برای چربی سوزی چقدر و چه زمانی شکلات تلخ بخورم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

برای چربی سوزی چقدر و چه زمانی شکلات تلخ بخورم

عکس, برای چربی سوزی چقدر و چه زمانی شکلات تلخ بخورم
شکلات تلخ یک خوراکی بسیار خوشمزه و مقوی و سالم برای همه است. این شکلات در بین ورزش کاران و افراد مبتلا به فشار خون بالا بسیار محبوب است. آیا شکلات تلخ چاق می کند یا لاغر ؟ درست فهمیدید این شکلات برای چربی سوزی و لاغر کردن افراد تاثیر بسزایی دارد. اما خیلی مهم است چه زمانی آن را میل کنیم و به چه میزان ؟  این ماده غذاییِ با کیفیت سرشار از فیبر، آهن، منیزیم، مس، پتاسیم، فسفر، روی، سلنیوم منگنز و آنتی‌اکسیدان و چند ماده معدنی ضروریِ دیگر برای سلامتی است.ویژگی اسیدهای چرب کاکائو هم بسیار عالی است. چربیِ شکلات تلخ اکثراً اشباع‌نشده (چربیِ خوب) است. همچنین حاویِ محرک‌هایی مانند کافئین و توبرومین است. اما بعید به نظر می‌رسد که شب، شما را بیدار نگه دارد.چون مقدار کافئینِ آن در مقایسه با قهوه بسیار کم است. البته ۱۰۰ گرم شکلات تلخ کالری نسبتاً زیادی دارد و چیزی نیست که بتوان روزانه به مقدار زیاد مصرف کرد. به همین دلیل بهتر است که در مصرف این ماده غذایی زیاده‌روی نکنید.
شکلات تلخ چگونه باعث کاهش وزنم می‌شود؟مقاله‌ای که در فوریه ۲۰۱۴ در مجله نوتریشن آمریکا منتشر شده هم شواهدی برای این نظریه ارائه می‌دهد که اضافه‌کردنِ شکلات تلخ به برنامه غذایی باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود.این محققان بین مصرف این ماده غذایی و موفقیت در پروسه کاهش وزن رابطه‌ای پیدا کردند. براساس تحقیقاتشان، نوجوانانی که بیشتر از دیگران شکلات می‌خورند، کمتر به چاقی مبتلا می‌شوند و از تناسب اندام بیشتری هم برخوردارند. پس حقیقت دارد! اما به چه شکل؟نتایج مطالعات مختلف نشان داده که خوردِن شکلات تلخ با درصد بالا، در زمان مناسب، اشتهای شما را نصف می‌کند! گنجاندنِ مقداری از این ماده خوراکی در رژیم غذایی برای لاغری باعث ایجاد هورمون‌هایی می‌شود که به مغز شما علامت سیری می‌دهد.فلاونوئیدهای موجود در آن به کاهش پتانسیل مقاومت به انسولین کمک می‌کنند. همچنین حاویِ چربی‌هایِ سالم است که باعث کاهش سرعت قند در جریان خون می‌شود.این کار به جلوگیری از بالا رفتنِ ناگهانیِ انسولین خون کمک می‌کند و اجازه نمی‌دهد که قند، مستقیماً به سلول‌های چربیِ شما هدایت شود. در نتیجه فردی که این ماده خوشمزه را می‌خورد کمتر احساس گرسنگیِ ناگهانی و شدید یا هوس خوردنِ تنقلات می‌کند.
یک پژوهش بالینی که در ژورنال تحقیقات پروتئوم منتشر شده نشان داد که خوردنِ حدود ۴۰ گرم شکلات تیره در روز به مدت دو هفته باعث کاهش سطح هورمون‌های استرس در بدن افراد می‌شود.با اضافه‌کردنِ این ماده خوراکی به برنامه غذایی روزانه‌تان استرس شما کمتر می‌شود. استرس کمتر هم برابر است با پرخوری و ریزه‌خوریِ کمتر. به عبارت دیگر: بای بای چربی‌های شکمی!

شکلات تلخ برای لاغری

* شکلات تلخ شما را برای ساعات طولانی سیر نگه می‌دارد . شکلات تیره درست مثل آجیل می‌تواند احساس سیری و رضایت به شما دهد. همان‌طورکه در جدول ارزش غذایی هم دیدید، این ماده خوشمزه حاوی فیبر و پروتئین است که شما را برای ساعاتی سیر نگه می‌دارد و هوس غذا خوردن را از سرتان می‌اندازد.مطالعه انجام شده در دانشگاه کوئین مارگارت نتایج امیدوارکننده‌ای را در مورد چگونگی تأثیر شکلات بر سوخت‌وساز ربی و کربوهیدرات نشان داد. این ماده غذایی تأثیر چشمگیری در نحوه سنتز اسیدهای چرب دارد.بنابراین هضم و جذب چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها را کاهش می دهد. در نتیجه فردی که شکلات با درصد بالا می‌خورد، کالریِ بیشتری برای هضمش می‌سوزاند و به این ترتیب متابولیسم بدنش بالا می‌رود.

شکلات تلخ برای لاغری چند درصد بخورم؟

یادتان باشد که نباید به هر برند شکلاتی اعتماد کنید. چون متأسفانه بسیاری از شکلات‌های موجود در بازار سالم نیستند، یا این‌که مزایای لاغری را ندارند. اگر شما می‌خواهید از شکلات تلخ در رژیم غذایی برای کاهش وزن فوری کمک بگیرید، بهتر است که یک برند با کیفیت را انتخاب کنید.نکته بعدی انتخاب درصد خالص‌بودنِآن یعنی ۷۰ درصد یا بالاتر است. همچنین فراموش نکنید که شکلات شیری حاویِ کالری اضافه است، پس گزینه مناسبی برای کاهش وزن نخواهد بود. اگر هوس هات چاکلت کردید، نوشیدنی‌تان را بدونِ اضافه‌کردنِ خامه و شکر آماده کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر