بهترین مکمل ها پس از درمان سرطان سینه برای برنگشتن بیماری

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین مکمل ها پس از درمان سرطان سینه برای برنگشتن بیماری

عکس, بهترین مکمل ها پس از درمان سرطان سینه برای برنگشتن بیماری

خواندن این مطلب برای تمامی بانوان بسیار مفید است چون در این پست مکمل هایی را معرفی میکنیم که مانع ابتلای شما به سرطان سینه می شوند هم چنین اگر شما به این بیماری مبتلا شده و درمان شده اید احتمال عود بیماری را به صفر می رساند. با ما در یاس فان همراه شوید.

مکمل ملاتونین 
دریافت مکمل ملاتونین ، که یک هورمون می‌باشد؛ شانس زنده ماندن را در تعدادی از سرطان‌ها بهبود می‌بخشد و می‌تواند اثر بخشی درمان‌های مرسوم را افزایش دهد. در کارآزمایی های بالینی سرطان سینه تا ۲۰ میلی گرم استفاده شده است و مقادیر توصیه شده حداقل ۳ میلیگرم در طی شب می‌باشد.

ویتامین E 
اجزای مختلف این ویتامین اثرات ضد سرطانی از خود نشان داده‌اند. همچنین در کارآزمایی های بالینی، اغلب از آلفاتوکوفرول استفاده می‌شود که وقتی به تنهایی داده شود منجر به تخلیه دیگر اجزای مهم ویتامین E می‌شود. دوز توصیه شده ۲۰۰ تا ۴۰۰ واحد بین المللی از ترکیب توکوفرول‌ ها و توکوتری‌انول ها می‌باشد.

مکمل گیاه قاشقک
گیاهی است از خانواده نعناع که در کشور کره و جنوب چین یافت می‌شود. در یک کارآزمایی بالینی مشخص شده است که عصاره این گیاه در افراد مبتلا به سرطان سینه پیشرفته ایمن شناخته شده و توانسته تکثیر سلول‌های سرطانی را مهار کرده و آپوپتوز (مرگ سلولی برنامه ریزی شده) را القا کند. دوز پیشنهاد شده عصاره این گیاه ۱ تا ۲ گرم در روز می‌باشد.

مکمل امگا ۳
اسیدهای چرب امگا ۳ از قبیلDHA ((Docosahexaenoic acid و eicosapentaenoic acid) EPA)، اثرات ضد تکثیری در سلول‌های سرطان سینه دارند و همچنین سبب کاهش التهاب و خستگی در میان نجات یافتگان از سرطان سینه می‌شوند. DHA و EPA همچنین اثرات محافظتی در مقابل عوامل شیمی درمانی دارند. علاوه بر این، GLA (گامالینولئیک اسید)، یکی دیگر از انواع اسیدهای چرب امگا ۳، به حفظ تعادل اسیدهای چرب و افزایش اثرات ضد التهابی آن‌ها کمک می‌کند. مقادیر توصیه شده ۲ تا ۳ گرم مخلوط EPA و DHA با حداقل ۱ تا ۲ گرم GLA می‌باشد.

مکمل ویتامین D 
سطح ویتامین D ، هم با خطر ابتلا به سرطان سینه و هم خطر مرگ ناشی از آن مرتبط است. به نظر متخصصان برای این‌که ویتامین D تأثیر مثبتی بر روند جلوگیری از عود سرطان سینه داشته باشد، باید سطح به بیشتر از ۴۰ نانوگرم بر میلی‌لیتر برسد و اگر بین ۵۰ تا ۸۰ نانوگرم بر میلی‌تر باشد، وضعیت بهینه ایجاد می‌کند. خانم‌هایی که سرطان سینه دارند، بسته به مقادیر این ویتامین در خون، ممکن است روزانه به ۵ هزار واحد بین‌المللی یا بیشتر ویتامین D نیاز داشته باشند.

مکمل ایزوتیوسیانات و DIM
ایزوتیوسیانات ها که در کلم‌ها مانند کلم بروکلی، گل کلم و کلم پیچ فراوان هستند، فعالیت ضد توموری نشان داده‌اند. دی ایندولیل متان (DIM) یکی از این ایزوتیوسیانات ها می‌باشد که سبب مهار تکثیر سلول‌های سرطانی در سلول‌های گیرنده استروژنی می‌شود. DIM همچنین قادر به تعدیل متابولیسم استروژن، از طریق انعکاس تغییرات در متابولیت‌های ادراری در کسانی می‌شود که در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه و یا در میان نجات یافتگان از سرطان سینه قرار دارند. مقادیر توصیه شده ایزوتیوسیانات ها و DIM به ترتیب ۶۰۰ میکروگرم و ۲۵۰ میلی گرم در روز می‌باشد.

گیاه خار‌مریم 
سیلی مارین و سیلی بینین موجود در این گیاه خاصیت ضد تکثیری و ضد مناستاتیک دارند و به افزایش اثرات دیگر روش‌های درمانی نیز کمک می‌کنند. مقادیر توصیه شده حداقل ۵۰۰ میلیگرم سیلی مارین در روز می‌باشد.

کورکومین 
عصاره فعال ادویه زردچوبه، توانایی مهار بسیاری از انواع سلول‌های سرطانی و نیز حساس کردن سلول‌های سرطانی به درمان‌های دیگر را از دارد. اخیراً در ترکیب این عصاره با یکی از داروهای رایج شیمی درمانی به نام دوستاکسل ، در بیماران با سرطان سینه پیشرفته و متاستاتیک (در حال پیشرفت به اندام‌های دیگر)، نتایج امیدوار کننده‌ای مشاهده شد. دوز پیشنهای این عصاره ۱ تا ۲ گرم در روز می‌باشد.

مکمل عصاره چای سبز 
کاتچین ها و به‌ویژه EGCG (اپیگالوکاتچین ۳- گالات)، آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که در چای سبز وجود دارند و اثرات ضدمتاستاتیک و ضد تکثیری بسیاری دارند. همچنین کارآزمایی های بالینی نشان داده‌اند که EGCG می‌تواند اثرات دیگر درمان‌ها را نیز بهبود بخشد. مقادیر توصیه شده EGCG و مخلوط کاتچین ها ۱ گرم در روز می‌باشد.

 مکمل رزوراترول
از آنتی‌اکسیدان‌های مهمی است که در انگور و آب انگور قرمز یافت می‌شود و بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که این ماده متیلاسیون ژن‌ها را در خانم‌هایی که در معرض ریسک بالای سرطان سینه قرار دارند، تحت تأثیر قرار می‌دهد. و در ضمن قادر است اثرات منفی سمومی که با پرتودرمانی وارد بدن می‌شوند را کاهش دهد. دوز پیشنهادی متخصصان ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی‌گرم در روز می‌باشد.

مکمل کوئرستین 
این آنتی‌اکسیدان با مکانیسم‌های متعدد تکثیر سلول‌های سرطان سینه را مهار و آپوپتوز را القا می‌کند. همچنین سوخت و ساز استروژن را تحت تأثیر قرار داده و سبب می‌شود ترکیبات سمی کمتری تولید شود. دوز پیشنهادی ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم ۳ بار در روز می‌باشد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر