بهترین روشها برای نجات از روزمرگی در زندگی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین روشها برای نجات از روزمرگی در زندگی

عکس, بهترین روشها برای نجات از روزمرگی در زندگی

اگر از روزمرگی خسته شده اید در این پست به شما می گوییم که چگونه خود را از شر آن نجات دهید. بدترین اتفاق این است که ما دچار روزمرگی های تکراری شویم و زندگی لذت و هیجان خودش را برای ما از دست دهد. یک چرخه ی پر از تکرار  که باعث افسردگی و غم و ترس می شود.

اولین چیزی که باعث می‌شود، آدم‌ها دچار روزمرگی و تکرار شوند، بی هدفی و نداشتن انگیزه است. وقتی انگیزه ندارید صبح که از خواب بیدار می‌شوید فقط مشغول کار‌های روزانه خودتان هستید، کار‌هایی که هر روز تکرار می‌شود و در شما نشاطی ایجاد نمی‌کند.
همه ما یک تجربه مشترک در زندگی داشته ایم. اینکه صبح با زنگ ساعت از خواب بیدار شده، پتو را بکشیم روی سرمان و با یک تلخی دامنه دار از ته دل آرزو کنیم که کاش زندگی ادامه پیدا نمی‌کرد و اینجا ایستگاه آخر بود.
این حس از آنجا ناشی می‌شود که شما احساس می‌کنید همه چیز یکنواخت شده و دیگر مثل سابق خوشحال نیستید؟ شاید این بهترین زمان است تا در زندگی تان تغییراتی ایجاد کنید.
به هر حال اگر می‌خواهید شادی و نشاط زندگی تان را افزایش دهید، بهتر است به دنبال تغییراتی باشید که شما را خوشحال‌تر می‌کند.
تغییرات در رژیم غذایی، سبک زندگی و حتی ثبت نام در باشگاه، خلق و خوی شما را بهتر می‌کند و طرز فکرتان را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد. پس تهدید را تبدیل به فرصت کنید و از همین حس و حال امروزتان انگیزه بگیرد تا برنامه تازه‌ای را در پیش بگیرید.

عکس, بهترین روشها برای نجات از روزمرگی در زندگی

زندگینامه‌های افراد موفق را بخوانید
به طور حتم به شرایط فعلی تان عادت کرده اید و بیرون آمدن از این وضعیت دشوار به نظر می‌رسد. می‌دانیدکه قرار است به جای بهتری برسید، اما گاهی اوقات شاید مردد شوید و این تردید‌ها شما را از ادامه مسیر باز دارد. در چنین شرایطی یکدوست خوب نعمت بزرگی است. فردی که به شما کمک کند مأیوس نشوید و به مسیرتان همچنان ادامه دهید.
برای ایجاد تغییرات مثبت حفظ انگیزه مهمترین کار است، پس شخصی را لازم دارید که سرشار از انرژی مثبت باشد و با حرف‌های امیدوارکننده و مثبت دلسردی را از زندگی تان بیرون کند.

آینده را تجسم کنید
بهترین کار این است که اهداف تان را روی کاغذ بنویسید. به طور دقیق مشخص کنید که در زندگی چه می‌خواهید، چه احساسی دارید و بعد از اینکه به اهداف تان رسیدید، زندگی تان چه تغییری می‌کند. وقتی تصویر خوبی از زندگی آینده تان داشته باشید و این تصویر را مدام مجسم کنید، به احتمال زیاد راحت‌تر به آن هدف می‌رسید.

مکمل‌های ویتامین D بخورید
این روز‌ها درصد زیادی از مردم با کمبود ویتامین D روبرو هستند. کمبود این ویتامین با علائمی مانند افسردگی، خستگی، ضعف سیستم ایمنی، چاقی، کمردرد یا ریزش مو‌ها همراه می‌شودهمچنین ویتامین C یک منبع عالی برای بهبود وضعیت سلامت است. وقتی به تغذیه تان اهمیت می‌دهید، نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا می‌کنید.

دفتر خاطرات داشته باشید

برای اینکه مراحل تغییرات تان را به خوبی دنبال کنید، یک دفتر خاطرات یا سررسید داشته باشید و وقایع مهم را داخل آن بنویسید. این کار چند مزیت دارد. نوشتن عواطف و احساسات درباره موضوع‌های مختلف به آرامش شما کمک می‌کند. وقتی اهداف تان را روی کاغذ می‌نویسید آن‌ها را فراموش نمی‌کنید. وقتی نوشته‌ها را مرور می‌کنید به نقاط ضعف و قوت خودتان پی می‌برید و در آینده کمتر اشتباه می‌کنید.

به زندگی تان نمره بدهید
برای اینکه افکار منفی را از خودتان دور کنید، به انرژی‌های مثبت زیادی نیاز دارید. اول زندگی فعلی تان را ارزیابی کنید. ببینید بین نمره یک تا ۱۰، چه نمره‌ای به آن می‌دهید؟ در مرحله بعد اهداف اصلی تان را روی کاغذ بیاورید. بعد به این فکر کنید که می‌خواهید در این هفته نمره زندگی شما چقدر افزایش داشته باشد. این عدد را هم گوشه کاغذ یادداشت کنید. یادتان باشد هدف خوبی است که بتوانید نمره ۸ یا بالاتری را برایش درنظر بگیرید. در صورتی که این عدد خیلی پایین است، شاید عزت نفس پایینی دارید.

سر قرار خودتان بروید
هدف گذاری به تنهایی کافی نیست. باید به قول و قراری که با خودتان می‌گذارید پایبند باشید. گاهی اوقات بعد از پنج تا شش روز اهدافی که با جدیت آن‌ها را روی کاغذ نوشته بودید به سرعت فراموش می‌شوند، بنابراین برای خودتان جایزه‌های کوچکی تعریف کنید. این جایزه می‌تواند یک ولخرجی کوچک برای خودتان باشد تا به این بهانه خوشحال و با انگیزه به حرکت تان ادامه دهید؛ و در آخر اینکه روزمره گی را بکُشید، پیش از آنکه بمیرید…

لقمه بزرگتر از دهانتان برندارید
باید هدفی را در آینده مشخص کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، اما فراموش نکنید که سنگ بزرگ علامت نزدن است. وقتی صحبت از تغییرات به میان می‌آید، بیشتر ما فکر می‌کنیم که باید گام‌های بزرگی برداریم و یک تغییر اساسی در زندگی مان ایجاد کنیم در صورتی که این طرز فکراشتباه است. بهترین کار این است که اهداف بزرگتان را به بخش‌های کوچکی تقسیم کنید که قابل دستیابی باشند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر