برای کودکان آبرنگ گیاهی بی خطر بسازید آموزش

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

برای کودکان آبرنگ گیاهی بی خطر بسازید آموزش

عکس, برای کودکان آبرنگ گیاهی بی خطر بسازید آموزش

برای درست کردن ابرنگ گیاهی یا طبیعی برای کودک دبستانی خود یا بچه های کوچک در خانه با این آموزش در یاس فان همراه شوید. شما رنگهای زیبای آبرنگ را با گیاهان زیر به دست می آورید. پس نخست این گیاهان را تهیه کنید.

قهوه‌ای: قهوه، پوست گردو و چای

سیاه: چوب سوخته

سبز: چمن، اسفناج، انجیر و توت
آبی: زغال اخته
زرد: زردچوبه، پوست پیاز و گل قاصدک
بنفش: چغندر، توت‌فرنگی و انار

نخست مواد بالا را تهیه و خوی می شورید. سپس برای تهیه هررنگ، قابلمه یا ظرفی فلزی را آماده کرده و مقداری آب در آن بریزید تا بجوشد.
در ادامه سبزیجات مورد نظر را در ظرف‌ها ریخته و منتظر بمانید تا آب درون ظرف تبخیر بشود. دقت داشته باشید که رنگ مورد نظر باید کاملا از گیاه خارج شده و اصطلاحا مواد آن پخته بشود.صافی مناسبی انتخاب کنید و پس از آنکه رنگ به غلظت کافی رسید، آن را از صافی عبور دهید. به طور مثال می‌توانید از پارچه به عنوان صافی استفاده کنید.در این مرحله می‌توانید برای غلیظ‌تر شدن رنگ مورد نظر، آبرنگ را دوباره جوشانده و به آن، نبات اضافه کنید.در پایان باید آبرنگ گیاهی خود را در ظرف دیگری بریزید و منتظر بمانید تا سرد بشود.

روش درست کردن رنگ زرد با گیاهان برای آبرنگ : یک قاشق چای‌خوری زردچوبه را با حدود ۵ قاشق غذاخوری آب مخلوط کرده و در قابلمه‌ای بریزید. سپس اجازه دهید تا در حدود سه تا پنج دقیقه مخلوط موردنظر بجوشد. در ادامه پس از سرد شدن مخلوط آن را از صافی رد کنید. پس از آن بهتر است برای غلیظ‌تر شدن رنگ مورد نظر در حدود دو هفته در یک ظرف دربسته در یخچال بماند.

روش درست کردن رنگ سبز برای آبرنگ گیاهی:۵ قاشق غذاخوری آب درون قابلمه ریخته و ۳۰ گرم اسفناج تازه به آن اضافه کنید. سپس درب قابلمه را بسته و اجازه دهید اسفناج کاملا بپزد. (در حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه) سپس آب اضافی را دور ریخته و آبرنگ را از صافی رد کنید. در پایان بهتر است آبرنگ خود درون یخچال بگذارید تا سرد بشود.

روش درست گردن رنگ آبی گیاهی:حدود ۳۵ گرم زغال‌اخته را به دو قاشق چای‌خوری آب اضافه کنید و به وسیله مخلوط‌کن یا غذاساز آن‌ها را میکس کنید. پس از آن مخلوط تهیه شده را از صافی رد کرده و در یخچال بگذارید تا سرد بشود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر