را بسیاری از افراد نمی‌توانند درست تشخیص دهند. گاهی اوقات، گوش درد مربوط به درد دندان است یا برعکس. البته ممکن است به‌طور همزمان، هم دندان و هم گوش، دچار درد شوند.

*مشکلات آرواره‌ای :علت دندان درد همیشه مربوط به خود دندان نیست و ممکن است مربوط به آرواره باشد که ناشی از اختلال مفصل در گیجگاه فکی باشد. این درد، موجب قفل شدن آرواره می‌شود. در این شرایط، اسپاسم‌های عضلات آرواره ایجاد می‌شوند و مشکلات زمانی ظاهر می‌شوند که دهان را باز کنید، زیرا دیسک فک در این حالت جابجا می‌شود.

*سینوزیت:التهاب غشای موکوس در یک یا هر دو سینوس منجر به سینوزیت می‌شود. این عارضه درد و فشار در دندان‌های عقبی بالا را به‌وجود می‌آورد، زیرا ریشه‌ این دندان‌ها به انتهای سینوس‌ها نزدیک است. البته یک دندان درد واقعی نیز می‌تواند احساس درد سینوزیت را ایجاد کند. یکی از دلایل ابتلا به سینوزیت، مشکلات دندانی است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر