برتری های روش پی آر اف بر پی آر پی در رویش مو

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

برتری های روش پی آر اف بر پی آر پی در رویش مو

عکس, برتری های روش پی آر اف بر پی آر پی در رویش مو

PRF یک روش درمانی برای ریزش موها می باشد بدون جراحی که نسب به روش قبلی یعنی پی آر جدیدتر موثر تر اما ارزان تر است چون نیازی به کیت ندارد. 

روش تهیه پی آر اف (PRF) چگونه است؟
مراحل اولیه تهیه پی آر اف درست مثل پی آر پی است فقط ماده ضدانعقاد به خون اضافه نمی‌شود و سرعت و مدت سانتریفوژ در تهیه آن پایین‌تر از روش پی آر پی است. به همین علت است که فاکتور رشد، سلول‌های بنیادی و سلول‌های سفید بیشتری به دست می‌آید. این عوامل همه در ترمیم و بازسازی فولیکول مو موثر هستند. از آن جایی که پی آر اف فاقد ضدانعقاد و دارای فیبرین می‌باشد و هر لحظه امکان لخته شدن دارد باید در عرض ده دقیقه تزریق شود در غیر این صورت غیرقابل تزریق خواهد بود. ابتدا بسته به اندازه ناحیه مورد نظر ۲-۴ ویال خون از بازوی شما کشیده می‌شود. سپس در لوله‌های مخصوص و به روش منحصر بفرد سانتریفیوژ انجام می‌شود تا فیبرین فعال شود و فاکتورهای رشد بیشتر، گلبول‌های سفید و سلول‌های بنیادی متمرکز شده و آن‌ها را از سایر اجزای خونی که لازم نیست جدا کند. PRF سپس از ویا‌ها خارج شده و به ناحیه ریزش مو یا ناحیه صورت که نیاز به جوان سازی دارد تزریق می‌شود.

پی آراف (PRF) در چه نوع ریزش مویی تاثیردارد؟
PRP برای آقایان و خانم‌ها خصوصا در مراحل اولیه ریزش مو به خوبی اثر می‌کند. همچنین برای خانم‌های مبتلا به آلوپسی کششی و نازک شدن موهای ناشی از مدل موهایی که موها را تا حد بالایی کشیده و رشد مو را مهار می‌کند نیز موثر است. این روش همچنین برای افرادی که موهایشان نازک است ولی مایل به استفاده از داروها به طور منظم نیستند روش خوبی است.

PRF حاوی پلاکت‌ها، گلبول‌های سفید، فیبرین و سلول‌های بنیادی است.پلاکت‌های موجود در خون ما حاوی پروتئین یا فاکتورهای رشد هستند که باعث افزایش تولید کلاژن، بازسازی بافت، سفت شدن پوست، جوانسازی بافت پوست و بهبود روند رشد مو می‌شوند.گلبول‌های سفید خون در بازسازی بافت کمک می‌کنند.بدون ماده ضد انعقاد PRF فیبرینوژن طبیعی موجود در خون ما را می‌گیرد و در مراحل اولیه تشکیل لخته توسط ترومبین به فیبرین تبدیل می شود. این یک ماتریس فیبرین اسفنجی ایجاد می‌کند که به عنوان داربست عمل می‌کند و پلاکت‌ها را نیز فعال می‌کند. فیبرین به شکل داربستی عمل می‌کند که فاکتورهای رشد بر روی آن متصل می‌شوند تا امکان انتشار طولانی‌تری از فاکتورهای رشد را فراهم کند.
سلول‌های بنیادی، سلول‌های تمایز یافته‌ای هستند که می‌توانند به سلول‌های تخصصی یا به سلول‌های بنیادی بیشتری تبدیل شوند. آن‌ها به عنوان یک سیستم ترمیم ‌کننده برای بازسازی بافت‌های بدن عمل می‌‌کنند.
بدین ترتیب PRF دارای فاکتورهای درمانی بیشتری نسبت به PRP می‌باشد و خاصیت ترمیم‌کنندگی بیشتری نسبت به پی آر پی می‌تواند تولید کند. بعلاوه سرعت سانتریفیوژ پایین باعث تروما کمتری با سلول‌های فردی درگیر می شود. برخلاف پی آر پی که در تهیه آن ماده ضدانعقاد به خون اضافه می‌شود پی آر اف صد در صد طبیعی و هیچ‌گونه مواد افزودنی یا ماده ضدانعقاد به آن اضافه نمی‌شود. این روش برای افرادی که همیشه به دنبال درمان‌های کاملا طبیعی و کم تهاجمی برای ریزش مو هستند جذابیت زیادی دارد.

تفاوت PRF با PRP

فیبرین غنی از پلاکت نسبت به PRP حاوی غلظت بیشتری از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی است، در حالی که PRP دارای سلول‌های بنیادی نیست. این غلظت بالاتر از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی باعث رشد بیشتر مو و بهبود پوست نسبت به PRP می‌شوند. فیبرین در PRF به عنوان داربست عمل می‌کند تا فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی در ناحیه مورد تزریق (که بیشتر به آن‌ها احتیاج دارد) را حفظ کند و اجازه ندهد تا در جایی که مورد نیاز نیست پراکنده و پخش شوند این امر خود باعث می‌شود تا فاکتورهای رشد هم به مقدار بیشتر و هم برای مدت زمان طولانی‌تری به صورت آهسته آزاد شود. PRP فیبرین ندارد و شامل سلول‌های بنیادی و گلبول‌های سفید، که هر دو در بازسازی بافت نقش دارند، نمی‌باشد.

پی آر اف (PRF) در چه افرادی توصیه نمی‌شود؟
بیمارانی که سرطان یا شیمی‌درمانی داشته‌اند نمی‌توانند با PRF درمان کنند. همچنین افرادی که سیگار می‌کشند ممکن است پاسخ خوبی به درمان ندهند.

مراقبت‌های پس از پی آر اف (PRF) چگونه است؟
پرهیز از مصرف قرص‌های ضد‌التهاب و استفاده از بسته‌های یخ در ناحیه تحت درمان به مدت یکی دو روز پس از انجام عمل بسیار مهم است. اگر بعد از عمل ناراحتی دارید ممکن است استامینوفن مصرف کنید. همچنین باید از فعالیت‌های شدید یا مسافرت هوایی به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید.

چه موقع می‌توانیم نتیجه پی آر اف (PRF) را روی مو ببینیم؟
این امر می‌تواند ۲-۳ درمان طول بکشد تا متوجه بهبود در مناطق ریزش مو شوید.

چگونه می‌توانیم برای انجام پی آر اف (PRF) آماده باشیم؟
هیدراته کردن ۳ روز قبل از عمل بسیار مهم است. همچنین پرهیز از مصرف قرص‌های ضد‌التهاب ۳ روز قبل نیز مهم است.

چقدر زمان برای انجام اقدامات پی آر اف (PRF) نیاز است؟
از شما می‌خواهیم ۱ ساعت زودتر مراجعه کنید تا منطقه را آماده کرده و کرم بی‌حسی برای شما استفاده شود. کل روش پی آر اف ۳۰-۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر